Author Topic: pomoc sa mladima koje ste promovirali  (Read 4515 times)

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
pomoc sa mladima koje ste promovirali
« on: November 18, 2012, 02:25:29 PM »
kakva ste imali iskustva sa zamjenom igraca koji su vam bili ponu?eni iz akademije? odnosno jeste li ih skautirali (trosili tokene) ili ste ih samo uzeli u sastav? jeste li neke izbacili pa doveli nove u akademiju (i platili 300 000) i jeli vam se to isplatilo........
ja sam trenutno u nedoumici cekati 3- 7 tjedana da ih izskautiraju, ili ih samo uzeti u momcad.......

e sad mi je palo na pamet nesto, MOZDA SA KVALITETNIJIM SKAUTOM SE TO MOZE PRIJE VIDJETI?   :-\

ajde da se i malo o tome raspravlja.... :-\

NK SPARTAK MALA SUBOTICA[/b]

KBK11

  • Professional team
  • **
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #1 on: November 18, 2012, 02:37:38 PM »
ja sam sve izvukao onako na lijepe oci. :D

Jednog sam izvukao za 300 000 i on je 6 LA, znaci nije bas nesto ako sam ga vec patio!

Skautirao sam samo na kraju dvojicu koja su mi ostala da ih ne mogu zaposliti i oni su jedan 5-8 LA a drugi od 4-7 LA!

chicozg

  • Youth team
  • *
  • Posts: 45
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #2 on: November 18, 2012, 02:54:15 PM »

paapaak

  • Professional team
  • **
  • Posts: 82
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #3 on: November 18, 2012, 03:05:48 PM »

toni_marant

  • Professional team
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #4 on: November 18, 2012, 03:56:51 PM »

Bajra

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 67
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #5 on: November 18, 2012, 04:01:31 PM »

xerexy

  • National Team
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #6 on: November 18, 2012, 05:58:32 PM »

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #7 on: November 18, 2012, 08:27:10 PM »
ovaj sistem mi se svi?a, na taj nacin se da nekog i zamijeniti, i cjena za dovo?enje novog igraca je ockey (bar ja tako mislim) al mi se ne svi?a to da se mora imati tokene pa da odmah nekog odskautiras....... ajd da su stavili 2-3 tjedna, al kako vele vecina je 8 tjedana kao i kod mene.....
nek stave reklame, a samo da od nas izvlace novac.....
iskreno da kazem ja sam mnogo novaca utukao u tu svoju akademiju, po jednoj strani to je dobro, a po drugoj bi mi mozda bilo bolje da sam ganjao rezultat i sad igrao TOP LIGU (samo kazem, ne mora znaciti da bih jer su ispred mene bili dobri klubovi i manageri) a ne da se sad patim sta da uradim...... u biti sad nemam nikakvu prednost vise pred ostalim klubovima jer igraci koje sad dignem a hocu prodati nemogu nista zaraditi na njima, sad samo pusim....

na polovici prosle sezone doveo sam jednog igraca i na njemu sam da sam ga prodavao mogao dobiti samo 40% od transfera (to je ockey jer se sprjecava preprodaja) a sad mogu za njega dobiti 45%, a drugi kojeg sam doveo prije 2-3 tjedna sad mogu dobiti 41% transfera za njega...
e sad vi racunajte kad bih ja za nekog igraca mogao dobiti barem 75%????? gdje onda ima smoisla ulagati u akademiju????? nekazem da nema i u tome prednosti, al ja cu morati cekati najmanje 3 sezone za prodaju nekog igraca koji nece imati mjesta kod mene ili necu nista zaraditi a onaj tko ga kupuje tako?er ce platiti neki novac, al on nista ne ulaze u akademiju i dobije igraca koji vrijedi neku trzisnu vrijednost (jer nitko nece baciti novce samo da dovede igraca koji ne vrijedi te novce) a  ja cu potrositi u akademiju i jos necu dobiti nikakav novac.....

