Author Topic: Analiza SP (sezona 10)  (Read 9729 times)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Analiza SP (sezona 10)
« on: April 21, 2014, 09:57:20 PM »
Kao sto se vidi iz naziva teme pricacemo o SP koje jos traje. Ali to nije razlog zasto sam otvorio ovaj topic (koga zabole za utakmice kad mi nismo u igri, relno).

Razlog ovog topica je jednostavan, blize se izbori i do sad su se kandidati ukljucujuci i mene predstavljali majke mi, trudicu se, pozvacu ovog igraca, itd, do proslih seniorskih izbora gde smo malo promenili pa se dohvatili i teme taktika.

Zelim da podignem ove sezone prijavu na jos visi nivo i da kandidati analiziraju utakmice  Knockout Runda.
Ja sam to zamislio ovako:

-Posle svake runde ja okacim rezultate i kandidati mogu da pocnu analizu

-Kako raditi analizu?

    - Ukratko o svakoj reprezentaciji npr (Spanija gura sredinu ovi guraju krila...)
    - Kako su trebali porazeni da odigraju da bi nadmudrili protivnika

Ili moze i ovako:

-Da ste selektor te i te zemlje, napali bi ovako i obrnuto

Sto detaljnije i vizuelno sarenije je bolje, sa ovim mi glasaci trebamo da prepoznamo dobrog takticara, menadzera koji ima neku ludu ideju i viziju kako da pre*ebe sve reprezentacije i donese peharce u vitrinu.

Naravno da je ovo tesko jer se ne znaju skilovi, sve se svodi na neko tapkanje u mraku ali i buduci selektor ce morati da analizira protivnike pa evo pripreme.

Parovi 1/8 finala

Poland    vs    Bulgaria
Spain    vs    Malaysia
Netherlands    vs    Norway
United States    vs    Bosnia and Herzegovina
Argentina    vs    England
Romania    vs    Croatia
China    vs    Australia
Thailand    vs    Lithuania
 
Ima dosta utakmica, mozda je bolje da pocnemo od sledece runde, ali ako neko zeli moze i sutra da pocne. Ja cu se voditi ovom temom kod mog izbora, jer ako mi ovde neko napise samo ja bih kao selektor Spanije igrao to,to i to a ne obrazlozi zasto tu formaciju, zasto bas kraci pas zasto ne duzi, zasto crvenu strelicu a ne plavi i tako neke detalje gde se jasno vidi kako on razume ta podesavanja, nema svrhe glasati za njega jer svako moze da nalupeta ta podesavanja i da ne zna sta znaci presing.

Rasprdeo sam se i ja previse, filtrirace se ovde kandidati sami i ako posle ovog izaberemo nekog sa manje znanja samo zbog simpatija onda i ne treba da se glasa...

PS. Pitanja za kandidate za dodatna objasnjenja  su uvek dobrodosla, kao pokretac teme mogu da brisem postove tako da cu JA LICNO TROLOVANJE DA BRISEM, A TAKVE UREDNO PRIJAVLJIVATI DO IZNEMOGLOSTI AKO SE BUDU TAKMICILI SA MNOM U PISI/BRISI!!!
« Last Edit: April 22, 2014, 12:06:57 AM by karlooo »

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #1 on: April 21, 2014, 10:39:19 PM »
 :) zanimljiv i dobar predlog

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #2 on: April 22, 2014, 05:19:29 AM »

Naravno da je ovo tesko jer se ne znaju skilovi, sve se svodi na neko tapkanje u mraku ali i buduci selektor ce morati da analizira protivnike pa evo pripreme.

...zasto bas kraci pas zasto ne duzi, zasto crvenu strelicu a ne plavi i tako neke detalje gde se jasno vidi kako on razume ta podesavanja, nema svrhe glasati za njega jer svako moze da nalupeta ta podesavanja i da ne zna sta znaci presing.


Uvid u skilove direktno utice na odabir taktike. I to cak  najosnovnije taktike, da ne pricam o finim podesavanjima (strelice, pasovi...) koja su u potpunosti zavisna od pojedinih skilova.
Dakle trazis od buduceg selektora da bez neophodnih ulaznih podataka odradi detaljnu analizu. To je nemoguce! Da se matematicki izrazim, to je kao izracunavanje 5 nepoznatih iz jedne jednacine. Karlo ce razumeti, a njemu se i obracam. :)
Dakle ova vrsta predstavljanja ce se svesti na filozofiranje, da ne kazem lupetanje pojedinaca bez ikakvih argumenata i ne bih savetovao da krenemo tim putem. Osim ako ne mozemo da nabavimo ocene igraca...
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #3 on: April 22, 2014, 06:37:55 AM »
Imas pravo, losije sam se izrazio da probam ovako.

