Author Topic: Nacionalni tim BIH U-21  (Read 38923 times)

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Nacionalni tim BIH U-21
« on: October 23, 2011, 05:22:01 PM »
« Last Edit: October 23, 2011, 05:25:47 PM by Archiebald387 »

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #1 on: October 23, 2011, 05:26:09 PM »
Evo stavio sam temu pod "Sticky". Sretno.
Cartoons C.F. manager

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #2 on: October 24, 2011, 02:26:39 PM »
Evo par igraca koje sam ja pronasao ranije, a koji mogu igrati za U21. Neke sam i spasio iz neaktivnih klubova, tako sto sam ih stavio da odigraju utakmicu za repku i na taj nacin sprijecim brisanje igraca zajedno sa klubom.

Golmani:

Ovdje smo najtanji, jer slabo im dobrih golmana. To je problem i sa A selekcijom, tako da bi najbolje bilo da forsiras neke koji su veliki potencijali da izrastu u odlicne golmane.

Gordan Kovac
Jure Milovanovic - skillovi - moj golman, ima solidne golmanske skillove, ali nema potencijala da se dalje razvije, mozda ti moze posluziti kao privremeno rjesenje dok ne nadjes neke bolje.

Odbrana:

Marinko Ivanovic - ovog sam spasio iz neaktivnog tima, na transfer listi je pa mu mozes vidjeti ocjene

Niksa Horvatincic - skillovi - moj bivsi omladinac, ovo su mu bili skillovi dok je igrao kod mene, ne znam da li je jos napredovao, ali vidi da li ti moze posluziti.

Blaz Kovac - jos jedan spasen, nadam se da ima potencijala d se jos razvije

Marjan Stojanovic - skillovi

Augustin Perko - FK Metalac

Augustin Horvat - ne zelim postavljati skillove bez dozvole menadzera Metalca.

Uros Franic - ovog imam u planu za A selekciju, ali ako bude potrebe posudit cu ti ga u jacim utakmicama da ti pomogne
« Last Edit: October 24, 2011, 02:41:19 PM by Archiebald387 »
Cartoons C.F. manager

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #3 on: October 24, 2011, 02:54:38 PM »

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #4 on: October 24, 2011, 03:06:15 PM »
Sredina:

Jozo Kosar - spasen od brisanja

Miljenko Adamic - spasen, mislio sam ga i za A, ali ako je tebi potrebniji, prepustit cu ti ga

Napad:

Ivo Lukic - spasen

Miralem Davidovic

Cartoons C.F. manager

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #5 on: October 24, 2011, 03:16:13 PM »
Gledaj ovako, jesu prijateljske, ali vjerovatno ce se gledati rezultati iz prijateljskih kad se budu odredjivale grupe za kvalifikacije, kao sto su se gledale za seniore, tako da pored toga sto ces eksperimentisati u nekim utakmicama, gledaj i da pobjedjujes, zbog rankinga i kvalifikacija.
Sve ove sto sam ovdje postavio, mozes dobiti ako zelis, cak i ovog Urosa Franica i Miljenka Adamica, jer mi je lagana grupa, a ako mi bas zatreba ja cu ti javiti na vrijeme. Jedino ti najvjerovatnije necu moci prepustiti Slavena Zupana, on mi je vec u A timu i zato ga nisam ni postavljao ovdje. Ako naletim na jos nekog dobrog igraca, poslat cu ti link, pa ti procijeni kakav je.

Jedan savjet, napravi sebi neki siri popis igraca na koje racunas i drzi negdje arhivirano da ti je uvijek dostupno, tako i ja radim, uzmem screenshot skillova igraca na kojeg racunam i drzim to na racunaru, tako da uvijek mogu pogledati ocjene igracu koji mi je interesantan. Jos jedna stvar, ove povrijedjene igrace, stavis na taj siri spisak i sacekaj da se oporave, jer ne vrijede ti ovako sto ih pozivas, jer ti nece moci igrati.

Jesi vec objavio spisak igraca za sledecu utakmicu?
Cartoons C.F. manager

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #6 on: October 24, 2011, 03:34:50 PM »
« Last Edit: October 24, 2011, 03:40:31 PM by BLUE COMMAND »

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #7 on: October 24, 2011, 03:52:26 PM »
mozes imati 23 igraca maksimalno u timu, zato se nece da pridruzi  :) Izbaci nekog, pa ubaci njega, mislim da ti je odlican za U21, a meni ne treba za sad.

