Author Topic: Македонски рекорди  (Read 2478 times)

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Македонски рекорди
« on: March 03, 2013, 08:15:32 PM »
Во оваа тема ке ги забележуваме сите рекорди кои се постигнати од страна на регистрирани македонски клубови, како и рекордите кои се остварени од страна на младинската и сениорската репрезентација.  Знам дека има веќе тема за ова, но модераторот томи ме замоли да средам нова тема која ке биде добро средена и редовно ажурирана, такада истотака и му се извинувам на Астон што му ја презедов темата, но оваа тема ја отварам со цел да сите имаат увид на рекордите остварени во македонските првенства и истотака ке се погрижам редовно да бидат ажурирани, односно штом ке има нов постигнат рекорд истиот ке биде одма забележан. Исто така ке забележите дека има и неколку рекорди кои се оставени празни, поголем дел од нив се клубските постигнувања, и бидејќи истите не се редовно ажурирани очекувам да доставите податоци за клубски постигнувања кои треба да се забележат за заедно да се погрижиме сите рекорди да бидат забележани како што треба, и истотака сите да се погрижиме за навремено менување на истите чим бидат срушени. Во коментари поднесете ги рекордите или пак кај мене во приватна порака. Поздрав.

П.С. Ако имате предлог за рекорд кој го нема во листите, пишете :)

Подоле се дадени нашите рекорди, а за да ги видите светските можете преку линков. Истотака ке можете да приметите дека подолго време не се ажурирани ниту светските рекорди.


Индивидуални рекорди:

Играч со најмногу голови во една сезона: - Risto Konstantinov (Bair) - 44 гола
Играч со најмногу голови вкупно во сите сезони: - Andon Novachcoff (BlackEagle) - 95 гола
Играч со најмногу асистенции во една сезона:   -
Играч со најмногу асистенции вкупно во сите сезони:   -
Играч со најмногу награди за играч на натпреварот во една сезона:   - Angel Gjorchevski (Prilep) - 26
Играч со најмногу награди за играч на натпреварот вкупно во сите сезони:   -
Играч со најмногу голови на еден натпревар:   - Kiril Angelkovski (Juve Torin) - 8 гола
Играч со најмногу голови во едно полувреме:   - Kiril Angelkovski (Juve Torin) - 6 гола
Играч со најголема ефикасност (минимум 15 натпревари):   - Andon Novachcoff (BlackEagle) - 157%-33голови/21натпревар
Играч со најмногу асистенции во еден натпревар:   -
Голман со најмалце примени голови во сезона(минимум 20 натпревари):   -
Голман со најмалце примени голови вкупно во сите сезони:   -
Голман со најмногу примени голови на натпревар:   - Gjoko Aleksowski (A.C Milan-treboshi)  - 14
Голман со најмногу примени голови во сезона(минимум 20 натпревари):   - Gjoko Aleksowski (A.C Milan-treboshi) - 141 гола/29 натпревари
Голман со најмногу примени голови вкупно во сите сезони:   -
Голман со најмалце примени голови вкупно во сите сезони:   -
Голман кој најмногу натпревари не примил гол:   -
Играч со најмногу црвени картони во сезона:   -
Играч со највисока плата:   - Bautista Obando (Niksa Team) - 20,267 G
Играч со најниска плата:   - Повеќе играчи - 100 G
Најскапо продаден играч:   - Vlado Gjoshevski (Coffe shop) - 1,860,000 G
Најскапо купен играч :  - Vaughn Clark (W11) -  1,502,755 G
Најскап играч:    - Двајца со вредност од 768 400 G
Најевтин играч:   -  Wolf Lowe (ExtremeTeam) - 49,333 G
Највисок играч:   -  Quinn Alfson (FK Gostivar) - 201cm
Најнизок играч:   -
Најтежок играч:   - Quinn Alfson (FK Gostivar) - 101kg
Најслаб играч:   -  Carran Tracy (FK Gostivar) - 54kg
Најстар играч:   - 
Најмлад играч:  -  Повеќе - 15 годиниКлубски рекорди:

