Author Topic: Ај да ве видам типујте за сезонава кој опстанува кој освојува  (Read 2624 times)

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
По мое јас мислам игецот и сезонава ќе биде незапорлив  :) само ме интересира дали оваа сезона ќе заврши без пораз  :)

DJNRxx

 • Youth team
 • *
 • Posts: 37
 • El Indians, Los Rojiblancos, Los Colchoneros!
  • View Profile
  • YouTube Channel
(x) 1. Igec
(x) 2. Tommy
(x) 3. Blau

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
За титулата Игец е прв фаворит позади него Томи и Блау, и од сенка може да нападнат Никса и Блу, за другите не верувам дека имаат шанси, а за опстанок, мислам дека ке се борат сите што влегоа плус тука негде е и Вена, мислам дека главната битка за 10 место ке биде Вена и Рексис

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
а мене туцко кај ме гледаш на табелата  :) ?

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Од 1 - 10 во средина, т.е. поточно 5-8 место како и претходната :) уште немаш тим за ништо посериозно ти :)

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Igor , Tommy Niksa , Blau , Daniel

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
1-5 : Igec , Tommy , Pavle , Blau , Blue
6-10 : Niksa , Pepi , Done , Reksis , Vena
11-16: Djaci , O.T.R , Pariaman , Nacional , Perce , San Stipago

Vena , Djaci , Reksis - Битка за опстанок

Igec , Tommy , Pavle - Битка за прво место

Нека ви е среќно на сите , да има фер плеј , малку повреди (шо можи појќе Easy tackling да играте) ! Користете МотС разумно  ;)  :)  :)  :)  :-\
My Team : Coffe Shop      

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
ako ja otvoram sezonata kako sto treba :D ce bide drzite se vie sto se stavate vo prvite 5 :D