Author Topic: U21 reprezentacija od sezone 8.  (Read 24907 times)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
U21 reprezentacija od sezone 8.
« on: April 02, 2013, 09:45:24 AM »
Poštovane kolege GKO-eri,

kako red nalaže, uz kandidaturu za selektora potrebno je priložiti i neki plan rada. Zato ću vam sada ukratko izneti moju ideju vođenja reprezentacije.

1. Svake sezone od premijum korisnika prikupljam listu sa Top 100 srpskih igrača. To sam učinio i prošle sezone iz čiste radoznalosti.

2a. Ukoliko je sezona bez zvaničnog takmičenja, tj. igraju se prijateljske, biraju se ISKLJUČIVO najbolji igrači prema sledećim parametrima:
- najveći LA
- najveći PR
- godine igrača (najmlađi su prioritet)

Naglašavam da se u prijateljskim mečevima CA igrača NEĆE UZIMATI U UBZIR, osim ako su svi prethodno pomenuti parametri identični.

Epilog ovakvog izbora igrača je da rezultat prijateljskih utakmica nije u prvom planu. Dakle prijateljski mečevi će isključivo služiti za napredovanje najtalentovanijih mladih igrača.
Neko će možda reći da u prijateljskim mečevima treba probati taktike. Ja sam protiv takvog sistema, jer iz jedne utakmice ne može puno toga da se zaključi o datoj taktici. Ja inače neću puno menjati taktike ni u takmičarskim mečevima. Forsiraće se maksimalno 2-3 varijante.

2b. Ukoliko je sezona u kojoj se odigrava zvanično takmičenje:
- biraju se igrači sa najvećim CA. Ovo pravilo ne mora nužno da bude ispoštovano, jer igrač koji mi formacijski ne odgovara, neće biti pozvan uprkos velikoj vrednosti CA.
- ključni parametar za izbor igrača će biti njihove ocene na merodavnim skilovima. Ta analiza se neće sprovoditi otprilike! Za tu svrhu sam razvio program u Excel-u, a prema preporukama iz uputstva igrice.

Napominjem da će igrači na poziciji MC biti vrlo retko pozivani u reprezentaciju, bar dok se ne pojavi jako kvalitetan MC koji svojim ocenama ne ruši ukupnu ocenu celog tima. Takvog, za sada nemamo! To, naravno, važi samo za takmičarske utakmice. U prijateljskim će se forsirati i mladi MC-ovi sa velikim LA i PR, ako bude takvih (a takav je za sada samo Sebić).

Debata o mom planu za vođenje reprezentacije se može voditi na četu i forumu. Ukoliko bude konstruktivnih predloga, ja ću ih uneti u plan i biće sprovođeni.
Ukoliko se ne slažete sa programom, a ja ne prihvatim vaše predloge, nemojte glasati za mene, jer se neću predomišljati!

S’ poštovanjem
Ser Shomika
« Last Edit: April 05, 2013, 06:23:07 PM by ShadoW »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #1 on: April 06, 2013, 09:14:10 AM »
Poželjne ocene treniraca za reprezentaciju:
Ovo je samo predlog, niko ne mora da trenira igrače po njemu. Ali za moju takmičarsku zamisao, biraću igrača koji se bolje uklapa (isto kao Mihajilović :))

DC:

•   Tackling: 15+
•   Positioning: 15+
•   Acceleration: 15
•   Decisions: 15
•   Heading: 15
•   Marking: 13-15
•   Ostale fizičke ocene osim Agility: 10-15. Agility nije bitan

D RL, DM RCL

•   Tackling: 15+
•   Positioning: 15+
•   Acceleration: 15
•   Pace: 15
•   Stamina: 15
•   Crossing: 10+ (nije neophodno za DM C)
•   Dribbling: 10+
•   Passing   : 10+
•   Ostale fizičke ocene osim Agility: 10-15. Agility nije bitan

AM RL

•   Crossing: 15+
•   Dribbling: 15
•   Passing   : 15+
•   Technique: 15+
•   Creativity: 10+
•   Pace: 15
•   Stamina: 15
•   Acceleration: 15

AM C

•   Dribbling: 15
•   Passing   : 15+
•   Technique: 15+
•   Creativity: 15+
•   Pace: 15
•   Stamina: 15
•   Acceleration: 15

F C

•   Dribbling: 13+
•   Finishing: 15+
•   Heading: 13+
•   Long shots: 13+
•   Passing: 10+
•   Technique: 15+
•   Creativity: 10+
•   Off the ball: 13+
•   Strength: 10+
•   Balance: 10+

