Author Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 80408 times)

Mario

  • Professional team
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #75 on: September 27, 2011, 03:15:20 PM »
A tak chciałbym zobaczyć kto na pierwszym miejscu jest :D Skoro my na 7 dopiero :P Wiem, że ranking narazie zależy od meczów sparingowych, ale tak z ciekawości chciałbym zobaczyć :D


Kiedy aktualizowana jest wartość zawodników? Na bieżąco się aktualizuje czy dopiero po sezonie?
« Last Edit: September 28, 2011, 09:27:20 AM by Mario »

Harper

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #76 on: September 29, 2011, 09:03:09 PM »
Na bieżąco.
The Magpies

SG-1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 29
  • Black Dragons CF
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #77 on: October 01, 2011, 01:04:28 AM »
gdzie zgłosić byka w piśmie w poradniku niby wiadomo o co chodzi ale to razi zaraz wam wkleję i podkreślę który wyraz

"Doświadczenie" określa poziom doświadczenia zawodnika. Im wyższe doświadczenie, tym większa szansa że zawodnik będzie grał dobrze oraz osiągnie szczytową forme.
"Zawieszenia" określa status dostępności do gry zawodnika. Jeśli nie jest zawieszonu jego status bedzie wskazywał "Brak"
"Długość Kontraktu" określa pozostała długość kontraktu zawodnika.

na czerwono jest wyraz zawierający błąd powinno być zawieszony a nie zawieszonu

tyle ze nie bardzo wiem gdzie to zgłosić a u mnie z ang kiepsko wiec jeśli ktoś by mógł coś doradzić :)

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #78 on: October 01, 2011, 07:22:19 AM »
Jezeli chcesz tłumaczyć to piszesz prywatną wiadomość do Admina. Nasze tłumaczenie robił Elcura ( dzięki :) ) i z  nim też możesz o tym porozmawiać.
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

elcura

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 422
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #79 on: October 01, 2011, 10:46:07 AM »
gdzie zgłosić byka w piśmie w poradniku niby wiadomo o co chodzi ale to razi zaraz wam wkleję i podkreślę który wyraz

"Doświadczenie" określa poziom doświadczenia zawodnika. Im wyższe doświadczenie, tym większa szansa że zawodnik będzie grał dobrze oraz osiągnie szczytową forme.
"Zawieszenia" określa status dostępności do gry zawodnika. Jeśli nie jest zawieszonu jego status bedzie wskazywał "Brak"
"Długość Kontraktu" określa pozostała długość kontraktu zawodnika.

na czerwono jest wyraz zawierający błąd powinno być zawieszony a nie zawieszonu

tyle ze nie bardzo wiem gdzie to zgłosić a u mnie z ang kiepsko wiec jeśli ktoś by mógł coś doradzić :)
No pisalem literowki moga byc bo to nocami w pracy robilem :D. Swoja droga jak skoncze spolszczac meczowy komentarz to fixne tez to. Ale nie wiem kiedy to nastapi.
Empire (23277) - Poland


SG-1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 29
  • Black Dragons CF
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #80 on: October 01, 2011, 01:49:39 PM »
gdzie zgłosić byka w piśmie w poradniku niby wiadomo o co chodzi ale to razi zaraz wam wkleję i podkreślę który wyraz

"Doświadczenie" określa poziom doświadczenia zawodnika. Im wyższe doświadczenie, tym większa szansa że zawodnik będzie grał dobrze oraz osiągnie szczytową forme.
"Zawieszenia" określa status dostępności do gry zawodnika. Jeśli nie jest zawieszonu jego status bedzie wskazywał "Brak"
"Długość Kontraktu" określa pozostała długość kontraktu zawodnika.

na czerwono jest wyraz zawierający błąd powinno być zawieszony a nie zawieszonu

tyle ze nie bardzo wiem gdzie to zgłosić a u mnie z ang kiepsko wiec jeśli ktoś by mógł coś doradzić :)
No pisalem literowki moga byc bo to nocami w pracy robilem :D. Swoja droga jak skoncze spolszczac meczowy komentarz to fixne tez to. Ale nie wiem kiedy to nastapi.

