Author Topic: NBA, Euroleague i ABA liga  (Read 8911 times)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
NBA, Euroleague i ABA liga
« on: February 22, 2014, 08:37:24 PM »
Evo malo da se dodatno raspisemo...

Ljubitelji kosarke, navalite (ako vas ima) :D

Objavljivacu novosti, mozda po neku statistiku, prognozu, to ocekujem i od vas...

Trenutno je aktuelan sutrasnji veciti derbi (ABA liga), imate li neku prognozu?  :)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #1 on: February 23, 2014, 04:03:14 PM »
Djole nije ovo BB ovo je GKO.. :)
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #2 on: February 24, 2014, 01:25:28 PM »
Koliko sam primetio, bilo je par menadzera koji gotive kosarku, e sad, mozda sam lose primetio, za Aleksu znam, ali eto na primer G, Moma, Lazarini, Luka i Rasha... E sad, ako sam budem pisao na ovoj temi, normalno da cu je zatvoriti...


Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #3 on: February 24, 2014, 01:50:18 PM »
Juce je u centru paznje bio veciti derbi i ujedno derbi 21. kola ABA lige.

Formalni domacin je bila Zvezda, atmosfera je bila solidna, Pionir nije bio ispunjen. Pretpostavka: zbog toga sto Delije bojkotuju ABA ligu, ali je ipak zapazen pristojan broj navijaca, lepo navijanje, bez nereda sto je najvaznije.

Utakmica sa puno oscilacija, iako je Zvezda vodila skoro celu utakmicu, Partizan je u vise navrata smanjivao -13 na -4 pa i na 0. Poznat po svojoj 1 - 3 - 1 zoni, jadranski prvak je uspeo da smanji tu dvocifrenu razliku, ali se ipak pokazalo da to nije taj tim bez Westermana i Bertansa. Bogdanovica definitivno nije htelo, Kinzi i Tepic su odrzavali tim u zivotu, dok je sa druge strane eksplodirao Blazic.
Zvezda je na koncetraciju stekla dvocifrenu prednost, ali je tako i protracila. Kinzi je sinoc bukvalno leteo, pokazao da je ove sezone bas bloker u stilu, ali se pri kraju pokazalo da i njega mogu "lagano" zalepiti protivnicki igraci (Dzenkins i Simonovic).

Sve u svemu utakmica bez incidenata, ali ne i bez tenzije...

Nakon ove utakmice Zvezda se udaljila od vecitog rivala na +3, ali joj je za petama mocna Cedevita, dok Partizan deli 4. mesto sa Cibonom...

Eto to su neki moji opsti utisci, zapazanja i detalji, bilo bi lepo i vi da bacite neki komentar na ovu temu.  ;)  :D

Romanista

  • Youth team
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #4 on: February 24, 2014, 03:17:22 PM »
Moram da pohvalim Lazica jer igra sjajnu odbranu...
on nije tip igraca koji se primeti niti se namece ali mislim da mnogo znaci nazad....
Tepic je odigrao utakmicu zivota, onakav sut nece ponoviti vise nikada...
Bogdan je izbacen vrhunskom odbranom, posle je masio i neke suteve koje je bio sam upravo jer je bio pod tenzijom jer nista nije uradio pre toga...
Odbrana je juce dobila mec jer Zvezda napadacki nije bila nista spec ali dovoljno da se dobije....

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #5 on: February 24, 2014, 03:48:04 PM »
Juce je u centru paznje bio veciti derbi i ujedno derbi 21. kola ABA lige.

Formalni domacin je bila Zvezda, atmosfera je bila solidna, Pionir nije bio ispunjen. Pretpostavka: zbog toga sto Delije bojkotuju ABA ligu, ali je ipak zapazen pristojan broj navijaca, lepo navijanje, bez nereda sto je najvaznije.

