Author Topic: Pitanja i odgovori  (Read 34891 times)

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #50 on: February 29, 2012, 03:47:42 PM »
Te koje ti vidis da su sad kao uspeli u Partizanu su mali br. u odnosu na one koji nisu i ciji je talenat ugusen.
Dobar primer Djordjevica koji je obijen u Zvezdi pa je uspeo u Partizanu.
Partizan mozemo da kazemo da ima dobar skauting i sistem koji gura mlade igrace u prvi tim i daje im priliku da igraju vazne utakmice.
Ali mali je br. dece koji su tu komplet Partizanova skola (za ovu sad generaciju ne znam posto sam prestao da pratim).
Oni su obicno dovodili klince od po svojih 16.17.18 godina kod kojih je vec dosao do izrazaja neki talenat i davali im sansu.

Tako je ove sezone bilo sa Andjusicem, Miljenovicem, onim valjda bese Bogdanovic(ili je on dosao prosle sezone), Djekic(prosle sezone), Bertans.
Politika im je da dovode mlade igrace i da im daju sansu.
Za Besovica, Jaramaza i Lucica ne znam dali su komplet njihova skola ili su i oni dosli od negde.

Kod nas jedino FMP radi sa klincima od pocetka do kraja.
Ali je tu bio problem sto su ti klinci odlazili kad bi napunili 18-19-20 godina sto ce verujem sad da se promeni posto je to sad postao onom fuzijom na pocetku sezone visi nivo gde samo ime Crvene Zvezde mnogo znaci.

aleksa1

  • Youth team
  • *
  • Posts: 27
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #51 on: February 29, 2012, 05:21:38 PM »
Evo jedna lepa informacija Lucic je poceo karijeru u Radnickom  8) pa je presao u Atlas a potom i u Superfund  pa za Partizan
A Besovic ti je poceo karijeru u timu u kojem ja igram za mladje kategorij to jest podgorickoj Buducnosti cuo sam u klubu da je tad bio veoma dobar.
A cuo sam da Partizan ima isto tako dobru skolu kosarke samo treba jos tu rada a FMP Zeleznik je stvarno klub koji proizvodi talente pa u njemu su ponikli i Macvan I Teodosic.a jbg Rasho jeste dosta talenata propadne ali moraju i ostali klubovi da se ukljuce Partizan se moze reci pomaze na nek nacn tim igracima a ostali klubovi naravno. Tako da i Partizan i Zvezda i ostali klubovi moraju da se potrude da nam igraci ostanu u Srbiji  ;)
Mada jos smo mi jaka repka u kosarci  8)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #52 on: March 01, 2012, 01:32:04 AM »
Ovaj podatak je odavno na snazi a verujem da ga neko nije primetio. Bar ja nisam primetio do sad. Pa sam se bacio opet na forum i video sledece:

PR igraca pocinje da opada na prelazu  21 na 22 god.

A opada ovako:



8-->4
7-->4
6-->3
5-->3
4-->2
3-->2
2-->1
1-->1


karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #53 on: March 02, 2012, 06:19:17 PM »
Luka prva strana Rasha je okacio vec to

perpetual

  • Youth team
  • *
  • Posts: 1
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #54 on: March 06, 2012, 05:09:19 PM »

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #55 on: March 06, 2012, 05:15:59 PM »
Jeste malo veci broj takvih imena mi smo slali spisak al verovatno smo ga malo prosirili jos ako ga oni kombinuju sa okolnim drzavama dobijemo takva imena da smo smanjili spisak verovatno bi bilo sve ok.

Sto se tice PREMIUM korisnika, i ja sam se zapalio na pocetku i popljuvao sve, sad je opet drugacija prica, razmislio malo i uvideo da nije to bas tolika prednost, jeste prednost al pogledaj npr ekipu ErRoR sa Tajlanda gubio je utakmice od slabijih ekipa tako da nije sve u jakim igracima.


Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #56 on: March 06, 2012, 11:13:29 PM »
Radi se na tome da se smanji broj takvih imena i da na kraju ostanu samo Srpska imena i prezimena. Ili barem vecina da budu Srpska.

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #57 on: May 19, 2012, 02:15:46 PM »

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #58 on: June 10, 2012, 06:01:56 PM »
Kezo, svi se slazemo da nam timovi vise lice na Hrvatski Dragovoljac ili Celik iz Zen`ce ali je mnogo bitnija ona dobra vest (gde se opet slazemo) da je ovo jedan kvalitetan cak ozbiljan menadzer. Ne znam da li si imao priliku da na kompu igras stari Championship Manager i to one verzije do recimo 2001/2002? E ovo je ista stvar...