Elcura chętnie by wam pomógł  spolszczać ale ja dyslektykiem jestem sam sadze byki choć znam ortografie dobrze jak na razie znalazłem tylko ta literówkę. elcura wiem ze nie każdy ma czas i ze każdemu się błędy zdążają ale nie wiem czy będę dobrym pomocnikiem przy waszej pracy dla tego nie pisałem do admina tylko tu

Torcida Hooligans

  • Youth team
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #81 on: October 02, 2011, 09:04:04 AM »
Ban zawodnika za kartki obowiazujacy w lidze obowiazuje tyz w PP?

sitek99999

  • Youth team
  • *
  • Posts: 9
  • team http://www.gokickoff.com/team_overviews.php
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #82 on: October 02, 2011, 03:51:40 PM »
jeżeli zawodnicy zagrają po 45 minut to będą mieli normalny trening z meczu czy o połowę mniejszy :-\

Waldo

  • National Team
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #83 on: October 02, 2011, 04:41:30 PM »
jeżeli zawodnicy zagrają po 45 minut to będą mieli normalny trening z meczu czy o połowę mniejszy :-\
Wystarczy, że będzie grał 30 minut na boisku i już dostanie trening z meczu :) Więc w 60 możesz wprowadzić zawodnika to bonus i tak dostanie, zawsze jest taki sam bez względu na to czy cały mecz czy połowę tylko zagra zawodnik
« Last Edit: October 02, 2011, 04:43:40 PM by Waldo »

sitek99999

  • Youth team
  • *
  • Posts: 9
  • team http://www.gokickoff.com/team_overviews.php
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #84 on: October 03, 2011, 03:17:53 PM »
thx za odpowiedź :)

Mario

  • Professional team
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #85 on: October 03, 2011, 04:49:44 PM »
Ile trwa przerwa między sezonami?

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #86 on: October 03, 2011, 05:06:26 PM »
Nie wiadomo, nie ma określonego terminu rozpoczęcia nowego sezonu. Były już pytania na globalu , ale pozostały bez odpowiedzi.
poprzednim razem jak grzebali w silniku to chyba ze 3 tygodnie trwało. Moim zdaniem 2 tygodnie na pewno będzie trwać przerwa miedzy sezonowa.
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

SG-1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 29
  • Black Dragons CF
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #87 on: October 04, 2011, 04:13:41 PM »
Nie wiadomo, nie ma określonego terminu rozpoczęcia nowego sezonu. Były już pytania na globalu , ale pozostały bez odpowiedzi.
poprzednim razem jak grzebali w silniku to chyba ze 3 tygodnie trwało. Moim zdaniem 2 tygodnie na pewno będzie trwać przerwa miedzy sezonowa.

omg dwa tygodnie to jak byśmy co dziennie grali ligę to za dwa tygodnie koniec ligi by był przynajmniej tak bywało na w innym Menandrze moim skrom zdaniem przerwa powinna trwać tydzień  i powinny być mecze no ale ta gra jest nowa pewnie dużo zmian będzie wiec nic dziwnego ze przerwa się długa wydaje :)

elcura

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 422
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #88 on: October 04, 2011, 09:29:21 PM »
Czas zalezy od ilosci zmian wprowadzanych miedzy sezonem. To wszystko zalezy od developerow gry.
Swoja droga to idealny czas na sprawdzenie w sparingach nowych ustawien oraz zaglebienie sie w rynek transferowy + poprawe kondycji zawodnikow.
Empire (23277) - Poland


Bula_Ldz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 14
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #89 on: October 06, 2011, 06:20:32 PM »
Widziałem, że przewinął się temat "sprawiedliwości". Otóż nie sądzę, aby losowanie zawodników i przydziału lig było sprawiedliwe. Ktoś napisał, że próbuje to zrozumieć, że "20 lat temu grało się inaczej" itd.
Ja rozumiem to inaczej - jedni mieli farta, inni nie. Nie ma sprawiedliwości.

Ja zaczynałem od pierwszego sezonu. Przydzielono mnie do ligi D, wylosowano mi jakiś tam skład. Początek, fajnie było. Jedną z pierwszych czynności było poprawienie trenera, naskładałem na nowego, średniego i tak trenowałem tych moich piłkarzyków, posiłkując się akademią.
Pierwszy sezon w lidze z botami - cudem (przewaga 1 punktu) udało mi się moim składem uniknąć relegacji do E-klasy (sic!). Awansowały oczywiście boty, których drużyn już nawet nie ma.