Utakmica sa puno oscilacija, iako je Zvezda vodila skoro celu utakmicu, Partizan je u vise navrata smanjivao -13 na -4 pa i na 0. Poznat po svojoj 1 - 3 - 1 zoni, jadranski prvak je uspeo da smanji tu dvocifrenu razliku, ali se ipak pokazalo da to nije taj tim bez Westermana i Bertansa. Bogdanovica definitivno nije htelo, Kinzi i Tepic su odrzavali tim u zivotu, dok je sa druge strane eksplodirao Blazic.
Zvezda je na koncetraciju stekla dvocifrenu prednost, ali je tako i protracila. Kinzi je sinoc bukvalno leteo, pokazao da je ove sezone bas bloker u stilu, ali se pri kraju pokazalo da i njega mogu "lagano" zalepiti protivnicki igraci (Dzenkins i Simonovic).

Sve u svemu utakmica bez incidenata, ali ne i bez tenzije...

Nakon ove utakmice Zvezda se udaljila od vecitog rivala na +3, ali joj je za petama mocna Cedevita, dok Partizan deli 4. mesto sa Cibonom...

Eto to su neki moji opsti utisci, zapazanja i detalji, bilo bi lepo i vi da bacite neki komentar na ovu temu.  ;)  :D



Djole brt kad pises nesto informisi se.
Karata u slobodnoj prodaji nije bilo nego su vazile samo sezonske. I bilo je par stotina podeljenih karata pa otuda i onoliko grobara u Pioniru.

Utakmica ocekivano zavrsena pobedom Zvezde.

Partizan kad ne ide Bogdanovica ce gubiti vecinu jacih utakmica u ABA dok u Zvezdi uvek ima nekoga ko odskoci i nosi ekipu u toj odredjenoj utakmici.

Sto se tice ova dva tima Partizan ce do kraja sezone biti jaci za Bertansa koji treba da se vrati pa tek onda sledi ponovno uigravanje i ulazak u formu. Pavlovic takodje treba da prodje taj period adaptacije.

Zvezda ce biti jaca za to krilo ili beka koji treba da dodje ovih dana.

Sve u svemu bice zanimljivo do kraja sezone.

Na F4 ABA lige bi trebalo da se sastanu u polufinalu Zvezda - Cibona i Partizan - Cedevita.

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #6 on: February 24, 2014, 05:40:00 PM »
Dobra tema  :) A sto se tice ABA lige ona moze biti jos mnoo bolja nego sto jeste
« Last Edit: February 24, 2014, 05:46:58 PM by aleksa1 »

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #7 on: February 24, 2014, 06:00:08 PM »
prati se Zvezdin forum :)
JAKA MADAFAKA je upravo to uradio ovim Nidzinim.. zakucao je preko Pavlovica, to mu je oprosteno, nije znao da je ovaj Lebronov ortak, a Tepara da se zahvali Dzenkinsu za ispravljanje kicme, eto ukratko..takodje smo imali bolje doprinose sa klupe, ocekivano..

sad malo objektivnije, Bogdan se izgubio tu i generalno su i jedna i druga ekipa odigrale lose, sa dosta dobrim odbranama, posebno Zvezda, ali napadacki je igralo 3 igraca, ne racunam, Tepica, sto mu je par lopti ispalo u kos, znaci Kinsi vs Jaka, Djenka..

takodje smo imali bolju igru pod kosem, napadacki u skoku bas i ne, ocekivano, nije tu Partizan slab ko sto se misli, medju njihovim navijacima, ali sta znam, ispastaju i oni sto nemaju pleja, Gagic je dobar centar, Milutinov je vrlo talentovan, Musli je smesan, Zo je sjajan, samo ga ubi nikakav sut spolja.

tako da je Partizan odigrao ocajno, kao sto i igra u poslednje vreme na svim frontovima, ima tu dosta rezerve, ali ima i u Zvezdi, cekamo pojacanje na 3 i to ce biti druga prica skroz uz povratak Mitrovica i mislim da je Zvezda favorit broj 1 za titulu, red je da je uzme i ja verujem u to, trenutno jaci protivnik je Mega u sledecem kolu, nego Partizan, u ozbiljnom su zaletu (ne zna se sta ce rotacija Radovic, Novica doneti), ali jako je bitno da se ostane prvi i obezbedi F4 u areni, Cedevita ima nesto laksi raspored i steta je sto smo ispustii pobedu u Zg, ali smo kompenzovali u derbiju to u nekoj meri.

ja bi voleo da se izbegne Partizan u polufinalu, a svakako bi i Partizan to voleo, ako se to desi, mi lagano prolazimo Cibose, a Partizan Cedevita ce biti vrlo neizvesno polufinale. Eto tako..