M RCL

•   Crossing: 10+
•   Dribbling: 15
•   Long shots: 10+
•   Passing   : 15+
•   Tackling: 10+
•   Technique: 15+
•   Creativity: 15+
•   Positioning: 10+
•   Acceleration: 15
•   Balance: 10+
•   Pace: 15
•   Stamina: 15
•   Strength: 10+
•   Kod M RL je poželjno da crossing bude 15, a dribling 10+

Javite se da prodiskutujemo!
« Last Edit: April 08, 2013, 10:00:16 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #2 on: April 06, 2013, 09:32:41 AM »
Ok ali tesko ces naci AMC sa crossing-om 10+ niko ne trenira to njima jedino ako je prirodno obdaren :))

Znaci moj DC otpada ja head zakucao na 13 podizem ostalo, a bogme i Hosic ce ispasti iz konkurencije.  :(

E kolega, kolega promeni nick ovde na forumu pristaje ti Miha:)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #3 on: April 06, 2013, 09:35:29 AM »
Karlo , daleko od toga da su ocene ultimativne. Ovome treba teziti, pa cemo izvuci najbolje sto imamo. Sto se tice AMC-a, copy-paste je ucinio svoje! Bice centriranje izbrisano, jer to ni ja ne treniram. Izvinjavam se zbog zabune. Bice toga jos dok se ne uhodamo! :)
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #4 on: April 07, 2013, 09:38:14 PM »
Spisak je sastavljen! Crvenom bojom sa desne strane su obelezeni igraci za koje sam dobio veto od Rashe, dakle igraju za A tim. Zelenom bojom su obelezeni igraci koje sam pozvao ja. Ako ima nekih amandmana, prilozite ih sutra da ih pobijem, pa da potvrdim tim! :)
« Last Edit: April 07, 2013, 09:41:14 PM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #5 on: April 12, 2013, 07:10:03 PM »
Luxembourg 0-4 Serbia

Ne bih previše trošio reči. Dobra utakmica, dobar rezultat, iako je potpuno u drugom planu! Rekao sam u komentarima utakmice, rećiću i ovde: ne očekujte previše ove sezone! Razvijamo mlade u cilju bolje budućnosti. To će sigurno rezultirati nekim neočekivanim porazima, ali ti porazi nemaju nikakakvog značaja! Igra je tako koncipirana da iste sezone jedna reprezentacija igra takmičenje (u ovom slučaju A selekcija), a druga prijateljske utakmice (to je ove sezone U21). To je izuzetna šansa da se svake sezone u isto vreme razvijaju mladi talenti i da se na drugoj strani osvajaju trofeji! Ako smo pametni, to treba da koristimo da stvorimo prednost u odnosu na nepromišljene menadžere koji uvek forsiraju samo najjači tim i zbog jeftinih poena zapostavljaju talente. Zato vas molim da imate razumevanja ako se eventualno dogodi neki loš rezultat u ovom ne-takmičarskom delu! Ti izgubljeni bodovi su mala cena kojom kupujemo bolje sutra! (ovo je baš filozofski zvučalo) :)
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #6 on: April 13, 2013, 09:01:44 AM »
Samo da podsetim - cilj je da mlada reprezentacija napravi sto vise sto kvalitetnijih igraca za A selekciju. Rezultati su potpuno u II planu.

Karlo je do sada radio kako treba - siguran sam da ce i Shomika tako raditi ubuduce.

Jedina mudrost a samim tim i diskusija koja (po meni) ima smisla vezano za U-21 je oko toga koji igraci treba da budu forsirani.

Predlozio bih da prilikom kritike selektora po ovom pitanju to bude kroz argumentovana i direktna pitanja tipa "zasto moj igrac (godine, CA/LA/PR) nije u (mladoj) reprezentaciji". Shomika je istina na pocetku objasnio koji su mu kriterijumi i prioriteti po ovom osnovu ali mislim da nije problem da na ovako formulisana pitanja da i odgovor.

Realno, "problem" moze da nastane samo ako su 2 ili vise igraca jednaki bas u svim elementima (pozicija, godine, CA/LA/PR)...u ostalim situacijama nije tesko posteno izmeriti ko ima prednost i zasto.