Trening trwał, rozbudowa obiektów trwała, gra toczyła się dalej.

Kolejny, drugi sezon. Powstał kolejny zespół ludzki. Przewyższający oczywiście skillowo moich graczy - wydawać by się mogło nasz czas, w tym gronie botów - na awans.
I tym razem boty okazały się za silne na drużyny prowadzone przez ludzi. Ja skończyłem na 6 miejscu, inny zespół dowodzony przez człowieka na 4. Botów, które awansowały oczywiście już nie ma.

Trening trwał, rozbudowa obiektów trwała, gra toczyła się dalej.

3 sezon. W końcu widać efekty mojej mozolnej próby ugrania czegoś, bo oto wygrywam z większością botów (oczywiście nie wszystkimi...).
Mój konkurent ludzki zniszczył wszystkich w lidze bez przegranej (3 remisy), a i mi udało się zgromadzić 67 pkt (21-4-4).

Trening trwa, rozbudowa obiektów trwa...
Co nie zmienia faktu, że zagrać kiedykolwiek w TOP Level będzie ciężko.

Nie ukrywajmy, ludzie, którzy mieli szczęście i zostali w losowaniu przydzieleni do wyższych lig - mieli większe możliwości choćby zdobycia kapitału, inni dostali jakichś wartościowszych grajków. Słowem - w biegu na kilometr mieli do przebiegnięcia 50 metrów.

Nie piszę tego aby się żalić, tylko ustalić pewną jasną dla mnie rzecz: nie ma co doszukiwać się jakiejś sprawiedliwości, bo jej nie było, tak samo jak i w rzeczywistym świecie sprawiedliwość jest fikcją.

Pozdrawiam i życzę udanej przygody z Gokickoffem.
« Last Edit: October 06, 2011, 06:22:39 PM by Bula_Ldz »

Harper

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 425
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #90 on: October 06, 2011, 06:44:33 PM »
Cóż. Ja dostałem dosyć dobry skład, jeżeli chodzi o wartości. Tzn początkowo nie było może super, ale po którymś apdejcie zwiększającym ceny graczy, moi poszli BARDZO w górę. Natomiast imo moim zdaniem każdym zespołem da się awansować sezon po sezonie. Musiałeś gdzieś dać dupy Bułka, zapomniałeś przedłużyć kontraktu i poznikali Ci gracze (ja tak miałem) czy coś. Polecam zobaczyć zespół ValenciaG (naszego kolegi z nsa - mcgreya). Niby skład wylosował dość cienki (chociaż teraz są bardziej wyrównane) to jednak w lidze zmasakrował dwa nalepsze zespoły 0-5 (wyjazd) i 6-0 (dom). Na awans niestety nie ma szans, bo zaczął grać zbyt późno.

Poświęć więc zatem więcej czasu na grzebanie w taktyce i na transfery, a będzie dobrze. Bo przecież przez jakiś czas logowałeś się naprawdę rzadko.
The Magpies

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #91 on: October 06, 2011, 06:51:35 PM »
Swięte słowa stary :)
Jak popatrzysz na przyszłego mistrza i naszego zdobywce WCL to najlepsi ich zawodnicy to Polalcy przydzieleni na starcie . Ja tez, tak jak Ty nie dostałem żadnego takiego, a własnie oni pozwalali wygrywac w pierwszych 2 sezonach , gdy nie było redukcji siły botów. Nalezy pamiętac , że w pierwszych 2 sezonach trening zależał od ocen meczowych, czyli jak nie wygrywałeś to jeszcze tu po tyłku się dostawało. Ja zaczynałem w B, w pierwszym sezonie zarakło mi 1 punktu do utrzymania :(
A to jeszcze nie koniec niesprawiedliwości ( ha ha) , wprowadzono minimalne limity widzów i tak kto grał wyzej  to dostawał wiecej kasy za mecze, jedyne co trzeba było zrobić to rozbudowac stadion,
I jescze teraz ten WCL, kto tam grał znów zarobił kupe kasy na biletach a i trening dał pewnie sporo.

