Author Topic: Џентлменски договор за немотсување :S  (Read 9072 times)

TommyJ

 • Moderator
 • Professional team
 • *****
 • Posts: 70
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #25 on: October 29, 2012, 10:53:27 AM »
Daniel, vaka brat, jas celo vreme bev vozdrzan okolu odgovor na tvoeto tvrdenje deka protiv mene nema da upotrebis mots, zatoa sto neznaev kakva ke mi bide situacijata so titulata, da bev nadvor od sansite definitivno nema da upotrebev. Sega sekoj so svoe mislenje okolu situacijata, dajboze da se najdes vo situacija kako mojata , duri togas ke svatis vo kakva pozicija bev i sto morav a sto nemorav
Macedonia Top Level winner - season 5; season 7
Macedonia Top Level runner up - season 6; season 9

Daniel Blue

 • Youth team
 • *
 • Posts: 34
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #26 on: October 29, 2012, 11:46:26 AM »
Ок е , мене ме интересира за наредната сезона дали ќе се употребува или не мотс за наредната сезона, да се усогласиме ние што сме активни за да нема проблеми , мене секое решение ми одговара

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #27 on: October 29, 2012, 01:20:32 PM »

 Не можи сега Астон пример да вика дека нема да игра со МотС, а има голема веројатност со никој од тие тимови да не се сретне ! Било кој од нас да му треба премногу победа би искористил МотС , поготово ако на другиот тим ништо не му менува дали ќе изгуби или не !


Договорот е флексибилен сакате договор за куп за куп ке имате,за лига за лига ке имате,за "ако станам на лева нога во 5-то коло ке играм со мотс"договор таков ке имате,сакате договор со особа која вика дека нема да игра со МотС, а има голема веројатност со никој од тие тимови да не се сретне и таков ке имате :S,нема потреба од лутење јас се ке средам

п.с  сите промените во договорите(ако има) ке ги вметнам во првата недела од сезоната,срекно!!!

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #28 on: October 29, 2012, 01:30:04 PM »
Еве вака пошто многу напнавте со ова....

Би играл со МотС против Blaupunkt,NacionalMK и против било кого ако стварно ми треба ама во последни 2 кола!! - ова за во Топ Левел !

А за во купот зависи каде ќе стигнам, ама не би играл со МотС против W11, Vozdovac, Dutlok Gostivar, Davitkov !!!
ahahah zZ

Е па зошто ми се изнасмеа ко така ! Ете среди, јас вака ќе правам...Дали се согласил некој или не со мене, ова е моја одлука !
My Team : Coffe Shop      

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #29 on: October 29, 2012, 01:32:42 PM »
Затоа уште еднаш да кажам званично: Со секој активен би се договарал посебно дали ќе си играме или не со МотС ! Како што си правев досега !
My Team : Coffe Shop      

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #30 on: October 29, 2012, 02:23:03 PM »
Еве вака пошто многу напнавте со ова....

Би играл со МотС против Blaupunkt,NacionalMK и против било кого ако стварно ми треба ама во последни 2 кола!! - ова за во Топ Левел !

А за во купот зависи каде ќе стигнам, ама не би играл со МотС против W11, Vozdovac, Dutlok Gostivar, Davitkov !!!
ahahah zZ

Е па зошто ми се изнасмеа ко така ! Ете среди, јас вака ќе правам...Дали се согласил некој или не со мене, ова е моја одлука !


може вака???

Договорот е флексибилен сакате договор за куп за куп ке имате,за лига за лига ке имате,за "ако станам на лева нога во 5-то коло ке играм со мотс"договор таков ке имате,сакате договор со особа која вика дека нема да игра со МотС, а има голема веројатност со никој од тие тимови да не се сретне и таков ке имате :S, ветувам никој нема да се смее нема потреба од лутење јас се ке средам :S:S

п.с  сите промените во договорите(ако има) ке ги вметнам во првата недела од сезоната,срекно!!!

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #31 on: October 29, 2012, 02:28:40 PM »
Пак не ми кажа зошто се насмеа ?  :D
My Team : Coffe Shop      

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #32 on: October 29, 2012, 03:14:27 PM »
Пак не ми кажа зошто се насмеа ?  :D
грррррррр друже...заборави :S

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Џентлменски договор за немотсување :S
« Reply #33 on: April 10, 2013, 11:46:46 AM »
bump, луге 8-мата сезона почнува денес ,дали има некој да се пријави за договор во последен момент???