Evo ja sam zavrsio sa igracima za sledecu utakmicu, izostavio sam i ovu dvojicu Uros Franic i Miljenko Adamic, pa nek ti se nadju, ako ti zatrebaju. Sretno.
« Last Edit: October 24, 2011, 04:22:09 PM by Archiebald387 »
Cartoons C.F. manager

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #8 on: October 24, 2011, 06:23:52 PM »
« Last Edit: October 24, 2011, 06:26:13 PM by BLUE COMMAND »

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #9 on: October 25, 2011, 06:57:00 PM »
Vidio sam da fali golmana, pa ako ovaj moze posluziti...

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #10 on: October 25, 2011, 07:04:28 PM »
I jos dva zanimljiva:

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #11 on: October 30, 2011, 11:09:43 AM »
Ratimir Sulejmanovic - CD - Prvi pik iz mog tima. Mlad, perspektivan igrac. Ima Good potencijal, sto je stvarno rijetkost.



Mersad Ovcina - CD



Lovrenco Bolonic - FC



Stojko Kahric - DMC i MC (Svijetlo zeleno,prirodna pozicija) i AMC (zuto)



Former Bosnia and Herzegovina NT Manager

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #12 on: October 30, 2011, 11:12:19 AM »
I neka mi neko objasni kako da stavljam ove manje slike da ne pravim haos na forumu.  ;)
Former Bosnia and Herzegovina NT Manager

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #13 on: October 30, 2011, 12:11:55 PM »
Additional Options...Attach...

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #14 on: October 30, 2011, 02:43:07 PM »
Milovane, pa dobre si igrace izvukao, bolje nego ja...npr ta dvojica trojica sa potencijalom 7 i 6 imaju jako dobar progres rate sto znaci da ce veoma brzo napradovat. Ja sam izvukao prosle sezone trojicu sa potencijalom 7 ali samo jedan je imao takav dobar progres rate i napreduje dosta brze od ostalih, jos ih ja i forsiram u prijateljskim i slabijim ligaskim utakmicama.
Ove sezone sam izvukao jednog sa potencijalom 8, ali nazalost je Poljak, nije domaci igrac i ima normalan progres rate. I ovaj drugi stranac kojeg sam izvukao je dobar, dok od 5 BiH igraca, svi prosjecni.
Od BiH igraca, vecinom potencijal 6 ali slow progress rate, tako da ce se oni sporo razvijati, mozda i ne zaigraju nikako za U21 jer se nece do tad razviti. Jedini BiH igrac koji ce vrijediti nesto vrlo brzo je Zivadin Karamarkovic CA3/LA6/PR5
« Last Edit: October 30, 2011, 02:45:07 PM by Archiebald387 »
Cartoons C.F. manager

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #15 on: October 30, 2011, 05:22:43 PM »

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #16 on: November 04, 2011, 06:09:55 PM »
Prva utakmica i prva pobjeda. 0-4 protiv Mauritanije

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #17 on: November 04, 2011, 07:21:30 PM »
meni je drago da je moj igrac dobio minutazu i uspio dati 2 gola  :D  8)

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #18 on: November 12, 2011, 09:14:42 AM »
Jedini BiH igrac koji ce vrijediti nesto vrlo brzo je Zivadin Karamarkovic CA3/LA6/PR5

Kako napreduje ovaj ?  :)
Vec 271000G, a kad sam ga tek izvukao bio je oko 230 hiljada G ako se dobro sjecam.
http://pokit.etf.ba/get/f4fe9de51b0615cd7e12aa1288338464.png
Evo pogledaj kako napreduje, imas gore vec ranije sam postavio kakav je bio kad sam ga tek izvukao, bice on uskoro materijal za repku, ako vec sada nije

Zaboravio sam ti prosli put predstaviti jos jednog svog igraca. Njega sam izvukao prosle sezone, on takodjer ima potencijal Good (7) a Progres rate mu je 5 (CA3/LA7/PR5), veoma brzo napreduje, steta samo sto je DMR, bilo bi bolje da je klasicni DR, jer i ja a i repka igra sa DR-om...mada realno dobro igra na DR, ja ga tu forsiram.
Vitomir Kosar - skillovi