Jednym slowem gra jest totalnie niesprawiedliwa , ale walczymy dalej :)
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #92 on: October 06, 2011, 06:55:56 PM »
Musiałeś gdzieś dać dupy Bułka, zapomniałeś przedłużyć kontraktu i poznikali Ci gracze (ja tak miałem) czy coś. .
Nie, nie musiał. Ja nie dalem a i tak spadek zaliczyłem w pierwszym sezonie , pomimo tego że dwóch moich dobrych grajków kupiłem, żeby się utrzymac ( Vachirabian i Thongman). Wylosowało mi starych dziadów i juniorów. Cyli musiałem kupowac, a Tlu nie było nic do kupienia. Mało aktywnych graczy, free agenci to przewaznie juniorzy do treningu. A i kasy było malutko na początku.
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

Mario

  • Professional team
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #93 on: October 06, 2011, 07:18:06 PM »
A może i jednak dał.  Ja zaczynałem grać na samym początku, ale że gra była wtedy jeszcze po angielsku to mi się znudziło. Dostałem drużyne w lidze C. Niedawno zacząłem grać znowu. Odzyskałem hasło i gram tą drużyną którą wcześniej porzuciłem. Zdziwiłem się gdy zobaczyłem że drużyna awansowała do ligi B. No i tak zaczynam znowu grać. Patrzę sobie środek tabeli, troche kaski, ktora poszła na trenerów i rozbudowę. Oczywiście podstawy do treningu nie mam. W drużyne same dziadki, kilku młodych tylko. W dodatku bardzo słabiutkich. Ogólnie skład słaby. A mimo wszystko w ostatnich 4 meczach ligowych złoiłem wszyskim dupe ostro. Trochę pokombinowałem z taktyką i jakoś udało się wygrać 4 mecze i posunąłem się w tabeli do góry. Szkoda że czołówka już odjechała. Może jakbym wrócił do gierki wcześniej to i może powalczyłbym o awans. A tak to trzeba kilka transferów wzmacniających skład i w nowym sezonie powalczyć. Oczywiście popieram stwierdzenie że istnieje niesprawiedliwy przydział zawodników. Np. W takiej Tajlandii. Możecie powiedzieć, że tam więcej użytkowników, że łatwiej lepszego z akademii wylosować. Ale popatrzyłem na niektórych na LT i są tacy co nie są z akademii. Zawodnik super skille. Spokojnie by grał w naszej reprezentacji. Wchodzę w historia a tam jak byk widać że pochodzi z drużyny założonej w tym sezonie. I widziałem kilka takich przypadków. W Polsce pewnie nikt nie dostał na starcie takiego zawodnika. A tam co 5 drużyna dostaje na start gościa, który spokojnie grałby w naszej reprezentacji. Ale niestety jest Tajlandczykiem.

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #94 on: October 06, 2011, 08:08:29 PM »
A może i jednak dał.
Stary najpierw wrzucasz stwierdzenie
A potem, piszesz:
Quote
Ja zaczynałem grać na samym początku, ale że gra była wtedy jeszcze po angielsku to mi się znudziło. Dostałem drużynę w lidze C. Niedawno zacząłem grać znowu. Odzyskałem hasło i gram tą drużyną którą wcześniej porzuciłem.
Czyli tak naprawde to Ty grasz od połowy tego sezonu. A wiec mało wiesz co się działo przez co najmniej dwa sezony!!
Kurde , ja jak coś mówię to (oczywiście mogę się mylić ) staram się podać argumenty.

 A Ty robisz tak: Ja wiem , ze tak jest! No ale przecież ja się nie znam,lol

Quote
Np. W takiej Tajlandii. Możecie powiedzieć, że tam więcej użytkowników, że łatwiej lepszego z akademii wylosować. Ale popatrzyłem na niektórych na LT i są tacy co nie są z akademii.
W Polsce w Totka ostatni grało miliony ludzi a wygrało dwóch. W Tajlandi na kilkaset nowych graczy kilku dostanie superperły z przydziału. Czysta statystyka. My tu mówimy o niesprawiedliwości , ale takiej losowej. A Ty szukasz jakiegoś spisku,lol
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

Mario

  • Professional team
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #95 on: October 06, 2011, 09:46:31 PM »
Po pierwsze, nie doszukuję się spisku, tylko przedstawiam jakie są fakty. A są jakie są. I wiem, że to jest losowe, co nie zmienia faktu że niesprawiedliwe.

Po drugie, to mało interesuje mnie twoje zdanie. Wyraziłem tylko swoją opinie, a czy ona się tobie podoba czy nie, to już mnie to mało interesuje.