A u EL, navijam za nase igrace, tako da se nadam da ce CSKA to uzeti, a pored njih su favoriti Fener i posebno Real, a iz senke Olimpijakos i Barca..

NBA ne pratim od kad je Pedja uzeo sampionski prsten, valjda je Majami tu veliki favorit :)

Role, ti si Zvezdas?
« Last Edit: February 24, 2014, 06:04:34 PM by moma3108 »

Romanista

  • Youth team
  • *
  • Posts: 33
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #8 on: February 24, 2014, 06:14:49 PM »
Jesam tebra.... 

nisam nesto preterano zagirzen ali zaista pratim.. nisam tip koji ulazi u rasprave sa suparnickim taborom, samo navijam....
i da- Radovic je otisao iz Mege tako da im je Novica legao kao budali samar....

nasi su zajebali sa pozicijom 4 i tu nama skripi, posebno posle povrede Mitrovica... Radenovic je povredjen, a i dok nije bio nije pruzao neke sjajne partije... mislim da je Silb trebao da ostane, jbg ocigledno Radonja nije uspeo da ga motivise dovoljno....

videcemo... ja bih bio zadovoljan plasmanom u evro ligu i da se udje i u finale domace lige... Partizan ce kao po obicaju tempirati formu za zavrsnicu tako da ce biti samo jaci....

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #9 on: February 24, 2014, 06:18:04 PM »
Juce je u centru paznje bio veciti derbi i ujedno derbi 21. kola ABA lige.

Formalni domacin je bila Zvezda, atmosfera je bila solidna, Pionir nije bio ispunjen. Pretpostavka: zbog toga sto Delije bojkotuju ABA ligu, ali je ipak zapazen pristojan broj navijaca, lepo navijanje, bez nereda sto je najvaznije.

Utakmica sa puno oscilacija, iako je Zvezda vodila skoro celu utakmicu, Partizan je u vise navrata smanjivao -13 na -4 pa i na 0. Poznat po svojoj 1 - 3 - 1 zoni, jadranski prvak je uspeo da smanji tu dvocifrenu razliku, ali se ipak pokazalo da to nije taj tim bez Westermana i Bertansa. Bogdanovica definitivno nije htelo, Kinzi i Tepic su odrzavali tim u zivotu, dok je sa druge strane eksplodirao Blazic.
Zvezda je na koncetraciju stekla dvocifrenu prednost, ali je tako i protracila. Kinzi je sinoc bukvalno leteo, pokazao da je ove sezone bas bloker u stilu, ali se pri kraju pokazalo da i njega mogu "lagano" zalepiti protivnicki igraci (Dzenkins i Simonovic).

Sve u svemu utakmica bez incidenata, ali ne i bez tenzije...

Nakon ove utakmice Zvezda se udaljila od vecitog rivala na +3, ali joj je za petama mocna Cedevita, dok Partizan deli 4. mesto sa Cibonom...

Eto to su neki moji opsti utisci, zapazanja i detalji, bilo bi lepo i vi da bacite neki komentar na ovu temu.  ;)  :D



Djole brt kad pises nesto informisi se.
Karata u slobodnoj prodaji nije bilo nego su vazile samo sezonske. I bilo je par stotina podeljenih karata pa otuda i onoliko grobara u Pioniru.

Utakmica ocekivano zavrsena pobedom Zvezde.

Partizan kad ne ide Bogdanovica ce gubiti vecinu jacih utakmica u ABA dok u Zvezdi uvek ima nekoga ko odskoci i nosi ekipu u toj odredjenoj utakmici.

