Author Topic: Pitanja i Odgovori  (Read 13621 times)

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Pitanja i Odgovori
« on: June 28, 2011, 12:23:13 PM »
Sve sto vas zanima, nemojte otvarati nepotrebne teme, nego pitajte ovdje, probati cemo naci tacan odgovor  8)
Cartoons C.F. manager

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #1 on: September 02, 2011, 09:45:37 AM »
kako se mjenja boja na dresu ?  :-\

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #2 on: September 02, 2011, 01:31:23 PM »
S lijeve strane imas opcije:


Odaberi opciju Manager > Account setting

Nakon toga odaberi opciju Edit Club , kao dole na slici


Tu imas mogucnost da editujes svoj klub, tj. ime, slogan, press, logo, kao i uniformu



Nadam se da je pomoglo, i tebi i ostalim, Pozz.
Cartoons C.F. manager

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #3 on: September 02, 2011, 04:12:09 PM »
hvala

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #4 on: September 03, 2011, 01:44:24 PM »
moze li se gledati utakmica

ultra_rosso_nero

  • National Team
  • ***
  • Posts: 135
  • "Ultras way of life! "
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #5 on: September 03, 2011, 09:17:04 PM »
Ne za sada.

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #6 on: September 19, 2011, 02:17:33 PM »
moze jedno pitanje?sta znaci ovo kad postavljama komentar npr.youth team,all star team,proffesional team....

ultra_rosso_nero

  • National Team
  • ***
  • Posts: 135
  • "Ultras way of life! "
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #7 on: September 20, 2011, 09:56:27 AM »
To zavisi od broja poruka, tj. postova na forumu.

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #8 on: September 24, 2011, 08:58:21 PM »

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #9 on: September 25, 2011, 11:39:57 AM »


Ako su mu Current Ability i Limited Ability isti, to znaci da je dostigao svoj potencijal i ne moze biti bolji od toga. Ako je igrac malo mladji, mozda moze napredovati jos igranjem utakmica, dok ovi stariji cak ni tu vise ne napreduju, samo dobijaju iskustvo.
Cartoons C.F. manager

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #10 on: November 03, 2011, 08:33:24 PM »
 ;D ako mi neko moze objasniti o kakvim pogotcima pricate stalno tamo na chatu i nekvim kreditima  :)

BLUE COMMAND

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 108
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #11 on: November 04, 2011, 06:09:00 PM »

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #12 on: November 14, 2011, 05:52:34 PM »
opet ja  ;D nadam se da nisam dosadan  :) imam jos jedno pitanje jeli logo kluba jel se to stavlja sa kompa ili sa interneta i jeli tesko to staviti

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #13 on: November 14, 2011, 07:10:55 PM »
sa kompa, nije tesko, samo ako imas logo  :)
Cartoons C.F. manager

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #14 on: November 25, 2011, 08:29:41 AM »
  ;D pozdrav. mogu li se kupiti igraci iz neaktivnih klubova ako mogu kako  :-\

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #15 on: November 25, 2011, 01:14:34 PM »
Ne mogu.
Jedini nacin na koji se mogu spasiti igraci iz neaktivnih klubova (ako su stvarno prejaki i potencijali za reprezentaciju) je da odigraju barem jednu utakmicu za nacionalni tim, u tom slucaju kada se taj neaktivni klub ugasi, igrac ide na transfer listu kao slobodan igrac. S obzirom da smo imali veoam neaktivnu zajednicu i mnogo klubova se gasilo, na taj nacin sam prosle sezone spasio veliki broj igraca i mnoge od njih koristim za reprezentaciju.
Cartoons C.F. manager

bayernovac

  • Youth team
  • *
  • Posts: 17
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #16 on: November 25, 2011, 06:12:18 PM »
neso sam sebi jednog dobro a tamam mi treba za tu poziciju al nista

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #17 on: February 08, 2012, 12:40:47 PM »
Arnele,interesuju me cijene ulaznica u WCL-u.
Kostaju kao i u kupu,dijeli se 70% domacinu 30% gostu? Kako ide to?
Former Bosnia and Herzegovina NT Manager

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #18 on: February 08, 2012, 02:04:36 PM »
Pa cijena ulaznice ti zavisi od kvalitete stadiona, to znas vec. U tvom slucaju kvalitet stadiona je "bad", sto znaci da je cijena ulaznice 9G, a u WCL dijeli se pola - pola, a mislim da se tako dijeli i u kupu. Samo u prijateljskim utakmicama cijena ulaznice je 2G (isto se dijeli pola-pola), u svim ostalim takmicenjima zavisi od stadiona.
Evo jedna interesantna stvar iz Game manuala za WCL, a tice se ovoga: **No advantage of home game for this tournament. Prize money is also divided in half.
Cartoons C.F. manager

