Author Topic: Соработка со Србија  (Read 2969 times)

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 153
  • View Profile
Соработка со Србија
« on: April 04, 2013, 11:49:59 PM »

Јас лично не сум за оваа соработка, затоа што во Србија веќе има над 20 кампови што значи дека има и големи влогови, а со тоа шансите да земете добар играч (освен ако не стоите добро финансиски па да вложите 500+к) се многу мали, а сите сакаме да извадиме добри играчи. Темава ја отварам пошто игец се дума што да им одговориме па вака да видиме како размислуваат сите па да видиме што одговор ке им дадеме :)

П.С. Очекувам ваши гласови и образложенија
« Last Edit: April 04, 2013, 11:51:41 PM by tucko89 »

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #1 on: April 04, 2013, 11:53:46 PM »
И јас мислев дека е добра идеа , ама на крај испадна дека не е ! Барем така си мислам   ???
My Team : Coffe Shop      

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 153
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #2 on: April 05, 2013, 01:45:45 PM »
Според новите информации изгледа сепак се исплати соработка со Србија за кампови, ама како и да е па ке треба да се вложи малце повеќе ако сакаме да извадиме подобар играч од таму.

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #3 on: April 05, 2013, 02:10:29 PM »
 :o ајде луѓе направите мала жртва и прифатетеја соработката,ни се пружа шанса да направиме асална репрезентација а и така сите ке истрчаат да инвестираат во кампови од руанда итн и пак шансите за добар играч би ви се намалиле

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Соработка со Србија
« Reply #4 on: April 06, 2013, 02:32:49 AM »
Jas Veke Imam , A Ima I Bajagi MK Klubovi Vo Srbija(5ili6) .... Mozda E Ova Sansa Da Vlozat Poveke Lugje Vo MK :))
 :-\

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 153
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #5 on: April 06, 2013, 06:14:17 PM »
А јас имам инфо дека досега во мк има еден камп од србија само, и кога ке видиш они веќе имаат 20+ кампа ние немаме ни 10, што значи дека ние ке извадиме јаки срби, а македонски играчи пак тиња ке бидат од камповите

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #6 on: April 09, 2013, 01:48:26 PM »
sto se odluci sega za sorabotkata , ce ja  bide ili ne  ? :D

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #7 on: April 09, 2013, 01:55:42 PM »
sto se odluci sega za sorabotkata , ce ja  bide ili ne  ? :D

Нема да ја биде ! Колку што можам да видам од Србскиот форум и таму нема многу менаџери заинтересирани , а и кај нас нема многу !
My Team : Coffe Shop      

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #8 on: April 09, 2013, 02:23:04 PM »
epa so pomin neka e :D

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 153
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #9 on: April 09, 2013, 10:21:27 PM »
Ама ипак имаме повеќе кампови во Србија одколку што они имаат кај нас, колку што знам сеа за сеа само еден е од Србија

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #10 on: April 10, 2013, 11:22:56 AM »
ce ja naredime be ne se sekiraj tucko :P :D

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #11 on: April 10, 2013, 12:32:47 PM »
iako pred da ja procitam temata na forumot veke gi imav otvoreno 3te kampa (so znaci nemozi da otvoram vo srbija)  jas mislam deka e pametno ne samo srbija tuku bilo koj da otvora kampovi kaj nas taka bi se krenal kvalitetot na reprezentacijata vo idnina ako otvaraat kampovi vo Makedonija :)

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 153
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #12 on: April 10, 2013, 03:56:43 PM »
iako pred da ja procitam temata na forumot veke gi imav otvoreno 3te kampa (so znaci nemozi da otvoram vo srbija)  jas mislam deka e pametno ne samo srbija tuku bilo koj da otvora kampovi kaj nas taka bi se krenal kvalitetot na reprezentacijata vo idnina ako otvaraat kampovi vo Makedonija :)

Што е до нас и 1000 кампови нека има, ама работата е што требаше соработка со србите, за да кренеме што поголема бројка на кампови, ама на крај не излезе ништо такада, останува да се молиме и надеваме дека на некој ке му текне и ке прави кампови во Македонија. Затоа што сега за сега премалце се 10 кампа

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #13 on: April 11, 2013, 02:38:29 PM »
tajland 47/83 brazil 532/659 a toj drugiot da me otepas neznam kako se vika drzavata  :-[ a nemozam nitu na znameto da kliknam da vidam a rang imam 43/49  ako znaj nekoj kaj gi pisi so ime ke vidam i ke vi kazam ama afrikie bese vo nekoja zemja valjda prv pat so sum ja procital  :)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Re: Соработка со Србија
« Reply #14 on: April 11, 2013, 02:40:32 PM »
inace dajte na naprajme nekoja strategija da privlecime investitori vo Makedonija :) :) :)