Sto se tice ova dva tima Partizan ce do kraja sezone biti jaci za Bertansa koji treba da se vrati pa tek onda sledi ponovno uigravanje i ulazak u formu. Pavlovic takodje treba da prodje taj period adaptacije.

Zvezda ce biti jaca za to krilo ili beka koji treba da dodje ovih dana.

Sve u svemu bice zanimljivo do kraja sezone.

Na F4 ABA lige bi trebalo da se sastanu u polufinalu Zvezda - Cibona i Partizan - Cedevita.

Citao sam na par mesta da je bojkot navijaca razlog, e sad na taj podatak oko sezonskih karata nisam naisao. Hvala na sugestiji, mada ovo sto sam napisao nije dezinformavija  ;)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #10 on: February 24, 2014, 06:46:32 PM »
Sto se tice Mege, jako mlad tim, najmladji u ABA ligi ove se?one... Cenim njihov rad i rekao bih da imaju potencijala za najjacu ligu na balkanu. Svidja mi se sto su napravili vrlo mladu ekipu uz jednog iskusnog centra, koji deluje veoma zastrasujuce (i po fizickom izgledu i po centarskoj tehnici). Uz Vardu bih izdvojio i Micica naravno, Dangubica, onda malog atletu Lukovica, koji igra beka i krilo, a visok je "samo" 207 cm, i naravno malog Krstica... Cenim da je ovo Micicu poslednja sezona u Megi, jer vec vidim interesovanja "vecih" ekipa.  ;)

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #11 on: February 24, 2014, 06:53:05 PM »
Jesam tebra.... 

nisam nesto preterano zagirzen ali zaista pratim.. nisam tip koji ulazi u rasprave sa suparnickim taborom, samo navijam....
i da- Radovic je otisao iz Mege tako da im je Novica legao kao budali samar....

nasi su zajebali sa pozicijom 4 i tu nama skripi, posebno posle povrede Mitrovica... Radenovic je povredjen, a i dok nije bio nije pruzao neke sjajne partije... mislim da je Silb trebao da ostane, jbg ocigledno Radonja nije uspeo da ga motivise dovoljno....

videcemo... ja bih bio zadovoljan plasmanom u evro ligu i da se udje i u finale domace lige... Partizan ce kao po obicaju tempirati formu za zavrsnicu tako da ce biti samo jaci....
Bice jaci, ali bicemo i mi jaci za trojku koja moze da da kos, meni se Silb svidjao, a mislim da smo daleko jaci sastav od Partizana, onako 12 na 12, ne ocekujem tu vece probleme, imaju kratak roster, meni su Ok 4. rade posao, sad sa Lukom cemo moci nekad i sa dve cetvorke.. Tadija ce tek da    zatrpava, a Raden je jako koristan..
Nista Role onda idemo u Arenu na f4 :)

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #12 on: February 24, 2014, 09:16:33 PM »
Aj i ja da bacim koje slovo
Ovako sto se tice ABA lige,ko ide na f4 je poznato,Buducnost je jos u igri medjutim da nece uspeti da "iznenadi".A sto se tice titule mislim da ce Partizan uzeti titulu (prisabrace se do f4)

EL Real ima velike sanse da je osvoji ali to je uvijek nepredvidivo u kosarci svako,svakog moze da dobije.

NBA:Chicago Bullse oduvijek gotivim valjda najvise zbog starih zvezda tog tima Rodmana i Jordana .A inace je ne pratim redovno koliko stignem najvise volim da gledam All Star meceve jer to je pravo uzivanje.

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #13 on: March 27, 2014, 09:44:40 AM »
Rodman nije zvezda Chicago Bullsa vec Detroit Pistonsa. ;)
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #14 on: March 27, 2014, 02:09:25 PM »
Evo da bacim po koje slovo o sinocnoj utakmici.