Samo da dodam jos nesto: Ako iko smatra da smo svojim izborom dozvolili da (bilo koji) selektor bude covek koji ima toliko niske moralne norme da ce forsirati svoje a ne najbolje igrace - sami smo krivi sto smo u tu situaciju dosli. To je ono na sta uvek upozoravam pred izbore ili druge teske odluke: ljudski kvaliteti su bar podjednako vazni kao i "strucno znanje".
« Last Edit: April 13, 2013, 09:14:49 AM by JohnTerry »
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #7 on: April 13, 2013, 09:32:45 AM »
Od svih igraca koji nisu pozvani u U21, moze mi se prigovoriti samo za:

M C      Zoran   Živković   Age 17   Car Konstantin      LA9   PR4
M R      Slavko   Džaković   Age 18   FK.PROVO         LA9   PR3

Razlozi za njihov izostanak su dobro poznati: nemam puno planova sa tim pozicijama, jer se tesko treniraju. Ali posto ce i posle mene neko doci, neko ko mozda ne razmislja na taj nacin o taktici, trudicu se da razvijam i ovu dvojicu! Ne toliko kao standardne U21, ali cu ih sigurno zvati. I za njih vazi da mora malo u klubu da ojacaju, da prebace 200k, pa cemo videti sta dalje...
« Last Edit: April 13, 2013, 09:39:46 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #8 on: April 20, 2013, 10:10:02 AM »
Serbia 3:0 Iceland

S obzirom da igramo protiv bot ekipa, ovi rezultati ne znače ništa. Ipak, lepo je što pobeđujemo, ako ni zbog čega drugog, bar zbog morala igrača. Do sada sam rotirao sve igrače osim Arsića i Modrića iz Radničkog, jer im je kondicija jako loša. Ako se stanje sa njima ne promeni, biće izbačeni iz reprezentacije, da bar razvijamo igrače nekog menadžera koji hoće da sarađuje. Trudiću se da svi pozvani igrači dobiju približno istu minutažu... Od toga su izuzeti Gogić (kao jedini DMC) i Dabić (kao najbolji FC kome su utakmice preko-potrebne), koji će igrati svaku utakmicu. Lukšić će takođe najverovatnije igrati sve utakmice, jer pokazuje da je trenutno nezamenljiv (kao igrač i kao kapiten). Ipak neko mora da predvodi ovu nejač.

Toliko za sada!
Pozdrav do sledeće nedelje...
« Last Edit: April 20, 2013, 10:12:21 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #9 on: April 21, 2013, 10:21:26 PM »
S obzirom da su iz reprezentacije zbog očajne kondicije izbačeni igrači Radničkog:

Umesto njih su pozvani:

Prvi od dvojice pozvanih neće igrati jer je ispod LA8, koliko sam propisao kao minimum. Njegova uloga je da uskoči kao zamena, ukoliko se prvi DMC povredi na samoj utakmici. Na žalost, nemamo boljeg DMC-a za rezervu od ovog 7/6. Imamo Hosića ali on već igra za A selekciju. Od sada ću povremeno igrati i formaciju MC umesto DMC. To radim isključivo zbog razvoja pozicije MC, za selektore koji eventualno imaju planove sa njima. Zato je pozvan drugi igrač MC, AMC. Dakle, u timu ostaju tri klasična DC-a umesto četiri (što je sasvim dovoljno), a na levoj strani u odbrani imamo jednog DL-a i jednog DML-a, koje ću rotirati.

Čekam na eventualne komentare...
« Last Edit: April 21, 2013, 10:51:02 PM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #10 on: April 22, 2013, 06:27:22 PM »
Ako ti treba igrac na poziciji DMC-a samo kao izmena bolje pozovi vec formiranog igraca.

DMC--->Ognjan Hasanović
 
« Last Edit: April 22, 2013, 08:11:44 PM by karlooo »

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #11 on: April 22, 2013, 08:00:43 PM »
Ako ti treba igrac na poziciji DMC-a samo kao izmena bolje pozovi vec formiranog igraca.

DMC--->Ognjan Hasanović

Bice pozvan sigurno od sledece nedelje! Jbg, nemam ga na spisku, nisam znao za njega! Hvala Karlo! Kakav je inace sa LA, 7 ili 8?
« Last Edit: April 23, 2013, 06:53:15 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #12 on: April 22, 2013, 08:09:43 PM »
LA7 ali solidan igrac. Zato sam ja tu da uskocim i predlozim nesto  8)

Prepravio sam ML u DMC, kopirao sam pa mi je to promaklo...
« Last Edit: April 22, 2013, 08:12:44 PM by karlooo »

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #13 on: April 26, 2013, 05:02:22 PM »
Serbia 0:0 Comoros

Solidna igra, ali loš rezultat. Nema potrebe za opširnijim izveštajem, čuvaćemo reči za sledeću sezonu. Molim sve menadžere čiji su igrači u reprezentaciji da održavaju kondiciju tih igrača na 92+ i moral na Okay. Nemojte da nam to kvari saradnju, nije to valjda preveliki zahtev!
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #14 on: April 26, 2013, 11:07:44 PM »
Moram da se radujem ovakvom rezultatu, mnogo si poleteo samaras ove sa po 3-4 komada a meni lomili bodove samo tako...  :)

Samo cepaj, a ovo oko saradnje je uvek bilo i bice. Jednostavno nekom ne odgovara da oporavlja tog igraca ili da ga trenira kako si predlozio i ako nisi ti predlozio nesto sto ce njegovom klubu naskoditi, ali to je ta razlika nekom 3K od dresova "znaci" pa sprca na to a neko oporavi igraca.

