Author Topic: Reprezentacija  (Read 71890 times)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #225 on: April 21, 2014, 08:28:29 AM »
Ok je to JT, ali moras da priznas da nama "samoucima" nije bilo bas lako, morali smo sami da provaljujemo sta i kako, pa je i na to otisao odredjeni vremenski period. Ako kod tebe nije bilo tako, ja sam siguran da kod nas ostalih jeste, a Ziva je dosao kada se to sve vec razjasnilo, mozda si mu i ti rekao kako sta, odatle i pravilan postupak gradjenja tima od samog pocetka igranja. Hocu da nagovestim na to koliko smo mi tu i da se to ne moze baciti u vodu tek tako. Sa druge strane G, ja ili bilo ko drugi smo isto nazovi "pokusajem selektora" kao i Ziva. To mogu samo rezultati da demantuju kad neko od nas postane selektor.

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #226 on: April 21, 2014, 08:53:46 AM »
Djole, niko nije rekao ni da nam je bilo lako niti da mi neznamo niti da je neko los kandidat.

Ja samo kazem odgovorno i pred svedocima da sam siguran da je Ziva najbolji kandidat kojeg imamo - onaj koji bi u tandemu sa Goranom BMS-om izvukao maksimum iz repke.

Ziva je dobio pocetne instrukcije od mene i nije napravio neke greske koje smo mi pioniri GKO-a pravili tj. imao je maksimalan start ali je na to nadogradio jako jako mnogo vremena i posvecenosti provaljivanju najsitnijih detalja ove igre.

Ako vam je bitan uspeh repke - onda Ziva. Ako vam je bitna licna sujeta - onda neka neko "proba".

Nisi rekao Djole, ni ti a ni drugi ovde - jbga pa ovaj JT je tu od pocetka, "poznaje" igru, poznaje ljude koji igraju, ima "neke" rezultate iza sebe, poznaje "tog" Zivu, bori se protiv lopova i varalica iako ga zbog toga ne vole, ne predlaze sebe - pa valjda covek zna sta prica i zasto!

A ako zna sta prica i radi, da li je bitnije to ili kakav odnos ima sa pojedincima?
« Last Edit: April 21, 2014, 09:25:51 AM by JohnTerry »
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #227 on: April 21, 2014, 09:29:47 AM »
A da li Ziva hoce uopste mesto selektora? Ja ne vidim da se on negde izjasnio..
« Last Edit: April 21, 2014, 09:35:24 AM by nikola_94 »
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #228 on: April 21, 2014, 09:36:39 AM »
Hoce Nidzo, kandidovace se...ne mislis valjda da pisem napamet.

Razlog zasto se ne javlja je taj sto mu se za razliku od mene smucilo da objasnjava ljudima da su 1+1=2.
« Last Edit: April 21, 2014, 09:40:22 AM by JohnTerry »
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

Ziva

  • Youth team
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #229 on: April 21, 2014, 09:58:27 AM »
Ja sam prestao da se oglasavam na chatu i forumu jer se svi ovde stalno nesto prepirete...

Ovako, ja cu se kandidovati za selektora ako se svi slozite (da se maksimalno posvetim tom poslu, iako smatram da je biti selektor u mnogo slucajeva, bar u nasoj zajednici, vise da ste pojeli gov*o nego sto donosi nesto dobro).Nemam neke koristi od selektorskog mesta (nemam odgovarajuce igrace za nasu selekciju, osim Celikica naravno :) ), pljuvace me ko stigne i kako stigne....znaci moze da mi donese vise loseg nego dobrog...Ali u cilju toga da se nasa repka ne srozava jos vise i da zauzmemo mesto koje nam pripada bio bih spreman da se i za to zauzmem.

Nigde ali nigde drugde, u drugim zemljama, nisam video toliko nesloge i sujete kao kod nas...cudo jedno kao da smo Srbi.Upravo suprotno tamo se svi podrzavaju i podrzavaju selektora.Kod nas najvise navijaca, najvise kriticara, najvise sujetnih ljudi.

Engine je bolji bar 3x od proslog! Stojim iza toga.Ono sto mnogi ne shvataju je da u repki skupite igrace iz 15-20 klubova a trenirani su za potrebe TOG kluba.Vi to sve treba da ukomponujete u reprezentaciji i nisu svi najskuplji igraci (koji se u 99% slucajeva uzimaju) najbolji za reprezentaciju vec oni koji imaju najbolje skillove za izabrane takticke zamisli.Imamo nivo tima zato i dominiramo a mislim da je bolje da imamo 20 nivoa manje a imamo igrace koji ce da obave posao.