Crvena Zvezda - Budiveljnik

Revans mec odigran je kao sto znate u prepunoj Kombank Areni...
Ova hala prima do 23000 navijaca, a na sinocnoj utakmici je prisustvovalo rekordnih 24323, sto je rekord posete svih ULEBinih takmicenja.
Zvezda je jurila zaostatak od -3 iz Litvanije, i to iz utakmice koja je na neki nacin slicna ovoj. Zapravo u obe utakmice je bilo dosta oscilacija, Budiveljnik je nabijao prednost, dok je Zvezda spustala isti.

Zvezda je dobro zapocela mec, imali smo u 2 navrata prednost od +4 (pri rezultatima 4:0 i 6:2), a onda je usledio pad, pre svega gledali smo ono sto i u Litvaniji, losu organizaciju u napadu. Odbrana nije bila toliki problem, jedino su nas defanzivni skokovi na pocetku mece zezali, ali se to tokom meca nije ozbiljnije osetilo. Lavrinovic je odlicno zapoceo mec, ubacio 2 brze trojke, i pogurao Budiveljnik u solidan plus, iz koga su izasli tek pri samom kraju utakmice. Blazic se u pocetku dosta raspucao, imao je ako se ne varam 2/7 za 2, i to u prvih 5 minuta meca. Kao sto sam naveo kako je utakmica odmicala, tako je Budiveljnik bio sve opusteniji, i pokuso je da sto ucestalije izvodi Pick and Pop na popularnom Lavrinovicu, sto im i nije bilo toliko neuspelo, mada se Lavrinocvic u kasnijem delu meca i nije toliko istakao. Utakmica sa dosta izgubljenih lopti, pogotovu sto se Zvezde tice, dosta gresaka u napadu, opet je bilo promasivanih zicera ( doduse  ne kao i u Litvaniji(6)), dosta lopti je ukradeno od strane iskusnih igraca Budiveljnika, sto je bio rezultat neorganizovanosti i nemoci. Zvezda je stizala u par navrata prednost gostiju, ali su oni cinili to neprimetnim sve do kraja meca kada nastaje pravi BUUUM... Katic koji je pruzao solidnu rolu kao i  Lazic koji vazi za jednog od najboljih srpskih defanzivaca, dobijaju po 5 licnih gresaka(Katic nesto kasnije), a sve je povukla odlicna trojka Tadije, a uz to i  19 poena u samoj zavrsnici meca popularnog Djenke...

Kao sto je i trener Budiveljnika istakao Dzenkins je imao m*da da preuzme odgovornost i sutira u najtezem delu meca...

Atmosfera je bila neverovatna, kao sto  i broj navijaca govori, pri kraju utakmice Djenka je uspeo da svuce sve navijace i iznudi atmosferu u kojoj bi se dosta evropskih velikana zbunilo.
U polufinalu igramo sa mocnim Uniksom, pretendom za trofej ovog takmicenja... Treba odmoriti igrace i smisliti idealno resenje za Ruse. Pre svega ja bih poradio na organizaciji napada.

Toliko od mene. :)

P.S. Ne secam se bas hronoloskog toka meca najbolje, pa je moguce da sam nesto i zamenio, jednostavno sam bio jako uzbudnjen POBEDOM. :)
« Last Edit: March 28, 2014, 01:27:37 PM by Djolle »

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #15 on: March 27, 2014, 09:18:52 PM »
Bravo Djole cuo sam da je bila dobra tekma svaka cast.. Pa pomenuo sam Chicago Bullse a za njih je igrao i pruzao dobre partije tako da je svakako zvezda i tog tima

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #16 on: March 27, 2014, 10:14:24 PM »
Djole daj lektorisi malo ovaj tvoj post.  :P

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #17 on: March 28, 2014, 01:01:13 PM »
Ispravio sam par gresaka, kucao sam na mobu pa nisam ni provalio sta pise.

