Author Topic: Кај имате изградено (ке градите ) камп  (Read 5430 times)

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Оваа тема ја почнав за да знаеме кој каде има кампови за да не се поклопуваме со камповите, мислам дека ке биде најдобро сите да имаме кампови во различни земји  со тоа што ке имаме повеќе шанси да извадиме подобри играчи од земјите каде што ни се камповите, такада пишете подоле каде имате или сакате да изградите камп за да не се поклопиме.
1. Сиера Леона (моментален ранк 7/10)
2. Џибути (моментален ранк 13/13)
3. Коморос (моментален ранк 2/2)
П.С. - Можете да пишете и кој ранк ви кампот во државата каде што го имате поставено.
« Last Edit: April 03, 2013, 07:00:58 PM by tucko89 »

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #1 on: April 04, 2013, 05:35:18 PM »
1. Brazil
2.Srbija
3.Bosna :D

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #2 on: April 04, 2013, 05:37:55 PM »
1. Brazil
2.Srbija
3.Bosna :D

Ако сакаш кажи кој ранг од колку можни кампови си  :-[

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #3 on: April 04, 2013, 05:42:49 PM »
Strogo cuvana tajna :P :D hahahaha

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #4 on: April 04, 2013, 05:43:50 PM »
vo brazil 375 od 470 :D
vo srbija 20 od 23 :D
vo bosna 52 od 61 :D

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #5 on: April 04, 2013, 05:48:46 PM »
Ova Se Mojte 3 Kampovi :)) VENA VOZDOVAC NAJJACI

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #6 on: April 04, 2013, 06:04:37 PM »
a dali mozi da se vidi pred da go izgradis vo koja drzava kolku ima izgradeno? ili nasreka ako pogodis so malce arno ako ne to e ?  :)

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #7 on: April 04, 2013, 06:31:59 PM »
1. Rwanda - Rank:7/7

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #8 on: April 04, 2013, 08:23:19 PM »
a dali mozi da se vidi pred da go izgradis vo koja drzava kolku ima izgradeno? ili nasreka ako pogodis so malce arno ako ne to e ?  :)

Неможеш сенка, одкако ке изградиш камп гледаш колку има и кој ранг си, едино ако некој друг има таму камп па да ти каже.

TommyJ

 • Moderator
 • Professional team
 • *****
 • Posts: 70
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #9 on: April 05, 2013, 08:56:59 AM »
Сега за сега, W11 има камп само во Ethiopia со ранг од 6/7, првата недела вложив 5к, за втората се планирани 10к, и доколку се покаже како добра инвестиција, ќе изградам и во други рурални средини   :P

Инаку, дали сте размислувале дека со тоа што градиме кампови во репрезентативно неактивни земји си ја загрозуваме нашата репрезентација, ќе дојде ден (безразлика што е бот) репрезентациите на тие земји да имаат мн силни играчи, па и можно е да се случи да заплеткаат по некој конец во квалификациите за светско
Macedonia Top Level winner - season 5; season 7
Macedonia Top Level runner up - season 6; season 9

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #10 on: April 06, 2013, 02:30:55 AM »
Vena Vozdovac Camp :
Uganda 3/7(5,000G)
Srbija 20/26(5,000G)
Mongolija 2/2(5,000G)
[/color]

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #11 on: April 11, 2013, 11:55:04 AM »
После 2 недели ситуацијата кај мене е ваква :) :

1. Сиера Леона (моментален ранк 3/12)
2. Џибути (моментален ранк 1/14)
3. Коморос (моментален ранк 3/6)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #12 on: April 11, 2013, 02:42:33 PM »
tajland 47/83 brazil 532/659 a toj drugiot da me otepas neznam kako se vika drzavata  :-[  a nemozam nitu na znameto da kliknam da vidam a rang imam 43/49  ako znaj nekoj kaj gi pisi so ime ke vidam i ke vi kazam ama afrikie bese vo nekoja zemja valjda prv pat so sum ja procital  :) :) :)

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #13 on: April 14, 2013, 08:26:49 AM »
Momentalna situacija :D 
Brazil :D 43/698 :D
Bosna :D 6/87 :D
Srbija :D 6/40 :D

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #14 on: April 18, 2013, 08:46:21 PM »
momentalno  vo Rwanda  1/11  :)

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #15 on: April 19, 2013, 10:27:09 AM »
Јас во East Timor 9/10  :D

My Team : Coffe Shop      

TommyJ

 • Moderator
 • Professional team
 • *****
 • Posts: 70
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #16 on: April 19, 2013, 11:01:51 AM »
Етиопија 4/12 и Авганистан 10 / 315, ќе гледам да стигнам прв во Етиопија и да бидем меѓу првите 5 во Авганистан, па да видиме каде ке даде подобар играч
Macedonia Top Level winner - season 5; season 7
Macedonia Top Level runner up - season 6; season 9

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #17 on: April 19, 2013, 11:27:04 AM »
ima mali promeni vo sostojbata :)

Brazil 78/754

Bosna 13/93

Srbija 7/47

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #18 on: April 19, 2013, 11:37:08 AM »
ima mali promeni vo sostojbata :)

Brazil 78/754

Bosna 13/93

Srbija 7/47

А како се вложувањата во тие земји ? Кој има најмногу вложено ?

Во East Timor max имаат вложено 30.000 засега
My Team : Coffe Shop      

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #19 on: April 19, 2013, 09:07:04 PM »
vo Brazil najmnogu ima igrac od Ungarija so ime Győr1976 ima vlozeno 405000 G

vo Bosna najmnogu ima igrac od Romanija  F.C. Borussia Dortmund ima vlozeno 300000G

vo Srbija najmnogu ima igrac od Italija f.c.Superfrancis 270000 G

ce bide interesno zos site sto vlozile mn sega gi imaat namaleno vlogovite , dobra strategija :D

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
Re: Кај имате изградено (ке градите ) камп
« Reply #20 on: April 19, 2013, 09:09:12 PM »
a ako imate dobri finansii po moe e najdobro na pocetok da nabiete pa posle da gi namalite davackite :D ma da za nas makedoncite koi uste si razvivame objekti mn e tesko toa , ama tie sto e podobro izgradeni mozat da si probaat i taka :)  :-X