Ja sam uspeo po ko zna koji put da igraca sa poor moralom i 100% kond oporavim za jos ta 2%, aplauz za mene.  8)

Fuljaj malo rezultate pa se uozbilji za Bugarsku i Grcku  ;D

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #15 on: May 03, 2013, 08:39:58 PM »
Belize 0:3 Serbia

Igrali smo sa nešto jačim timom, pa je i rezultat bio u skladu sa tim. Drago mi je što ponovo mogu da računam na neke igrače, kao što je Gaberić! On je definitivno prvi izbor kad je potrebno izvući dobar rezultat. U prijateljskim utakmicama ću se ipak truditi da forsiram Stanimirovića zbog te oskudice na poziciji AML.
Idemo dalje!

Pozdrav,
Shomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #16 on: May 10, 2013, 04:03:00 PM »
Serbia 4:0 Dominica

Ja zadovoljan. Em napreduju, em pobeđuju! Samo ovako da se nastavi! :)
Čujemo se sledećeg petka!

Pozdrav,
Shomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #17 on: May 17, 2013, 04:37:58 PM »
Sri Lanka   2:3   Serbia

Kao što moja amajlija Đole reče, zanimljiva tekma sa dva preokreta! Sreća pa je naš bio poslednji!  :) Po rezultatu bi se reklo da smo jedva pobedili, a ja igrom ne mogu da budem nezadovoljan. Imali smo blagu dominaciju i dosta više prilika za gol. Dakle sa timom koji nije najbolji po CA postižemo povoljne rezultate! Šta će biti kad budu igrali najbolji, što reče jedan uvaženi kolega, videćemo...  :)
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #18 on: May 17, 2013, 06:18:19 PM »
Da onaj bilmez nije dobio karton mislim da ovih trzavica oko preokreta ne bi ni bilo.  8) Aplauz za mog pulena, bravo Luka kako je krenuo utakmicu sa odlicnim proigravanjem ocekivao sam da zasija ali ne crveno :))

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #19 on: May 25, 2013, 09:17:04 AM »
Serbia 3:0 Jamaica

Još jedna ubedljiva pobeda nad botom. Ipak treba reći da je u njihovom timu igralo dvojica igrača preko 500k i jedan preko 400k. Naravno da smo bili favoriti, ali su neka prethodna iskustva pokazala da ovakve utakmice mogu biti jako teške. Bitno je da je sve prošlo kako treba!

Do sledeće nedelje,
Ser Shomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #20 on: May 31, 2013, 09:25:52 PM »
United Arab Emirates 0:2 Serbia

Da ne bude da se nisam javio. :) Nastavljamo po starom! Dobra igra, zadovoljavajući rezultat!

Pozdrav,
Shomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #21 on: June 08, 2013, 10:32:49 PM »
Serbia 2-1 Iraq

Šteta za povredu, inače je ovo bila sasvim dobra utakmica. Mada i protivnik je bio prilično lagan. Idemo dalje!

Pozdrav,
Šomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #22 on: June 15, 2013, 05:42:14 PM »
Bulgaria 1-1 Serbia

Nerešen rezultat protiv jakog protivnika. Ok, možda je moglo i bolje, ali s obzirom da utakmica nema rezultatski značaj, ja sam zadovoljan. Nastavljamo bez poraza!

Pozdrav,
Šomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #23 on: June 24, 2013, 01:36:50 PM »
Serbia 4-0 Greece

Pobeda koja je došla lakše nego sto je očekivano! Odlična partija! A da li ćemo završiti sezonu bez poraza... ostaje da se vidi sledećeg petka! :)

Pozdrav,
Šomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: U21 reprezentacija od sezone 8.
« Reply #24 on: July 01, 2013, 07:10:48 AM »
Serbia 3-0 Lebanon

Završena je sezona bez poraza, iako to nije bio primaran cilj. Prioritet je bio razvijati najveće potencijale za sledeću sezonu. O tome će biti diskusije u sledećem postu. Iako su protivnici bili uglavnom laki, ipak je dobro što nije bilo nekih iznenađenja. Toliko za sada...

Pozdrav,
Šomika
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)