Na zalost, dosta korisnika se "smori" kada vidi koliko tu ima opcija i "svega"...ipak, mnogo ih se i zadrzi tako da je nasa zajednica sve brojnija i ozbiljnija.
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

Keza021

  • Youth team
  • *
  • Posts: 19
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #59 on: June 11, 2012, 04:45:52 AM »

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #60 on: June 11, 2012, 07:05:47 AM »
Ja nemam pojma koji vam je taj Championship Manager.
Ali mislim da je ovo vec sad najbolji online Football Manager.
Po meni fali samo da ubace jos opcija u taktici koje se ticu toka utakice (promenu formacije u zavisnosti od rezultata i te gluposti) i 2D ili 3D prenos utakmica i bice kompletan.
A mozda i malo kozmeticki - da gradis stadion i da ima 3D prikaz tog stadiona ili cak kompletnog fudbalskog kompleksa oko stadiona.

I sto je najvaznije da ubace opciju predsednika saveza(ovo je najvaznija stvar). :D

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #61 on: June 11, 2012, 11:26:06 AM »
Ja cu uvak imati neki predlog,po meni prvo mora sat da se promeni,2D ili 3D prikaz  utakmice,prikaz stadiona,mogucnost automatskog zakazivanja prijateljskih utakmica,trening izvestaj kod porasta skila(celog),bolja lica igraca,smanjenje broja Tajlandskih igraca(tako sto ce njihovi novi menadzeri dobijati internacionalne igrace),i jos mnogo toga.............  ;)

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #62 on: June 11, 2012, 06:37:33 PM »
Na zalost, posle danasnje (ne znam koje po redu u ovoj sezoni) "prodaje", vise nisam siguran u onaj deo svoje izjave koji se tice kvaliteta ovog menadzera. Da budem precizan - mislim da match engine funkcionise skoro po random sistemu tj. kako koga prokenja (da prostite na mom "francuskom").

Nemam dovoljno podataka da bih sada analizirao dali su neki vazni parametri neopravdano zapostavljeni ili je pak nekim nevaznim dato na velikoj vaznosti ali kolicina rezultatskih malera koje dozivljavam jedan za drugim je bukvalno neverovatna i logicki neobjasnjiva u 9/10 slucajeva. A ja nisam jedini koji je ovakvog misljenja.

Ukoliko kao ekipa iz Prve lige, na svom terenu, igrajuci Mec Sezone protiv ekipe koja je svoje MOTS-ove potrosila ranije, sa igracima koji su u full spremi (95-100 kondicije) i moralom dobar-vrlo dobar nisam u stanju da postignem makar jedan gol!?! onda stvarno ne znam sta je potrebno da bi se to desilo.

Mozda su detalji koje sam izneo za neku drugu temu ali ovaj menadzer (i njegov match "engine") mi se sa danasnjom kup tekmom jaaaaaaaaaaaaaaaaako zamerio i ukoliko se u najskorije vreme ne "oladim" - to bi bilo to od mene.

Licno se osecam kao da sam izgubio a da lopta nije ni usla u moj gol...
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #63 on: June 11, 2012, 09:14:49 PM »
JT - ovo nije dovoljno veliki razlog da nas napustis.
Neki put nam se cini da je Match Engine nekvalitetno napravljen i da u mnogo slucajeva ne pobedi bolji tim sto i jeste cinjenica.
Ali iznenadjenja se stalno i svuda desavaju (pogotovo u kup takmicenjima).
A i nebi bilo zanimljivo da samo oni koji imaju najbolje igrace stalno pobedjuju.
Imas perspektivan tim koji moze da bude samo bolji - nikako gori.
Ove sezone si opstao u Top Ligi i dosao do polufinala kupa sto je uspeh.
I ne desavaju se samo tebi ovakvi pehovi.
Ima mnogo onih koji su poceli da igraju sa nama jos od prve sezone pa jos uvek nisu ni blizu Top Lige.
Ja tako otpratim nekad stare rivale pa znam.
Ti si barem dosao do Top-a. Oni su jos po C ili B ligama.
Ostani barem jos jednu sezonu pa ako ti se cini da je sve isto onda napustaj.
Po meni ovo je jos uvak najbolji online manager koji sam igrao.

Poznat sam po tome da ne mogu da tjutim pa sam morao da kazem nesto na ovu temu.

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #64 on: June 12, 2012, 04:48:37 AM »
I ne treba da tjutis posebno kada imas sta da kazes i kada si uglavnom u pravu kao u ovoj situaciji.

Da se razumemo, nemam ja nista protiv iznenadjenja - naprotiv, kao sto kazes ona daju neku draz svemu. Iskreno ne bih ni voleo da je ovaj menadzer kao HT gde je skoro iskljucivo matish.

Problem ovde (i to vise necu ponavljati) je sto su iznenadjenja CESCA nego realni ocekivani ishodi. To je ono sto bas ne valja.