Ukoliko se svi slozite da je neko drugi bolje resenje ja cu to i podrzati.

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #230 on: April 21, 2014, 10:11:31 AM »

« Last Edit: April 21, 2014, 10:13:09 AM by nikola_94 »
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #231 on: April 21, 2014, 10:18:05 AM »
Slazem se sa tim sto si napisao... Nase ideologije se uglavnom ne poklapaju kada je prva sezona mandata u pitanju. Ti si ranije rekao da bi forsirao iskusne igrace i u prvoj sezoni. Ne znam da li i dalje stojis iza toga, ali ja tu drzim potpuno drugi stav, i kao i svi selektori dosad, ja bih u toj prvoj sezoni trenirao buduce reprezentativce. Pre svega iskustvo i trening poene dobijaju, a reprezentacija ne gubi na reputaciji ako tu sezonu ne odigra perfektno.
Drugo, jeste, treba prilagoditi igrace reprezentaciji, tj. igrati onu taktiku za koju imamo najbolje ocene, ali mi nemamo kao i Tajlandjani toliko sirok spisak reprezentativaca, pa da se neki dobri izostave i slicno, kao sto Inajko rece to nam je najbolje sto imama, i gotovo.
Najveca konkurencija je ubedjivo na DC poziciji, tu cemo dobiti bar jos 2 odlicna igraca, tako da ce tu minimum uskoro biti LA10.
Sad bi Karlo skocio na mene, dobro, i tvoj Gatalo ce tada imati dovoljno iskustva i sa LA9 igrati kao ovi novi (neiskusniji) sa LA10...
Ostale pozicije cu prokomentarisati pred izbore.
« Last Edit: April 21, 2014, 10:20:44 AM by Djolle »

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #232 on: April 21, 2014, 12:40:09 PM »



Vidi kopiraj moj post  :P

@Djole

Gatalo je zavrsio sa repkom, on je imao svoju sezonu sada je vec pregazen jer je to pozicija sa najvise igraca i opasna je konkurencija. Ja moram malo da ga hvalim da bi bolje igrao za klub inace on vise nije za taj posao. I sad je iskusniji od nekih igraca ali mu skilovi ne dozvoljavaju da se izbori za startnu
« Last Edit: April 21, 2014, 12:43:27 PM by karlooo »

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #233 on: April 21, 2014, 12:57:30 PM »
Pa mozda odigra jos koju dok ne stigne Protic.  :)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #234 on: April 21, 2014, 01:00:03 PM »
Kopiran je nema sta, ali samo da bi podsetio ostale menadzere sta prvo treba da urade...
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #235 on: April 22, 2014, 12:08:54 PM »
1.) Djole iliti Djolle, kako vam lepse :)
2.) Predstojeci izbori, tj. izbori za selektora A tima
3.) Nidza je radio potpuno ispravno, jedino je pri kraju mandata na svetskom zeznuo par taktika(prva tekma zadate instrukcije, u drugoj formacija i blag random i u trecoj potpuna naklonost engina prema protivniku), pritom nam engin nije bio naklonjen i desilo se ono najgore... Inace rad sa repkom mu je po meni bio potpuno ispravan, dosta slican njegovim predhodnicima.
4.) U prvoj sezoni rad repke ce se, kao i u prethodnim, zasnivati na treniranju buducih reprezentativaca i nabijanju iskustva istih. Rezultati u prvoj sezoni mandata su u drugom planu, jer od njih nemamo nikakvu korist. Formacije ce se uglavnom poklapati sa pozicijama koje su nam najtalentovanije.
U drugoj sezoni cemo da pokusamo da iskoristimo nase najbolje i doguramo sto dalje. Kao sto rece JT "mali" problem je to sto ce na tom prvenstvu igrati gotovo isti sastav kao i na ovom, samim tim mi cemo biti gotovo na istom nivou, dok ce par ostalih reprezentacija do tad znacajno napredovati. No bitno je napraviti formaciju bez rupa (sa novijim endzinom druga prica) i prostudirati protivnika. Naime, sada je gotovo suludo igrati bez MC - a, a postaje sigma da li igrati sa DMC - om ili AMC - om. DMC utice 100% na presing dok AMC nesto manje sa 80%, kao sto znamo jako vazan parametar u igri, ali isto tako AMC logicno ima vise uticaja u napadu. Po pitanju kreativne slobode, po mojim a i tudjim iskustvima, jako je vazno da MC ima veliku kreativnost (nezavisno od krilnih i ofanzivnih pozicija) sto uz jos par dobro istreniranih skilova donosi i posed.
To su samo neki zakljucci, ne znam ocene svih nasih igraca, pa ne mogu ovde da donosim direktne primere, ali jedno je sigurno - mozemo ponoviti uspehe iz ranijih sezona i sa ovim igracima sto ih imamo, potrebno je iskoristiti prednosti ekipe i uvideti mane protivnika i verovati da nas engin nece ponovo kazniti.
Nisam usao u neku dublju problematiku, rad sa repkom se nece promeniti, ostaje "samo" taktiziranje na svetskom. Cekamo da nam admin da po neku instrukciju za novi endzin, ako se to ne desi, gledacemo da ne ponovimo greske sa ovog prvenstva i pokusamo da stignemo do titana.
P.S. - Moja kandidatura nije sigurna, rekoh da napisem nesto ako se budem prijavio.
« Last Edit: April 22, 2014, 12:13:09 PM by Djolle »