Kako si ti kao selektor analizirao protivnika? Kako bi buduci selektor analizirao protivnika? Kako se sprema za utakmicu?  Predlog je tapkanje u mraku cisto da se vidi poznavanje taktickih podesavanja.

Lepo sam napisao da nije bitno sad zona ili covek kod markiranja vec neko objasnjenje te zone i zasto je bolje odigrati lupam coveka i ako je to slabije podesavanje.

Ti tapkas svako kolo u mraku sto se tice tvog protivnika ovde bar vidis sta je selektor podesio pa kazes pokusao je sa tim i tim podesavanjem zbog toga i toga jer to podesavanje znaci to i to.

Ono sam pisao kasno uvece, ovo rano ujutru i neces mi zameriti ako sam opet skrenuo sa puta. Cilj je da se testira to znanje na nekom prakticnom primereru sa ciljem prezentovanja svog znanja.

Ideja je dosla od silnih strucnih analiza selektorskih podesavanja a neki od njih nisu toliko upuceni u ocene nasih igraca a vecina ni ne zna ocene tudjih osim ako nije skupljao po tl njihove skilova sko su ikad i bili na istoj.

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #4 on: April 22, 2014, 06:50:03 AM »
Svako sa kvalitetnijim predlogom moze da se izjasni ovde pa da probamo da provalimo znanje buducih kandidata.

Jer ja na majke mi, trudicu se, ulozicu svoje vreme na analizu protivnika necu da glasam. Zelim da vidim kako bi neko analizirao protivnika i kako bi pokusao da ga takticki nadmudri. Igraci nebitni nasao bi igrace sa dobrom zonom ili sa covekom ili sa bilo kojim podesavanjem koje mu treba. Imamo i mi takve imaju i drugi.


Nije sve u najvisem skilu bas za tu zonu ako je protivnikov napad uzasno jak za zonu tad je bolje odigrati i coveka i ako je lvl slabiji i probati tako da neutralises taj napad nego svesno kao dva ovna na mostu da se udarate pa ko jace.

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #5 on: April 22, 2014, 09:27:45 AM »
Shomika kad igras meceve u prvenstvu, ako je rival bolji podesavas taktiku da ga iznenadis i dodjes do bodova, a nemas uvid u ocene njegovih igraca tako da...

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #6 on: April 22, 2014, 09:47:47 AM »
« Last Edit: April 22, 2014, 09:54:22 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #7 on: April 22, 2014, 10:12:42 AM »
Evo imam i ja jedan predlog kako da dopunimo sve ovo i da kandidati ne tipkaju u mraku, svaki kandidat bi dobio jedan mec npr Poljska protiv Bugarske videli bi kako su selektori odabrali formacije i podesavanja i onda nastupa njihovo izlaganje kako bi oni odigrali mec prvo sa Poljskom pa onda i sa Bugarskom stim sto oni ne bi vodili ni Poljsku ni Bugarsku nego bi vodili Srbiju u tim mecevima npr Srbija protiv Bugarske i Poljska protiv Srbije. Svaki kandidat od mene moze da dobije igrace koji su otisli na ovo svetsko prvenstvo znaci ja mogu svakom kandidatu da posaljem u exelu ili u slikama 23 igraca, tako ce svaki kandidat imati uvid u ocene igraca kojim raspolaze i to vise ne bi bilo tapkanje u mraku. Posto je Karlo otvorio temu i prvi je se setio kako da nadjemo kvalitetnog kandidata njemu bi dao cast da odlucuje koji kandidat bi dobio koju utakmicu .. Naravno svaki kandidat mora da mi se javi privatnom porukom ili ovde na forumu da ostavi mail i da se izjasni kako zeli da mu posaljem ocene igraca.. To vazi i za ostale menadzere, da ne bi bzvz komentarisali kandidate a da ne znaju ni ocene ni nista mogu i oni da se obrate i da dobiju ocene igraca i da prate rad kandidata..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #8 on: April 22, 2014, 10:19:41 AM »
Ma sa premiumom pratim svoj tim, za rivala samo bacim kakav mu je rejting, ne analiziram ga. A za ono iznenadim mislio sam da je glupo ako on igra kroz sredinu da i ja naguram svoje tu pa ko u srednjem veku klanje. Tad ga vise napadam po bokovima a sredinom se branim

