Author Topic: Najbolji igrac svih vremena ??  (Read 7492 times)

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Najbolji igrac svih vremena ??
« on: June 18, 2012, 02:14:17 PM »
E ovako odlucio sam da otvorim ovu temu da bih uporedio neko moje misljenje sa vasim.Posto sam ja ovo pitanje mnogo puta cuo,zelim da vidim kakva su vama misljenja po tom pitanju.
                                                                          Ko je za vas najbolji igrac svih vremena  ?
Nije bitno da li je taj igrac zavrsio sa fudbalom ( mislim otisao u penziju ) jer pitam ko je najbolji igrac svih vremena ?
Znam da je ovo tesko pitanje jer je kroz celu istoriju fudbala proslo mnogo mnogo dobrih igraca.
Odaberite nekog igraca i navedite zasto je on bas najbolji.

Ja cu malo kasnije da iznesem svoje misljene da ne bih na nekog uticao ,vec imam nekog fudbalskog idola koji se vise ne bavi  fudbalom ali dok je igrao bio je zver  :)
« Last Edit: June 18, 2012, 02:59:16 PM by aleksa1 »

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #1 on: June 18, 2012, 03:24:59 PM »
1. Napadac - Diego Armando Maradona - Covek je sam vodio Argentinu do naslova prvaka Sveta. Dokazao se i u Evropi igrajuci za Barselonu, Napoli i Sevilju. Pogotovu igrajuci za "mali klub" Napoli sa kojima je osvojio jedinu titulu u dosadasnjoj istoriji kluba.

2. Sredina - Zinedine Zidane - I pored toga sto je uvek bio opkruzen zvezdama pored sebe mislim da je najbolji vezni igrac na svetu. Gde je on otisao taj klub je osvajao titule - Ako zbog niceg drugog onda je najbolji zbog onog gola Bayer Leverkuzenu u finalu Lige Sampiona 2002 link

3. Odbrana - Javier Zanetti - mislim da njega ne moram da komentarisem.

4. Golman - Oliver Kahn - na kraju karijere imao neke kikseve, ali tad je vec imao 40+ godina.

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #2 on: June 19, 2012, 06:35:15 AM »
« Last Edit: June 19, 2012, 06:40:12 AM by Keza021 »

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #3 on: June 19, 2012, 07:45:12 AM »
ajde i ja cu sad  :)
1.Napadac Edson Arantes  do Nasimento, poznatiji kao Pele.Vec sa 17 god zaigrao je za repku Brazila,a sa Brazilom je osvojio 3 titule svetskog sampiona1281postignutim golom u 1363.On se smatra za jednog od najboljih fudbalera svijeta   a i sportista uopste.Jednom reciju LEGENDA.( Takodje  Maradona jedan od najboljih igraca u napadu ali kao i fenomenalni Njemac Gerd Miler ali Pele 1#) Jedino sto mi je krivo sto nije nikad zaigro u evropi :(

2.Vezni: Zinedine Zidane ovde nema sta da se komentarise

3.Odbrana:???????? ??????? ???????  igrao je za Ajaks,Sporting iz Lisabona,Milan a potom se vratio u Ajaks.Rajkard je imao 17 god kada se prikljucio seniorskom timu Ajaksa.Za Ajaks je igrao 7,5 god i sa njim osvojio:3 titule prvaka Holandije.Sa Ajaksom je osvojio i Kup pobednika kupova.U Sporting je dosao pred kraj sezone pa je pozajmljen Saragosi da bi ga naredne sezone kupio Milan.A u Milanu je vise igrao sredinu nego odbranu kao u ostalim klubovima.Sa Milanom je osvojio 2 kupa Italije i 2 Seriju A.Posle 5 godina provedenih u Milanu vratio se u klub u koji je ponikao Ajaks.Sa Ajaksom je osvojio jos 2 titule prvaka Holandije ,i osvojio jos jedan Kup Sampiona (koji je preimenovan u Ligu Sampiona)

4.Golman: Petr Cech on je po meni jedan od najboljih golmana
« Last Edit: June 19, 2012, 07:50:06 AM by aleksa1 »

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #4 on: June 19, 2012, 08:08:10 AM »
A da ovo sam zaboravio mnogi danas kazu da je Messi najbolji napadac a neki ipak kazu da je to C.Ronaldo e pa po meni nisu ni jedan ni drugi
jer za mene najbolji napadaci svih vremena su Pele i Maradona.A ova dvojica da im nije ovakvih timova, ka sto su Real i Barsa (koji imaju para da kupe svakog igraca ) po meni ne bi ni upola postizali ovakve rezultate.Jer Pele i Maradona su se pokazali i u manjim klubovima, a da ne pominjemo kako su igrali za repku a ova dvojica nikad nisu osvojili natpis prvaka sveta sa svojom zemljom, a Pele je to uradi cak 3 puta po  cemu je najveca legenda.Messi i Ronaldo su dobri igraci ali ne i bolji od Maradone i Pelea.

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #5 on: June 19, 2012, 10:50:35 AM »
Izvini Kezo, ali po meni je Maradona napadac(ne klasican centarfor, ali nesto na foru Mesija i C.Ronalda)
A sta mu dodje onda Zaneti ako nije odbrambeni? Nisu samo stoperi odbrambeni igraci.
Ali ajde ako mora stoper neka bude Franco Baresi.
« Last Edit: June 19, 2012, 11:06:36 AM by Rasha »

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #6 on: June 19, 2012, 12:19:32 PM »
Evo i mog misljenja:
1.Golman:Gianguligi Buffon-pamtim one odbranjene penale 2006 u finalu SPa,i od tad ga gotivim.I Ceh nije los,ali mi je Buffon za nijansu bolji.Takodje ono sto rece Keza,nema oscilacija,i i iako mu je 34 godina,brani kao da mu je 24.