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #19 on: February 08, 2012, 03:19:19 PM »
Pa cijena ulaznice ti zavisi od kvalitete stadiona, to znas vec. U tvom slucaju kvalitet stadiona je "bad", sto znaci da je cijena ulaznice 9G, a u WCL dijeli se pola - pola, a mislim da se tako dijeli i u kupu. Samo u prijateljskim utakmicama cijena ulaznice je 2G (isto se dijeli pola-pola), u svim ostalim takmicenjima zavisi od stadiona.
Evo jedna interesantna stvar iz Game manuala za WCL, a tice se ovoga: **No advantage of home game for this tournament. Prize money is also divided in half.
Moguce je da je pola-pola,u Hattrick-u je 70% 30%, ja sam vjerovatno pobrkao.
Former Bosnia and Herzegovina NT Manager

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #20 on: March 01, 2012, 10:44:15 AM »
Evo konacno su shvatili da moraju mijenjati ovaj novi sistem treninga, sada ?e se mo?i postaviti kojim intenzitetom ?e koji igrac tranirati. Uz napomenu:jaci intenzitet, veca mogucnost ozlijede.

Littmann

  • National Team
  • ***
  • Posts: 199
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #21 on: March 01, 2012, 11:11:03 AM »
Evo konacno su shvatili da moraju mijenjati ovaj novi sistem treninga, sada ?e se mo?i postaviti kojim intenzitetom ?e koji igrac tranirati. Uz napomenu:jaci intenzitet, veca mogucnost ozlijede.
Vidio sam to. Mnogo bolje rjesenje od ovoga sto je do sada bilo.
Former Bosnia and Herzegovina NT Manager

dantes

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 99
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #22 on: March 25, 2012, 11:47:00 AM »
Ja mislim da se u ovoj igri nikako ne isplati ulagati novac u training ground, jer je trening ionako manje- vise random i nema veze sa zdravim razumom. Ukoliko igrac ne igra u utakmicama, prije ce neko umrijeti u stvarnom zivotu nego jednog dana istrenirati igraca do npr. LA 12.
Tako trening treba koncentrirati na utakmicama, a nikako training groundu. To je barem moje misljenje i neka vrsta savjeta novim korisnicima. Bolje da ulazete novac u akademiju, pa ukoliko budete imali srece, dobicete dobre juniore sto predstavlja alternativu transferima.

Rasha

  • National Team
  • ***
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #23 on: March 25, 2012, 12:21:26 PM »
Ja mislim da se u ovoj igri nikako ne isplati ulagati novac u training ground, jer je trening ionako manje- vise random i nema veze sa zdravim razumom. Ukoliko igrac ne igra u utakmicama, prije ce neko umrijeti u stvarnom zivotu nego jednog dana istrenirati igraca do npr. LA 12.
Tako trening treba koncentrirati na utakmicama, a nikako training groundu. To je barem moje misljenje i neka vrsta savjeta novim korisnicima. Bolje da ulazete novac u akademiju, pa ukoliko budete imali srece, dobicete dobre juniore sto predstavlja alternativu transferima.

1. Ne bih se slozio sa tim da ne treba uopste ulagati u Training Ground.
(moj primer - igrac sa PR 4 i Okay formom na treningu dobija 0.13 skil poena, a igrac sa PR 3 i Okay formom 0.09 skil poena sa GOOD trening centrom i trenerom od 100.000 (ako je taj skill koji trenira iznad 15 onda se trening smanji na 0.10 i 0.7)). Po meni je to solidan trening.
Ali ipak nista bez treniranja kroz utakmice gde se napredak krece od 0.24 do 0.40 i vise u zavisnosti od PR.

2. Slazem se sa tim da prvenstveno novac treba ulagati u akademiju.

Archiebald387

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 87
  • World class manager
    • View Profile
Re: Pitanja i Odgovori
« Reply #24 on: March 25, 2012, 12:23:40 PM »
Pa igrac ti i ne dobija vise trening preko training grounda kad dostigne LA7, nego napreduje dalje samo preko utakmica, to ti pise u game manualu.

Ne bih se slozio s tobom da trening ne treba graditi, jer ako dignes trening centar na dobar nivo, plus ako imas dobrog trenera, npr onog od 700k, igrac dobija dosta veci rast, tako npr, umjesto 0.10, dobija 0.15, sto bi otprilike znacilo da na svaki drugi trening, dobije treci dodatno( zbog ovog 0.05 dodatnih), sto i nije tako lose. E sad zamisli kombinaciju The Best training ground + 700k trener (ili cak onaj od 120 kredita), siguran sam da bi igracu od PR4 trening bio oko 0.20, a to toliko dobija otprilike i za utakmicu. Prema tome, trening centri se isplate, ali tek na visim nivoima, a za to treba uloziti ogromne novce i treba imati velikog strpljenja.

Medjutim, slozio bi se s tobom da pocetnici ne bi trebali odma sve novce ulagati u trening jer tu treba ipak dosta novca da se ulozi, a pocetnici nemaju taj novac, pa da se ne bi poslije razocarali. Bolje je sacekati par sezona, malo se obogatiti, skontati igru, pa tek onda krenuti u ulaganje...Mada iskreno, ja da krenem sad ispocetka, opet bi gurao akademiju i trening centre....
Cartoons C.F. manager