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #9 on: April 22, 2014, 10:30:21 AM »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #10 on: April 22, 2014, 10:40:04 AM »
Selektoru sigurno ne treba premijum za prvu sezonu, a ni za drugu ne bi mnogo pomogao zato sto repka nije klub pa da ti mozes rejting i sve ostalo sto pruza premijum da vidis.. Jedino ostaje ona prica da menadzeri sa premijumom imaju prednost nad protivnikom jer su dali pare i masina ih odma cini favoritom..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #11 on: April 22, 2014, 11:02:21 AM »
Ja se slazem sa Shomikom da treba videti gde si jak i to gurati, lakse je :) a opet i premium ima svoje pogodnosti, ali ako ti nemas igrace da ga iznenadis uzalud je to,
Nidza je radio korektan posao, zakazao je napad i gotovo, u poslednjoj tekmi protiv litvanaca nam je trebao AMC, on je postavio sjajno taktiku, da ne moz' da izgubi, zatvorio je Litvanca skroz, ali trebao je ici na rizik, jer nam je samo pobeda igrala i ovako smo trebali da pobedimo, ali sa AMC om ili jos jednim FC om bi imali vece sanse.
Mislim da nam fali ozbiljan AMC uzdam se u Straleta i da nam fali glavonja napadac, jer iz drilla cak ni Luksa ne moze da probije protivnicke odbrane, ovako odokativno kazem, najbolja formacija bi bila neki 4/4/2 kad si favorit i ovako nesto kao sto je Nidza igrao protiv Litvanije kad ste izjednacenini ili si slabiji, a sad koja bi takticka podesavanja koristio zavisi od kvaliteta tvog i protivnickog tima i njihovih skilova i tu bi premium pomogao, tako da je Zivadin ozbiljan predlog, meni je pomogao sa izvestajima i sve to, smatram da svako ima puno pravo da nu da glas. Mozda cu i ja to da uradim, ali eto, mislio sam da idemo po redu djolle ili Grave, e onda Ziva, nek predstave ovde svoj program kao i Shomyka onomad, koji mi se svidja najvise dobice moj glas.
Treba razmisliti o stoperima sa zavrsnicom i dobrom igrom glavom, o izvodjacima kornera, jer koliko sam shvatio tu ne blistamo, a moze da resi mec prekid.
I NAJVAZNIJE TREBA OFORMITI A I B VARIJANTU ZA NAREDNIH 5 SEZONA, PRVI TIM SA NAJJACOM POSTAVKOM ZA ODREDJENA TAKTICKA PODESAVANJA I DRUGI TIM MALO DRUGACIJI ZA EVENTUALNO IZNENADJIVANJE PROTIVNIKA, UPUTITI NJIHOVE MENADZERE U TRENING I FORSIRATI TE IGRACE, DA SVAKI SELEKTOR NASTAVLJA PRETHODNO, A NE DA UVEK KRECE IZNOVA I TO CE DONETI REZULTAT, VALJDA. . To je moje misljenje. Dakle programi, programi, programi, kojih ce svako morati da se drzi, jer ce izdati poverenje ako to ne uradi, najkvalitetniji neka pobedi. :)

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #12 on: April 22, 2014, 11:10:42 AM »
Evo imam i ja jedan predlog kako da dopunimo sve ovo i da kandidati ne tipkaju u mraku, svaki kandidat bi dobio jedan mec npr Poljska protiv Bugarske videli bi kako su selektori odabrali formacije i podesavanja i onda nastupa njihovo izlaganje kako bi oni odigrali mec prvo sa Poljskom pa onda i sa Bugarskom stim sto oni ne bi vodili ni Poljsku ni Bugarsku nego bi vodili Srbiju u tim mecevima npr Srbija protiv Bugarske i Poljska protiv Srbije. Svaki kandidat od mene moze da dobije igrace koji su otisli na ovo svetsko prvenstvo znaci ja mogu svakom kandidatu da posaljem u exelu ili u slikama 23 igraca, tako ce svaki kandidat imati uvid u ocene igraca kojim raspolaze i to vise ne bi bilo tapkanje u mraku. Posto je Karlo otvorio temu i prvi je se setio kako da nadjemo kvalitetnog kandidata njemu bi dao cast da odlucuje koji kandidat bi dobio koju utakmicu .. Naravno svaki kandidat mora da mi se javi privatnom porukom ili ovde na forumu da ostavi mail i da se izjasni kako zeli da mu posaljem ocene igraca.. To vazi i za ostale menadzere, da ne bi bzvz komentarisali kandidate a da ne znaju ni ocene ni nista mogu i oni da se obrate i da dobiju ocene igraca i da prate rad kandidata..
lako je biti general posle bitke, to ce selektori morati da namestaju ipak pre meca :) tako da sad ovde da ih ispitujemo, ko najvise zna na osonovu pukog filozofiranja, bez ulaznih informacija ( osim, donekle za premiumovce ) je cista teorija, prakticno neprimenjivo, ko je bolji govornik, ali niko bez podataka, bar o svom timu ne moze da napise nesto prakticno dobro. Dakle, program...

