Author Topic: Емилијано тука пишувај !  (Read 2931 times)

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Емилијано тука пишувај !
« on: October 17, 2012, 10:52:15 PM »
Ајде ќе те замолам Емилиано да ни објасниш на сите зошто мислиш дека те местиме за да испадниш , а во исто време Аеродром да се спаси !!!

Додека чекаме твој одговор јас да кажам што мислам :

Уште на почеток на сезона реков дека времето на Емилиано во Топ Левел ќе заврши, а со тоа мислев дека ти Емко немаш појма од играта бе дете (Ако сакаш да знаеш на што мислам дека немаш појма, посебна тема ќе отвориме само за тебе) !! На сред сезона, Аеродром беше во тие 6 кои би можеле да испаднат и сите мислевме дека кога тогаш Аеродром ќе се накрени и ќе оди погоре на табелата, а дека ти со твојата катастрофална игра заслужуваш да испадниш. Тоа е цел муабет !! 

И те молам прекини со тие твои закани , верувам на сите му се дојдени преку глава, а и освен да пишеш меил на админот ништо друго не можеш да направиш ! Ако сакаш да бидиш центар пажња кажи !

И ако си чоек, дај објасни жити се како местеле утакмици во топ левел дечките БАШ за тебе да те испаднат ! КОИ СЕ ТИЕ УТАКМИЦИ КАДЕ СЕ ИГРАЛО ПРОТИВ ТЕБЕ????  Ти имаше некој МотС ставено ? Некој со послаб состав излегол против Аеродром?? Дај зборај, пишувај како што треба некогаш !!!!

И прекини да се понашаш како дете од 5 год...

Поздрав очекувам одговор !
« Last Edit: October 18, 2012, 08:25:07 AM by Igecot »
My Team : Coffe Shop      

Daniel Blue

 • Youth team
 • *
 • Posts: 34
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #1 on: October 18, 2012, 11:51:01 AM »
И јас сум заинтересиран за тоа што го напиша Igecot, впрочем се што сакав да те прашам те праша тој  ;D

emiliano

 • Youth team
 • *
 • Posts: 26
 • Emiliano#Mar???
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #2 on: October 18, 2012, 05:32:47 PM »
Abe mocko, veke mi skurci i ne mozam da se vozdrzam, kako prvo ne sum dete Igecu, moze i batko da ti bidam, kako drugo se gleda uste od mars deka se namesteni utakmicite so Aerodrom, jas vo nitu edna online igra ne sum sretnal vakvo nesto, recisi do sredina na sezona da si na dnoto na tabelata i da nemas nikakvi teoretski sansi za opstanok, i odednas da pobeduvas skoru vo sekoja utakmica i da izlezes od zonata za opstanok, toa vo nitu edna igra go nemam do sega sretnato, edinstveno na ovaa go ima, kako treto vo drugi slicni vakvi igri, za mesetnje na utakmici duri se dobiva i ban. A kako cetvrto i krajno, ama bas me zabole stojko dali ke ispadnam ili ke ostanam, a i da ispadnam za dve-tri sezoni ke se vratam nazad ama duplo posilen, a i da ne se sluci i toa, pa ic na stojko ne mi e.
EmilianoMar7487

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #3 on: October 18, 2012, 10:53:41 PM »
 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
Emko Znaci Spored Tebe I Blaupunkt Go Mestele Da Bide Prv Mene Da Me Butnat Od 1 Mesto ... Jas Na 11 12 Kolo Imav 8 Boda Razlika Od 2-ot na Tabela ??? ehehhe Nema Toa Nikava Vrska , Igrava E Namestena Sto po Aktiven Si I Tolku Poveke Pobedi I Uspesi Redis !!! :)))

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #4 on: October 19, 2012, 01:52:26 AM »
Ти си Емилиано РЕЗИЛ за играта !!
My Team : Coffe Shop      

emiliano

 • Youth team
 • *
 • Posts: 26
 • Emiliano#Mar???
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #5 on: October 19, 2012, 04:29:09 PM »
A ti si ubavini nevideni, tokmak neviden.
EmilianoMar7487

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #6 on: October 19, 2012, 06:21:13 PM »
Bratce KOMA NEVIDENA STE !!! :)))

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #7 on: October 20, 2012, 07:30:06 AM »
Емилиано ајде бре дај некој доказ дека те местеле!!! Или се ти е така сватено во главата бидејќи не знаеш да играш, па затоа обвинуваш други !??
My Team : Coffe Shop      

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #8 on: October 20, 2012, 10:52:12 AM »
Igec Uste Se Zamaras Be Covek ? :)

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #9 on: October 20, 2012, 11:13:32 AM »
ДА бе вена... Кога може тој да бара одговори од сите за се и сешто и јас сакам(а верувам и останатите) да одговори за да знаат сите, за што се обвинети и за што ќе ги пријавува, и кои се тие утакмици !!
My Team : Coffe Shop      

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #10 on: October 21, 2012, 05:19:26 AM »
i sam neznae  ;)

emiliano

 • Youth team
 • *
 • Posts: 26
 • Emiliano#Mar???
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #11 on: October 22, 2012, 06:39:06 PM »
Invest, daj be ne kazuvaj nesto, sto ne znaes za sto se zboruva.
EmilianoMar7487

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #12 on: October 23, 2012, 01:26:03 PM »
epa neznam jas , togas daj kazi da znaeme site sto e rabotava sto se prepukuvate celo vreme  za mesteni natprevari , objasni sto e rabotava , i ova nemoze so site da si los , da se karas

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Емилијано тука пишувај !
« Reply #13 on: October 24, 2012, 09:47:13 AM »
Мене ме интересира што би кажал Емко ако денес Аеродром изгуби, а Емилиано победи ?!?!?!  а со тоа веројатно би останал во лига Емко !!! Не знам дали е свесен дека сам си ја решава судбината !!??

http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654040
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654072
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654128
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654144
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654160
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654192
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654224
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654232
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=3654240

Иначе ова се утакмиците каде што ако Емилиано ја разбирал играта, требало со леснотија да победи, плус со Аеродром го има еднаш победено, а вториот пат нерешено, така да јас таа втората утакмица ќе ја ставам како клучна, а исто и утакмиците со Сан Стипаго !!!
Така да Емилиано не вреди да плачиш и да критикуваш и да вреѓаш други, кога пак ќе речам, САМ СИ КРИВ за ситуацијата во која се наоѓаш !!!
 :-X
My Team : Coffe Shop