Клуб со најмногу натпревари без пораз(низа):   -
Клуб со најмногу натпревари без победа(низа):   -
Клуб со најмногу победи во низа:   -
Клуб со најмногу порази во низа:   -
Клуб со најмногу нерешени натпревари во низа:   -
Клуб со најмногу победи во сезона:   -
Клуб со најмногу нерешени натпревари во сезона:   -
Клуб со најмногу порази во сезона:   -
Клуб со најмногу победи вкупно во сите сезони:   -
Клуб со најмногу порази вкупно во сите сезони:   -
Клуб со најмногу нерешени натпревари во сите сезони:   -
Клуб со најмногу постигнати голови во една сезона:  -    Bair - 117 голови 
Клуб со најмалце постигнати голови во една сезона:   - 
Клуб со најмногу постигнати голови вкупно во сите сезони:  -
Клуб со најмалце постигнати голови вкупно во сите сезони:   -
Клуб со најмногу постигнати голови на еден натпревар:   -
Клуб со најмногу шутеви на еден натпревар:   -
Клуб со најголема победа:   - 14 - 0 Juve Torin
Клуб со најголем посед на топката на еден натпревар:   -Репрезентативни рекорди:

Играч со најмногу настапи за сениорската репрезентација:   - Samson Kellogg (Hani Ba) - 60 настапи
Играч со најмногу настапи за младинската репрезентација:   - Dave Simpkin (W11) - 31 настап
Играч со најмногу голови за сениорската репрезентација:   - Pace Albinson (Als Blackboard) - 10 гола
Играч со најмногу голови за младинската репрезентација:   -
Играч со најмногу голови на еден натпревар за сениорската репрезентација:   - Pace Albinson (Als Blackboard) - 4 гола
Играч со најмногу голови на еден натпревар за младинската репрезентација:   -
Најголем успех на сениорската репрезентација:   - Квалификации за светско првенство
Најголем успех на младинската репрезентација:   - Пласман на светско првенство
Најмногу победи во низа на сениорската репрезентација:   -
Најмногу победи во низа на младинската репрезентација:   -
Најмногу натпревари без пораз на сениорската репрезентација:   -  9 сезоната 4-5
Најмногу натпревари без пораз на младинската репрезентација:   -
Најмногу натпревари без победа на сениорската репрезентација:   -  16 сезоната 3-4
Најмногу натпревари без победа на младинската репрезентација:   -
Најголема победа на сениорската репрезентација:   -  5 -1 против Доминика
Најголема победа на младинската репрезентација:   -  3- 0 во повеќе натпревари
Најголем пораз на сениорската репрезентација:   - 4 -2 против Босна
Најголем пораз на младинската репрезентација:   - 0 - 4 против АнглијаРекорди поврзани со градбите:

Најголем стадион според капацитетот:   - 31,000 седишта (Aerodrom Skopje)
Надјобар стадион според квалитетот:   - Very Good (AstonMK & Vardar FC)
Најголема посетеност на натпревар:   - 25,000 (W11)
Најдобра академија:   - Very Good (Coffe Shop & Vozdovac)
Најдобри тренинг центри:   - Good
Најдобар фитнес центар:   - Good
Најдобар хотел:   - Very Good (Vozdovac)
Најдобар бар:  -  Good
Најдобра продавница:   - Good


*Клубските рекорди се однесуваат само на регистрирани клубови, односно рекорди кои се постигнати од страна на рандом генерираните клубови од страна на играта нема да се забележуваат.
*Во рекордите поврзани со објектите, таму каде што нема наведено клуб значи дека повеќе клубови се во посед на објект од таков квалитет.
« Last Edit: March 09, 2013, 11:13:36 PM by tucko89 »

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
Re: Македонски рекорди
« Reply #1 on: March 09, 2013, 10:25:59 PM »
Играч со најмногу постигнати голови во една сезона во лигата - http://www.gokickoff.com/team_player_detail.php?player_id=5950143

Bair - Тим со најмногу постигнати голови во една сезона во лигата - 117

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Re: Македонски рекорди
« Reply #2 on: March 26, 2013, 08:25:58 AM »
 ::) ::) ::)
одма ми истадовте муабети, не каснев повеке од 3-4 месеци да ме вервите и сведоци ке донесам ако треба

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Re: Македонски рекорди
« Reply #3 on: April 20, 2013, 04:51:48 PM »
http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=5442367

Најбрз црвен картон . Можи таков рекорд ?  :)
My Team : Coffe Shop      

Vozdovac

 • Professional team
 • **
 • Posts: 68
  • View Profile
  • http://www.gokickoff.com/team_overviews.php?club_id=35503
Re: Македонски рекорди
« Reply #4 on: May 09, 2013, 10:42:26 AM »
Mislam Deka Treba Da Se Zapise Deka Go Imam Najslabiot Igrac Vo Timot !!! Ima 5 NULI !!!