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #18 on: March 28, 2014, 01:18:42 PM »
Quote
Quote
Crcena Zvezda - Budiveljnik

 Ajde opet  :P

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #19 on: March 28, 2014, 01:30:46 PM »
Quote
Quote
Crcena Zvezda - Budiveljnik

 Ajde opet  :P

Radi nesto, nemas pametnija posla? :P

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #20 on: March 28, 2014, 02:09:16 PM »
:)) :)) Imam ali mi je lakse ovo nego da ucim  8)

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #21 on: March 29, 2014, 09:14:57 PM »
a Djolle sto pises vesti kojih ima na portalima, daj neko svoje vidjenje.. znamo da je bilo 24 342 ili koliko gledalaca, nego svojim recima, ovaj Djenka ima mu.a do poda ili tako nesto, evo mojim recima Lavrinovich sledece sezone u tandemu sa Bobijem, ludilo bi bilo, Lavrin kad napadamo spolja, Bobi kad trpamo unutra, i haos, samo to je nemoguce, ali eto mastarija i mojim recima imali smo punooo srece, bili smo blize ispadanju nego prolasku, a ipak prosli, mislim da ce sa Uniksom biti lakse, ove nase muce ocekivanja, a protiv Uniksa se nista ne ocekuje i tu mislim da su sanse 50:50 jedini problem moze da nam bude Bobi, tj. da spadnemo samo na Raska u utakmici, jer Kaimakoglu zna da suta, a Bobi ne moz' da brani spolja, eto. :)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #22 on: March 29, 2014, 09:31:35 PM »
Pa nije on nista bolji od Lavrinovica, tako da ce se Katic rotirati sa nekim krilnim centrom, a Bobi ce ulaziti povremeno...

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #23 on: April 11, 2014, 12:21:03 PM »
Ipak Zvezda nije uspela da izbaci mocan Unix, Rusi su pokazali da su u Beogradu odigrali lose i da to nije ni 50% od njihovih mogucnosti, a uz to ih je i atmosfera dodatno ubila, u Kazanju je pokazana njihova prava vrednost i zasluzno su prosli dalje.

Zapravo realno gledano imaju budzet za F4 Evrolige, tj. veci i od Barse i od Reala, a ako nagovestimo da Zizis, koji je dao 25 poena ako se ne varam i to maltene sve u drugom poluvremenu, ima platu jednaku cetvrtini budzeta Zvezde, onda nam je jasno da mi nemamo sta da trazimo tamo...
Normalno da pare ne grade uspeh, ali gde ces ti srcem protiv onakvih igraca, to je sto bi se reklo prica za malu decu...
Onaj Gudlok, kako vec, takodje strasan igrac, vidi se da je dosao za oromnu sumu, Kaimakoglu odigrao solidno, mada sam vise ocekivao od njega, ali eto Zizis i Gudlok su uradili veci deo, pre svega Grk...

Sto se tice Zvezde,smatram da Radonjic nije dovoljno strucan za evropska takmicenja, i da ako je osvojio crnogorski kup sa Buducnoscu to ne znaci da treba da zameni Vukoicica, koji nije nigde pogresio, i koji je po meni klasa vise. Oni su pokusali da nadju boljeg, i eto im ga sad.
Inace sto se igraca tice, niko se nije toliko izdvojio kao u cetvrt - finalu, Bobi je pruzio bolju partiju u Kazanju, i pokazao im da ne mogu da ga cuvaju u reketu, pa makar i da ga utroje.. Katica i Radenovica omela povreda, ali je ipak Radenovic pogodio onu bitnu trojku... Blazic i Simonovic nas podigli u bitnom trenutku na noge, ali to nije bilo dovoljno, a Amerikanci se i nisu bas istakli, pogotovu Nelson koji je kao i Katic u najznacajnijem trenutku omasio zicer...

Nista, Rusi zasluzuju trofej Evro kupa, jednostavno smo postigli veliki uspeh stigavsi da polu - finala, znajuci koliko dugo nismo igrali evropska takmicenja...
« Last Edit: April 11, 2014, 12:24:25 PM by Djolle »

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: NBA, Euroleague i ABA liga
« Reply #24 on: April 13, 2014, 12:48:10 PM »
Jedino se Djole ne slazem sa tobom po pitanju Radonjica