I po trzecie, jak kolega gdzieś napisał że na samym początku przegrywał z botami. Pisząc że zawalił chodziło mi o to że być może źle ustawiał taktykę. Co prawda rozegrałem dopiero 4 mecze, a z botami jeszcze nie przegrałem. Chociaż mieli skład lepszy od mojego. Może według ciebie nie znam się na grze, ale wiem że jak się dobrze taktykę ustawi to z botem się wygrywa. W każdej grze. Nie tylko tej.

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #96 on: October 07, 2011, 04:54:23 AM »
Kolego, dalej sie pogrążasz.
Quote
kolega gdzieś napisał że na samym początku przegrywał z botami. Pisząc że zawalił chodziło mi o to że być może źle ustawiał taktykę. Co prawda rozegrałem dopiero 4 mecze, a z botami jeszcze nie przegrałem.
Już Ci pisąłem , ,że jak nie wiesz co było na początku to się nie odzywaj.  W pierwszym sezonie boty były traktowane jak normalne zespoły i przegrywał z nimi każdy. Teraz boty ogrywa się juniorami, więc nie strugaj bohatera,lol

Ha i pewnie nawet nie pamiętasz , że dobór taktyki zamykał się na wybraniu piłkarzy do składu i ich ustawienia na boisku.
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

Mario

  • Professional team
  • **
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #97 on: October 07, 2011, 09:19:53 AM »
Z tego co pamiętam to można było ustawić sposób gry, krycie, styl podań itp. Może ci się wydaje że mało wiem bo krótko gram, ale zapewniam cie że wiem więcej niż ci się wydaje. Zresztą nie mam zamiaru się z tobą kłócić. Nie interesuje mnie co o mnie myślisz.

Ruta

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 1327
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #98 on: October 07, 2011, 10:15:14 AM »
 Jezeli piszesz na forum publicznym i wydajesz osądy
Quote
A może i jednak dał.
to musisz byc świadomy , że ktos je bedzie weryfikował jeżel sie z nimi nie zgadza. Po prostu mam prawo nie godzić sie na zamazywanie historii  tej gry z której wynika  również obecny uklad siły zespołów.


PS. Ja Cie nie znam, nie wiem nawet który zespól prowadzisz i swojego zdania na Twój temat nie wyrażałem. Fakt, moze trochę za bardzo emocjonalnie podchodże do sprawy niesprawiedliwości w tej grze , ale tak  to juz jest z pokrzywdzonymi. Nie było moim celem Cię obrazić.

« Last Edit: October 07, 2011, 10:37:50 AM by Ruta »
My team Ruta Best (21685)
Winner of World Cup season 5 and season 29
Winner World Club Champions Cup
  season 18

elcura

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 422
    • View Profile
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #99 on: October 08, 2011, 03:31:52 PM »
Troche mnie to smieszy bo kazdy zespol w kazdym sezonie dostaje taka sama druzyne pod wzgledem potencjalu i skilli.
U jednym to rozklada sie na 10 srednich zawodnikow i reszta slabych u innych 2ch dobrych zawodnikow +3srednich reszta slabszych.
Ja zaczynalem w Lidze C. Moi zawodnicy na starcie byli warci 278k najwiecej (procz risinga 302 i napastnika 398 ktorego sprzedalem przed sezonem gomolka sie nazywal).
Jakos bez problemu dzieki pomyslowi, taktyce oraz dobremu inwestowaniu kasy gram w TOP LEVEL majac za soba mistrzostwo ligi C ligi B a mozliwe ze dzis siegne po mistrzostwo TOP LEVEL.

Wedlug mnie cos musiales na poczatku zrypac, albo zle rozlozyles treningi i zawodnicy ci slabo trenowali albo za pozno zainwestowales w lepszych trenerow (ci po 100k) i obiekty treningowe.
Moi zawodnicy glownie wyrosli na takich jakimi sa dzieki treningowi.(Dla przykladu rsing wzrosl przez 2[w poprzednim skonczyl mu sie trening] sezony o okolo 7skilli, poplawski to samo jak nie wiecej).
Dobre transfery + ogarniety pomysl + czuwanie nad treningami i nie powinno byc problemu aby chociaz walczyc w lidze B o awans do TOP.
Ale to tylko moje zdanie.
« Last Edit: October 08, 2011, 03:35:35 PM by elcura »
Empire (23277) - Poland