e a sad logika kojom se vjerojatno vode vlasnici ovog managera::::::: neki klubovi su stigli skoro do limita sa svojim klubovima ( u izgradnji objekata, ocjeni kluba, sa trenerima...... pa si vjerojatno misle, hmhm igra je tek pocela a decki su puno tog izgradili, u sta dalje da ulazu? ajde da im skresemo zarade pa ce se sve sporije razvijati....... nemora znaciti al morate priznati da ima neke logike.....

nadam se da sam vas malloo prodrmao i dao vam sta za razmisljati.... hehe ;) :-X

Golex

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 388
    • View Profile
    • http://i1352.photobucket.com/albums/q649/Dinko_ri/nogometna_reprezentacija_manja.jpg
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #8 on: November 18, 2012, 09:10:20 PM »
My team: FC Golex (131510)
GKO MODERATOR of Croatia*****
Nickname - Golex (66825)

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #9 on: November 18, 2012, 09:37:17 PM »
tu sam mislio  da mi je ockey da ti mozes nekog igraca provjeriti pa zamjeniti za nekog drugog, al ne da z aprovjeru moras dat tokene (odnosno placati), mada i to mozemo uzeti sa rezervom...... a nesvi?a mi se da ja sa very good akademijom u 2 navrata popusim katastrofalne igrace...... e tu nema nikakve logike i sustav i nije bas dobro napravljen, al dobro i toje draz ove igre, al mislim da nema smisla.......
al dobro to je mozda samo moje misljenje jer sam ja puno polagao u mlade igrace i akademiju, jer sam sve starije igrace prodavao i forsirao mlade pa cak odustajao na neki nacin (prodajom tih igraca) od borbe za top ligu sa nadom da cu kroz 2 sezone uci jaci u top ligu......
ocito sam krivo kalkulirao.......  :-[ nevrijedi biti proracunat u danasnjem svijetu.... >:(

KBK11

  • Professional team
  • **
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #10 on: November 19, 2012, 06:26:31 AM »

Meni se bas ne svidja ovaj sistem zbog tih razloga sto si ti rekao da se svidja. Ovaj sistem je bolji samo za one koji imaju para a za one koji nemaju opet nista ne znaju sem godina i pozicije. A koliko se isplati cekati 4-8 tjedana ne znam, gubitak vremena i treninga, zato sam ja odma sve promovirao.
Oni koji imaju para da uplate tokene moci ce mjenjati dok ne naidju na najbolje, ne znam dal moze mjenjati beskonacno ili postoji odredjeni broj ali mislim da je beskonacno, znaci koliko imas para na kreditnoj kartici. A sto se tice mjenjanja za novce mislim da ce se to manje koristiti, mozda za jednog ili dva igraca, kao sto sam i ja napravio za jednog, i opet je to macak u vreci, mozes dobiti dobrog a ne moras, poziciju ne mozes birati ni godine, znaci opet isto kao prosle godine.

Ne znam zasto ces odbaciti jednog od 18-godisnjaka, ja sam bas 18-godisnjaka izvukao 10LA. Odbacio sam igrace po pozicijama, izvukao sam one koje su mi potrebne a na mjestima gdje sam pokriven za duzi period njih sam odbacio.

Sto se tice promoviranja nikad necu cekati 4-8 tjedana, uvijek cu ih izvuci na slijepo pa sto bude bude, da mi godisnje da 2 igraca preko 7 LA meni dobro!

toni_marant

  • Professional team
  • **
  • Posts: 51
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #11 on: December 14, 2012, 09:44:51 PM »

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #12 on: December 17, 2012, 04:13:04 PM »
a vidi mog, jos je gore 17 god CA 2-3/ LA 5-9/ PR 2-6...... jos gore nego ti..... jednom rjecju katastrofa od rjesenja za akademiju...... a cekas 4 tjedana.....
jos me samo zanima dal skautska sluzba ako je bolja preciznije odredi te igrace.....