A znam i da nisam jedini kome se ta sranja (stalno) desavaju, to sam i sam napisao...ja sam mozda ove sezone samo najdramaticniji primer ovoga o cemu pricamo.

Iskreno govoreci, da nemam timsku infrastrukturu kakvu imam u ovom trenutku 1000% se vise ne bih logovao. Ovako, verovatno cu u pauzi da iskuliram i vidim sta ce se desavati u novoj sezoni...
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

dule77

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
  • Kad ja tamo a ono medjutim !!!
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #65 on: July 07, 2012, 07:19:50 PM »
?????? ?? ?????????? ???? ????????? ??????? ?????? ?????? ?? ?????? ?????????
???? ?? ?? ?????? ? ?? ??????? ? ??????? ???????????. ?? ??? ?????? ??????  (? ????) ??? ???????? +0.04 ?? ????????.
?? ?? ?? ?? ???? ?????? ??? ?? ????? ???????? ????? ?  :-\

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #66 on: July 07, 2012, 08:03:56 PM »
Evo ti primer sa mog zadnjeg treninga.
Najmanje napredovao: Veljko Ateljevic - Bad - Medium - Technique  (+0.04)
Najvise napredovao: Miro Ceri? - Okay - Medium - Technique  (+0.13)

Zavisi od mnogoh stvari kako ce ti trenirati igraci.
Od: "terena za trening, vestine trenera, forme igraca na treningu, igracevog PR(Progress rate) i td".

Knez

  • Youth team
  • *
  • Posts: 15
  • Uz malo truda,sve se moze postici
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #67 on: August 23, 2012, 09:32:17 AM »
Pitanja za ove iskusnije...Mene zanima koja je formula za dobijanje skila kod igranja utakmica?i naravno koliko koja utakmica znaci za igraca(predpostavljam da ne donose sve isti %),koliko to utice na starije igrace,a koliko na klince, koliko igrac mora da odigra da bi dobio "trening" sa utakmice...i jos jedno...ako ubacujem klince da igraju utakmicu,jel ce vise napredovati ako ih ubacijuem iz sekcije mladi igraci(mislim na mladju postavu,sekciju gde klinci dolaze kad ih izvucem iz akademije) ili je svejedno? hvala unapred :)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #68 on: August 23, 2012, 10:55:48 AM »
A da procitas i potrazis odgovore u prirucniku pa onda da postavis pitanje, ja mislim da ima tamo ako gresim pitaces opet pa cu se potruditi da bolje odgovorim  8)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #69 on: August 23, 2012, 10:58:20 AM »
Evo ovako.Ligaske utakmice su najplodnije po pitanju igraca(tj igraci najbrze napreduju igrajuci ligaske utakmice).Najbrze napreduju igraci sa velikim PRom(brzinom napretka),a najsporije igraci sa dostignutim maximumom(obicno stariji igraci).Takodje dobijas bonus za igrace iz mladog tima(kada igras ligaske),a max broj igraca koji dobijaju bonus je 9.Igrac mora da odigra bar 30 minuta da bi dobio trening(ne bonus),a ovo zadnje te nisam razumeo,ako hoces da igrac iz mladog tima igra utakmicu moras ga prvo prebaciti u 1. tim,pa tek onda ubaciti u taktiku za mec,ne mozes igrace direktno iz mladog tima da ubacujes u taktiku za mec,ako sam te dobro razumeo,to si hteo da pitas?  :-X  :)
« Last Edit: August 23, 2012, 12:50:16 PM by ShadoW »

Knez

  • Youth team
  • *
  • Posts: 15
  • Uz malo truda,sve se moze postici
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #70 on: August 23, 2012, 01:05:21 PM »
karlooo nisi me bas razumeo,ali nema veze,hvala na pomoci  :)
Shadow-mislio sam da igrac moze da igra direktno iz mladog tima...  Hvala na informacijama puno su mi pomogle :) sretno svima u nastavku takmicenja 8)

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #71 on: August 23, 2012, 01:16:55 PM »
Hvala.Da igrac ne moze da igra direktno iz mladog tima!  ;)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #72 on: August 23, 2012, 07:45:34 PM »
@ Knez pa i nisam te razumeo ovo poslednje a za ove formule i ovo sto si pitao koliko min da odigra da bi dobio trening, koliko razlicita takmicenja uticu na napredak... sve imas u prirucniku.

Zato sam ti napisao da pogledas tamo. :)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #73 on: November 15, 2012, 06:42:17 PM »
Ima li informacije kad ce upaliti ovo cudo?

Rasha

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 149
    • View Profile
Re: Pitanja i odgovori
« Reply #74 on: November 16, 2012, 12:56:02 PM »
Pa rekose od 14og do 17og ce da bude restart.
Znaci pale ga u subotu ili najkasnije nedelju.