2.Odbrambeni:John Terry-Stoper,najbolji u istoriji Celsija,a po meni i u istoriji Premijer lige.Igrac,koji zna da vodi tim,igrac koji zna da postavi celu odbranu,igrac koji se perfektno snalazi u situaciji 1 na 1,igrac koji je doktoriro igru glavom,i da ne nabrajam dalje....

3.Vezni:Dragan Stajkovi?-Piksi-Zanimljivo jos niko nije do sad izdvojio domaceg igraca.Ono sto je on uradio,je cudo.Takodje kao i Maradona za Napoli,tako i on za Crvenu Zvezdu.Veoma brzo je nakon dolaska iz Radnickog postao kapiten,a 1989. proglasen za 5. Zvezdinu zvezdu.

4.Napadac:Alessandro Del Piero-Igrac,koji i sad igra fenomenalno,jedino sto ga izdrzljivost zeza.Da li zavrsava karijeru,ne znam,jer jedni prenose da je okoncao karijeru,a drugi da ce igrati jos 1. sezonu.Ono sto je specificno,po meni kod njega,jeste njegova tehnika.On nije klasicni centarfor,njegova pozicija je Second Sticker,ili povuceni napadac.Jedan je od redjih igraca koji imaju takvu prodornost po sredini i moze u svakoj situaciji da iznudi faul.Hladnokrvan je,i dobro se snalazi u ulozi kapitena.
« Last Edit: June 19, 2012, 12:23:53 PM by ShadoW »

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #7 on: June 19, 2012, 12:22:22 PM »

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #8 on: June 19, 2012, 12:26:39 PM »
Kezo,mislis mozda na poziciju povucenog napadaca.AMC je nesto drugo,ali ovde pozicije SS,odnosno povucenog napadaca nema,Maradona je tu poziciju igrao.  ;)

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #9 on: June 19, 2012, 12:45:11 PM »

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #10 on: June 19, 2012, 02:50:46 PM »
Kezo,mislis mozda na poziciju povucenog napadaca.AMC je nesto drugo,ali ovde pozicije SS,odnosno povucenog napadaca nema,Maradona je tu poziciju igrao.  ;)

ooooo djole stao na moju stranu.
Ce da pada kisa danas izgleda.  :)

Lepi

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #11 on: June 19, 2012, 03:36:39 PM »
Evo jedne za mene velike legende.Mozda jedan od najboljih golmana u Engleskoj Piter Smijhel.On je Danac ali je poreklom iz Poljske.Igrao je za razne timove a najvice za Man.Utd.Evo gde je sve branio:
1981-1984 Gladsaks hiro 46 nastupa
1984-1987 Hvidovre 78 nastupa
1987-1991 Brondbi 119 nastupa
1991-1999 Man?ester junajted 292 nastupa
1999-2001 Sporting Lisabon 50 nastupa
2001-2002 Aston Vila 29 nastupa
2002-2003 Man?ester siti   29 nastupa

 

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #12 on: June 19, 2012, 06:23:35 PM »

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #13 on: June 20, 2012, 12:35:26 PM »
Ja cu probati da pricu ogranicim na 21.vek...i da budem malkice subjektivan:

Golmani: Aktivni - Ceh, Kasiljas, Buffon; penzioneri - Smajhel.

Odbrana: Aktivni - Teri, Vidic, Eshli Kol, Maldini, Nesta; penzioneri - Barezi.

Sredina: Aktivni - Xavi, Iniesta, CR (ma koliko mi bio antipatican); penzioneri - Kantona, Zidan, Roj Kin, Gulit;

Napadaci: Aktivni - Drogba (ubedljivo najkompletniji napadac, covek kojem ne treba sansa da bi dao gol) , Messi (mora mu se priznati) a od penzosa tu je lesinar Pipo Inzagi i mnogi drugi...
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #14 on: December 08, 2012, 01:52:22 PM »
evo ja cu mojih par omiljenih sto sam aktivno pratio tipa zadnjih 15 godina,za pre nisam kompetentan.
GK-Van Der Sar,Toldo
DC-Nesta
DR-Maicon
DL-R.carlos
majstori-Zidane,Ronaldinhio,Luis Nazario de Lima :)
FC-Bobo Vieri,Trezeguet,Drogba

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #15 on: December 10, 2012, 11:17:03 PM »
1. Ronaldinhio

Prvo mesto zauzima ne majstor nego majstorcina.

Etoo, Kluivert, Scholes, Cannavaro, Messi...Ronaldo de Lima (cisto da ga ne pomesa neko sa ovim hibridnim sad)....

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #16 on: December 12, 2012, 12:21:57 AM »
evo buraz se slaze,protkao je tu i Messija..no dobro,najbolji je,trenutno...
mozda i bolji od mojih majstora(mada tesko),al' je dosadan,samo gurka onom levankom i ne moz' mu niko nista :D
da naravno cika Scholes i Pirlo,poslednji mohikanci lepog tehnickog fudbala..
a od ovih hibrida,trenutno mi se svidja Iniessta i iako je nemoguce,bas bih ga voleo videti u nekoj drugoj ekipi,msm da bi bas odskakao..
ovako u Barsi,svi odskacu :D


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 150645
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #18 on: July 08, 2023, 09:15:21 AM »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 150645
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #20 on: October 08, 2023, 01:56:38 PM »
audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 150645
    • View Profile
Re: Najbolji igrac svih vremena ??
« Reply #22 on: January 08, 2024, 04:26:51 AM »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting