Author Topic: NT- избори  (Read 3403 times)

Rincewind

• Professional team
  • **
    • View Profile
NT- избори
« on: November 19, 2012, 05:12:38 PM »
Създавам темата с идеята да не се повтаря случая с младежкия мениджър от миналите избори. Нека тук кандидатите да изложат стратегията си за отбора- какви играчи смятат да взимат, как смятат да комуникират с общността, какъв ще е екипът, с който ще работят, какви са им целите и въобще всичко, което е от интерес за отбора!

Всеки, който има въпроси или предложения към кандидатите е добре дошъл!

Надявам се да се включат повече колеги и да привлечем внимание към националния и към играта като цяло!

vasnov

• National Team
    • View Profile
Re: NT- избори
« Reply #1 on: November 19, 2012, 05:47:02 PM »
Изборите са за нацианален треньор над 21 години, но те ще са свързани с класирането на младежите за Световното този сезон. Докато националите играят приятелски мачове, младежите ще трябва да се представят достойно. Така че, най-добрите играчи до 21 години ще са необходими на треньора на младежите. Останалите, ако има такива, може да се тренират в отбора над 21 години в приятелските мачове на старшата възраст, за да не се забавя развитието им и ще трупаме опит за по-старите футболисти. Този сезон ще се работи в изгода на младежкия национален отбор. По-следващия сезон ще бъде направена обратното, за да се класираме за Световното. Това е в общи линии плана, ако бъда избран за треньор на старшата възраст за следващия мандат. Надявам се, че бях достатъчно ясен какво ще трябва да се направи :)))

Rincewind

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #2 on: November 21, 2012, 10:51:22 AM »
Аз имам няколко питания към сериозните кандидати.

1. Сред мениджърите от доста време има спор дали EV е показател доколко един играч е по- добър от друг. Как смятате да подбирате състава- според EV или умения, или други критерии, ако имате?

2. Смятате ли да създадете база данни за българските играчи, където да се следи развитието им и по този начин да има по- голям избор?

JoseMou

• National Team
    • View Profile
« Reply #3 on: November 21, 2012, 05:31:55 PM »
Не че съм от най-сериозните,но мисля че стойността е по-виссока на по-младите играчи и когато стане на на 20,после на 25 и на 30 г. намалява.Беше обяснено във форума.Горе-долу отразява CA,макар че тя може да е 5,0 и 5,9 ние я виждаме като 5.Не знам дали нац.треньор има пълен поглед върху играчите или ги вижда само като CA. Който и да стане треньор трябва да има пълен обзор върху качествата на играчите-техника,мислене и физически(за вратарите пазене),оттам се взима сбора от най-важните качества за всеки отделен пост на най-добрите в момента като CA,прави се тактиката според играчите и т.н.Ако тренера не знае тези числа,нито ще знае на кой да  назначи да стреля по-често от далеч,кой да дриблира,кой да бие и кой да подава,нито ще знае отбора в зонова защита ли по-добър,преса ли,повече/по-малко движения и т.н.Естествено минималните изисквания ще са 93% кондиция и морал окей,важно е и как се представя в клубния отбор и в националния ако е играл преди.Успех на новия треньор който и да е и без помощта на Арамазов няма да мине щото той ги знае най-добре нещата.

Rincewind

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #4 on: November 22, 2012, 10:43:58 AM »
Не че съм от най-сериозните,но мисля че стойността е по-виссока на по-младите играчи и когато стане на на 20,после на 25 и на 30 г. намалява.Беше обяснено във форума.Горе-долу отразява CA,макар че тя може да е 5,0 и 5,9 ние я виждаме като 5.Не знам дали нац.треньор има пълен поглед върху играчите или ги вижда само като CA. Който и да стане треньор трябва да има пълен обзор върху качествата на играчите-техника,мислене и физически(за вратарите пазене),оттам се взима сбора от най-важните качества за всеки отделен пост на най-добрите в момента като CA,прави се тактиката според играчите и т.н.Ако тренера не знае тези числа,нито ще знае на кой да  назначи да стреля по-често от далеч,кой да дриблира,кой да бие и кой да подава,нито ще знае отбора в зонова защита ли по-добър,преса ли,повече/по-малко движения и т.н.Естествено минималните изисквания ще са 93% кондиция и морал окей,важно е и как се представя в клубния отбор и в националния ако е играл преди.Успех на новия треньор който и да е и без помощта на Арамазов няма да мине щото той ги знае най-добре нещата.

Напълно съм съгласен с теб, затова и смятам, че EV не е най-точният показател. Това поражда и нуждата да се създаде база данни с уменията на потенциалните национали, защото само по EV няма как оптимално да се ориентира треньора. А без да вземе някой играч в отбора, може да съди по него само по EV.!

vasnov

• National Team
    • View Profile
« Reply #5 on: November 23, 2012, 11:16:41 AM »
Никой до сега не е гледал само стойността на играчите, за да ги включи в отбора. Винаги са ми искали и показателите на играча. И по-висока стойност означава по-големи умения на играча. Ясно е, че с цена 350-400 000 няма как да са национали.
« Last Edit: November 24, 2012, 02:28:30 PM by vasnov »

Rincewind

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: November 24, 2012, 12:13:15 PM »
Става въпрос за стойност, не за заплати, а стойността е резултат от много фактори и настоящите умения са само един от тях! По- висока стойност не гарантира по- добри умения!

vasnov

• National Team
    • View Profile
« Reply #7 on: November 24, 2012, 02:20:14 PM »
Грешка от бързане. Имам предвид, че стойността на играча гарантира по-високи умения, ако е трениран правилно. Има основни умения, които трябва да се тренират за всяка позиция - http://forum.gokickoff.com/index.php?topic=7.0   Останалото, от което зависи тактиката, е дадено в правилата на играта. Но ти би трябвало да си наясно с това и да не ме изпитваш дали аз го зная.
« Last Edit: November 24, 2012, 02:27:35 PM by vasnov »

aramazov1978

• National Team
    • View Profile
« Reply #8 on: November 24, 2012, 05:12:28 PM »
Вече всички тренират правилно затова стойноста става важна част.Друг е въпроса в конкретния мач треньора кой ще използва да му пасне на тактиката.Примерно аз как излъгах Полша с високи топки и 2 гола с глава на Захариев 1,91 см

Rincewind

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: November 26, 2012, 12:17:10 PM »
Грешка от бързане. Имам предвид, че стойността на играча гарантира по-високи умения, ако е трениран правилно. Има основни умения, които трябва да се тренират за всяка позиция - http://forum.gokickoff.com/index.php?topic=7.0   Останалото, от което зависи тактиката, е дадено в правилата на играта. Но ти би трябвало да си наясно с това и да не ме изпитваш дали аз го зная.
8)

Няма никакво намерение да те изпитвам :) ! Питането ми беше свързано по- скоро с дебата за стойност или умения, който се води от време на време в глобала.