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #236 on: April 22, 2014, 12:17:33 PM »
P.S. - Moja kandidatura nije sigurna, rekoh da napisem nesto ako se budem prijavio.

Zajebi ovo ili budi ozbiljan kandidat ili nemoj nista ni pisati u vezi kandidature.
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #237 on: April 22, 2014, 12:20:47 PM »
P.S. - Moja kandidatura nije sigurna, rekoh da napisem nesto ako se budem prijavio.

Zajebi ovo ili budi ozbiljan kandidat ili nemoj nista ni pisati u vezi kandidature.
Kao sto napisah na cetu, uslovna kandidatura, ako se G prijavi ja necu. G je rekao da ne veruje da ce se prijaviti, pa rekoh da napisem kandidaturu jer cu se onda verovatno prijaviti.

Ziva

  • Youth team
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #238 on: April 22, 2014, 03:36:44 PM »
U duhu "argumenata" napisanih ovde i  temi "Analiza SP" odlucio sam da se NE kandidujem.Ja tako visoke standarde nikako ne bi mogao da ispunim a ovde ionako ima puno velikih majstora pa neka bude neko od njih.Pa cu ja glasati za nekog od tih "vizionara" koji se budu kandidovali u nadi da ce uspeti da nas TAJ odvede korak dalje, sto i nije neki uspeh jer nize da padnemo od ovoga ne moze (po Defaultu mozemo da prodjemo kvalifikacije).Kao i u RL do sada...velika buka...ura prosli smo kvalifikacije.....UPS nismo grupu na SP. . . . . mora da je do igraca ili trenera....ili evo sad i do premijuma (!?!?!?)....

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #239 on: April 22, 2014, 04:10:54 PM »
Nakon ovoga >>> Reprezentacija R.I.P.
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

Ziva

  • Youth team
  • *
  • Posts: 37
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #240 on: April 23, 2014, 01:29:06 PM »
Pozdrav svima.

Na intervenciju nekih clanova nase zajednice i njihovu podrsku (ne nije onaj na koga mislite poznat kao JT :) ) kandidovacu se za selektora A reprezentacije.

1.Milan Zivadinovic - Ziva
2.Kandidatura za A selekciju
3.Sto se tice dosadasnjih rezultata bilo je dosta gresaka u posledenje 3 utakmice sto u taktici sto u podesavanjima, lako je biti general posle bitke ali nismo smeli sa 2 spica na Rumuniju (trebali smo pojacati vezni red ili AMC - znalo se da su jaci na sredini....) pak kada smo trebali da pritisnemo Litvaniju igrali smo sa jednim spicem i sutirao ko je stigao i kako je stigao sto je po mojoj proceni do pojedinacnih podesavanja igraca...ali bilo pa proslo...
4.Sto se tice mog programa plan je sledeci
1. sezona skupljanje iskustva mladje generacije igraca jednim delom , isprobavanje nekih iskusnijih igraca i njihovo uklapanje u takticke zamisli (ubijanje protivnicke zone, presinga i sl) drugim delom.
2. sezona uigravanje kostura tima , taktickih varijanti bez igranja igraca koji nisu spremni za A selekciju (za to sluze prijateljske u mladoj reprezentaciji)
Igra bi se oslanjala na maksimalno iskoriscenje skillova nasih igraca uz prilagodljivost taktike na delu terena radi neutralisanja protivnicke prednosti ili iskoriscenja protivnicke slabosti.Prim. ukoliko je nas bek dovoljno jak da drzi protivnicko krilo nema potrebe za dupliranjem tog igraca i slicno.
Sve price oko toga kako bi protiv ovog ili onog su besmislene jer dolazi u svim reprezentacijama novi selektor i niko ne zna kako ce on postaviti igru.Prema tome analiza je moguca tek pred direktne meceve.Smatram da je novi engine bolji i kompleksniji od predhodnog i ima vise mogucnosti za taktiziranje.Takodje smatram da nasa reprezentacija ima dovoljno jak nivo i da uz pravilna podesavanja tima/igraca mogu da pobede bilo koji reprezentaciju.