Golex

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 388
    • View Profile
    • http://i1352.photobucket.com/albums/q649/Dinko_ri/nogometna_reprezentacija_manja.jpg
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #13 on: December 17, 2012, 06:13:33 PM »
359K,  4/8/5) i imao je uklizavanje 14, a sada je 17 i vrijednost mu narasla na 410K. Da sam ?ekao i sada ga izvukao, lako je izra?unati koliko bi izgubio!
My team: FC Golex (131510)
GKO MODERATOR of Croatia*****
Nickname - Golex (66825)

xerexy

  • National Team
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #14 on: December 18, 2012, 09:31:19 AM »
a vidi mog, jos je gore 17 god CA 2-3/ LA 5-9/ PR 2-6...... jos gore nego ti..... jednom rjecju katastrofa od rjesenja za akademiju...... a cekas 4 tjedana.....
jos me samo zanima dal skautska sluzba ako je bolja preciznije odredi te igrace.....

Evo ja ti za tog na nevi?eno dam 600 000 odma!

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #15 on: December 18, 2012, 09:27:38 PM »
eh prijatelju moj, taj igrac mi je ostao u akademiji, to je 8 igrac, onaj koji se nemoze izvuci jer si prije povukao katastrofe od igraca ;) , hehe...... i tolko o tome dal se isplati cekati da vidis kog ces povuci iz akademije......... ja iduce sezone cekam dok ne vidim kakav im je skauting......

xerexy

  • National Team
  • ***
  • Posts: 160
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #16 on: December 19, 2012, 08:22:46 AM »
eh prijatelju moj, taj igrac mi je ostao u akademiji, to je 8 igrac, onaj koji se nemoze izvuci jer si prije povukao katastrofe od igraca ;) , hehe...... i tolko o tome dal se isplati cekati da vidis kog ces povuci iz akademije......... ja iduce sezone cekam dok ne vidim kakav im je skauting......

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #17 on: December 19, 2012, 09:49:56 PM »
ti si mene xerexy, prijatelju moj, krivo razumio..... ja sam rekao da mi je to jedan od boljih igraca sto je bio u mojoj akademiji, i da bih ja njega uzeo sa zadovoljstvom jer je, kao sto si ti opisao njegov moguci skauting, jako dobar, cak vrhunski....... ja trenutno trazim CA bilo kakav, LA 5(jos bolje bi bilo 6) ili vise, a PR bih uzeo # (al ra?e 4).... DAKLE JA SAM ZADOVOLJAN, CAK VRLO ZADOVOLJAN SA TIM IGRACEM (ON CE SACEKAT IDUCU SEZONU DA GA UZMEM- AKO BUDE MOGUCE NARAVNO.......

ja sam komentirao MARANTA i njegov post gdje on opisuje kako je dugo cekao da promovira mlade a onda mu ocjene nisu bile precizne vec od- do..... ja sam to iskomentirao i napisao sam da je mom igracu raspon mogucnosti ocjena jos i veci nego njemu, i tu sam rekao da cu iduce sezone cekati sa promoviranjem igraca dok im ne vidim ocjene skautinga, a ne da ih izvucem odmah pa opet izvucem nekog losijeg a jako dobar mi ostane u akademiji.........

dakle sad kad sve malo bolje prekalkuliram ja sam sa mladima dosta dobro  zadovoljan (ako uzmem ovog sto ga nisam promovirao imao bih 4-5 jako dobrih igraca od ove sezone sto sam ih promovirao)

Eto, mozda sam malo dosadan sad sa duzinom posta, al jednostavno sam morao objasniit sta se doga?a........

KBK11

  • Professional team
  • **
  • Posts: 69
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #18 on: December 20, 2012, 04:04:23 PM »
Zato sam ja izvukao sve na nevidjeno i Fire ostalima da ne znam sto bi imao, tako da se ne sekiram sto ce biti!:)

miros13

  • National Team
  • ***
  • Posts: 168
    • View Profile
Re: pomoc sa mladima koje ste promovirali
« Reply #19 on: December 20, 2012, 09:46:04 PM »
zanimljiva teorija