Imam ja jos potencijala u ekipi, u sustini svi ovi omladinci koje forsiram su potencijali, samo sto neki imaju manji progres rate pa sporije napreduju, ali kad god uvidim da bi neko mogao zaigrati za U21 ja cu te obavijestiti. Slobodno pogledaj moju ekipu, ako ti neki igrac zapadne za oko, javi da ti posaljem screenshot njegovih skillova da mozes procijeniti da li ti treba. Kao sto rece Milovan, dobra stvar je sto dajes sansu i ovim mladjim koji imaju odlican potencijal, jer recimo ovi sa Progres Rate 5 dobijaju po 0.40 na skill od svake U21 utakmice i samim time brze napreduju, a dovoljno je samo 30 minuta da odigraju da bi dobili skill improvement. Svaka cast na tome...

Takodjer zabiljezi sebi negdje i ovog - Jasmin Tahirovic - nije moj, ali on bi takodjer mogao zaigrati za U21 uskoro jer ima dobar potencijal i progres rate...Evo ovdje mozes pogledati njegov Scout Report
« Last Edit: November 12, 2011, 09:42:05 AM by Archiebald387 »
Cartoons C.F. manager

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #19 on: November 12, 2011, 09:37:29 AM »
Opet ja  ;D

Slucajno sam naletio tamo na generalnom (stranom) forumu na ovog igraca - Zdeslav Kotoric. Kako su sad uveli da se moze izvuci i strani omladinac, tako je ovaj  brazilski klub izvukao naseg. Ovaj igrac ima CA2/LA8/PR5 tako da je velika vjerovatnoca da ce biti jedan od nasih najjacih igraca u buducnosti. Dobra stvar je sto je ovaj klub aktivan i vec ga je poceo forsirati i u utakmicama, tako da vjerujem da ce on brzo napredovati. Eto toliko, obrati paznju na njega. Nadam se da pomazem
 :)

« Last Edit: November 12, 2011, 09:41:02 AM by Archiebald387 »
Cartoons C.F. manager

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #20 on: November 13, 2011, 08:43:57 PM »

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #21 on: January 29, 2012, 11:35:32 AM »
Evo jos prijedloga:

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #22 on: January 29, 2012, 03:52:21 PM »
Dobri su igraci, samo pitanje je dali mogu jos napredovati ili su dostigli svoj maksimum ?

Tesko da ce ih U21 selektor pozvati jer je neaktivan nazalost, nadam se da cemo u buducnosti dobijati samo aktivne selektore, jer ima tako puno talenata koje treba isforsirati kroz U21 da bi bili odlicni igraci za A repku...
Cartoons C.F. manager

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #23 on: January 29, 2012, 05:05:39 PM »
Napreduju jos...
Zato treba paziti pri izboru selektora, kojeg kandidata javno podrzati na forumu, jer ti i ja smo moderatori, pa je to na neki nacin nasa odgovornost.
Svi oni koji su aktivni manje od 6 meseci ne trebaju po meni ulaziti u uzi izbor, bas iz razloga sto cemo opet mozda doci u situaciju da ostanemo bez selektora.
Takoder traba vidjeti ko je koliko kreativan, covjek koji igra stalno u istoj formaciji ne moze biti ozbiljan selektor.

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Nacionalni tim BIH U-21
« Reply #24 on: February 01, 2012, 10:03:20 PM »
Napreduju jos...
Zato treba paziti pri izboru selektora, kojeg kandidata javno podrzati na forumu, jer ti i ja smo moderatori, pa je to na neki nacin nasa odgovornost.
Svi oni koji su aktivni manje od 6 meseci ne trebaju po meni ulaziti u uzi izbor, bas iz razloga sto cemo opet mozda doci u situaciju da ostanemo bez selektora.
Takoder traba vidjeti ko je koliko kreativan, covjek koji igra stalno u istoj formaciji ne moze biti ozbiljan selektor.
Obrazlozi ovo molim te kao boga!
Evo ja igram istu formaciju,imam uspijeha,rezultate.Omladince treniram i prilagodjavam im skilove mojoj taktici. Sta to mene cini manje kreativnim menadzerom? Znaci,bez uvrede,sve se ovo iznad slazem,ali boldovani deo nema veze sa mozgom.
« Last Edit: February 01, 2012, 10:07:40 PM by nikolicm »
Former Bosnia and Herzegovina NT Manager