Za sva pojasnjenja i nedoumice mozete me kontaktirati PP.

 

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #241 on: April 23, 2014, 05:57:25 PM »
Kandidatura povucena da se stvaraju konflikti i bespotrebne tenzija. Uzivajte.  8)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Reprezentacija
« Reply #242 on: April 27, 2014, 09:47:48 PM »
« Last Edit: April 27, 2014, 09:51:51 PM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #243 on: April 27, 2014, 10:54:30 PM »
Ja se setoumim, pitanje je jel da glasam za izvesnog Djuru, za Lakija koji je redovan na svim izborima pa da ga ispostujem ili Zozea koji se isto uredno svake sezone prijavi, za bilbu koji je se na onu "slucajno prijavio" foru ubacio na listu ili pak za Djoleta koji se povukao sa jednog profila ali je dosao na drugi ili se to buraz aktivirao cisto da se kandiduje pa ce da ode da juri sojke do sledece sezone...

Uf koliko tezak izbor, kad se vec Bannense nije prijavio dalje ide, dalje ide, dalje ide ZIVAAAAA!!!  8)

 

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #244 on: April 28, 2014, 01:16:57 PM »
Ja se setoumim, pitanje je jel da glasam za izvesnog Djuru, za Lakija koji je redovan na svim izborima pa da ga ispostujem ili Zozea koji se isto uredno svake sezone prijavi, za bilbu koji je se na onu "slucajno prijavio" foru ubacio na listu ili pak za Djoleta koji se povukao sa jednog profila ali je dosao na drugi ili se to buraz aktivirao cisto da se kandiduje pa ce da ode da juri sojke do sledece sezone...

Uf koliko tezak izbor, kad se vec Bannense nije prijavio dalje ide, dalje ide, dalje ide ZIVAAAAA!!!  8)
Uh jako duhovito, i posle ti se penjem na onu stvar...  :-\
Razmisli prvo o posledicama onoga sto pises, ne znam sta umisljas...  >:(

babov85

  • Youth team
  • *
  • Posts: 6
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #245 on: April 28, 2014, 01:34:13 PM »
Evo i ja da kazem, mada vas boli qrac za koga sam glasao, glasao sam za Zivu. Izmedju ostalog, jedno je sigurno, Ziva nece trenirati svoje igrace u repki, bar ne u repki Srbije, jer igraca iz iste nema! Ziva dominacija! BMS dominacija! JT dominacija! Srecno! :)

lazarini

  • Youth team
  • *
  • Posts: 11
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #246 on: April 28, 2014, 01:35:00 PM »
Ja sam glasao za Zivu.
A evo da pojasnim i zasto:

1. ZATO!!!

:D

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #247 on: April 28, 2014, 10:04:14 PM »
Uh jako duhovito, i posle ti se penjem na onu stvar...  :-\
Razmisli prvo o posledicama onoga sto pises, ne znam sta umisljas...  >:(

Za njegovu kandidaturu nisam imao nista bolje da napisem pa rekoh aj ovako. A sad normalno, jel si ti razmislio o posledicama kad si mene isprozivao nicim izazvan?

« Last Edit: April 29, 2014, 08:41:16 AM by karlooo »

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #248 on: April 29, 2014, 05:59:36 AM »

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #249 on: April 29, 2014, 06:29:03 AM »
Sta hoces da kazes da je i mene on izbacio? A sto se tice te greske mogu odmah da ti posaljem sve ocene igraca pa ti izracunaj kakvo je kretanje najbolje i onda mozes nesto da mi kazes za to..  Sto je endzin promenjen i sto nema nikakvog objasnjenja za isti ja nisam kriv, zakljuceno je da stavis kretanje na podrazumevano i sta ti Bog da..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)