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #13 on: April 22, 2014, 11:14:02 AM »
 Za iznenadjenja sam pricao za tim. Jbg nece Jt da iznenadjuje rossonero, ali ne moze sa druge strane rossonero da udje u otvoren duel sa Dorcolom. Normalno da jaci nece da menja dobitnu strategiju ali kad si mnogo slabiji i  sigurno te ceka poraz onda kombinujes. To Petkovic kad je bio selektor kaze mi igramo nasu igru, nece on da obraca paznju kako igra rival. Pa jbg to moze protiv Malte mada i to tesko :) ali sa Brazilom ti ne mozes da  ides grlom u jagode i da igras sa atraktivnim potezima. Ako stalno guras istu taktiku postavu pa predvidljiv si, tako da nekad moras i da se zamaskiras. Na kraju krajeva nek time lupa glavu ko hoce. Ja pricam iz iskustva vezano za moj tim.
« Last Edit: April 22, 2014, 11:16:47 AM by raketa »

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #14 on: April 22, 2014, 11:18:51 AM »
Moze i tako Momo mada mislim da necemo imati onda ozbiljnog kandidata tj. da se niko nece javiti..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

inajko

  • Youth team
  • *
  • Posts: 7
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #15 on: April 22, 2014, 11:25:39 AM »
Odoh ja da se prijavim u svemirski program Amerikanaca ili Rusa i verujem da bi tamo buduci selektor pre uspeo nego ovde da zadovolji sve vase zelje ,teznje,ideje...Bez boljih igraca tojest ljudi koji ce da ga istreniraju kako treba za tim i repku mozete da racunate i kuckate koliko hocete to i moja baba zna dosta mi da pogledam igrace kojima raspolazem i znam sta je najbolje odigrati..U svakom slucaju smatram da ima boljih od mene i ja se necu prijaviti ..

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #16 on: April 22, 2014, 12:56:17 PM »
Koji ste mineri. Pa kako da saznamo ko zna nesto?

Sad treba da sacekam da mi napisu prosli selektor je odradio dobar posao, nismo imali srece moja politika ce se svoditi da u prvoj sezoni nabijam iskustvo a u drugoj da idem sa najboljim igracim (pazi kurca otkrivena topla voda), dacu svoj max (a kao ocekujemo manje), imam viziju kako to treba da izgleda a naravno ne moze konkretno jer ne zna igrace koji ce tad igrati...

Aj sad ti meni momo objasni. Jel treba 5 ovakvih postova da procitam i da onda biram po sistemu prvi se registrovao, najbolje zna pravopis ili po kom kriterijumu da biram?

Do juce svi magovi komentarisali trebalo je ovo trebalo ono a skilove nisu ili su neke videli.

Meni si na nevidjene skilove predlagao tuci po krilu stavi to i to i tad je moglo da se lupa a sad ne moze.

Ne kazem da je moja ideja sjajna, pala je slucajno i nije razradjena aj da je razradimo malo a ne da pisemo kako je glupo pricati o tome bez skilova igraca.

Raketa je napisao lepo, necu ja sa mojom ekipom da ko sivonja udarim na JT jer to je moje najbolje podesavanje i startnih 11 nego cu pokusati nesto drugo. Inace ne pokusavam pogotovo sad ali onaj ko pokusava tako ce pokusati da ga iznwnadi i mene bas to iznenadjenje zanima kako bi neko razmisljao. Ne pada mi nista pametnije.

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #17 on: April 22, 2014, 01:04:07 PM »
Haha, ajde da vidimo koliko ce menadzera napisati svoj program na forumu, a koliko ce se prijaviti.
Ti si uveo nove standarde u fudbalu, doneo novu eru u reprezentaciji i postigao najboje rezultate, isto tako mozemo se setiti kako smo te izabrali... Sad mozes da popijes tu toplu vodu, a ako neko iznese "teoriju pobede" na onaj temi, ti mu daj glas, molim lepo.

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #18 on: April 22, 2014, 01:13:12 PM »
Evo primer za iznenadjenja iz sezone 7 kada je G uzeo titulu, i to zahvaljujuci ekipama koje su ispale. djole i F. Macke su zaustavile Rashu tada. A evo i neke hronologije. kucajte mec ID na chetu pa nadjite meceve. Frokaste - Naisus ID meca 4499311 Formacija zatvorena 4-5-1  ali zatvoren i rival samo 4 suta od toga 2 u okvir ( ne kazem da repka treba tako da igra ali faktor iznenadjenja doneo rezultat ) Boljevac- Naisus Djole 4-5-1 ali ofanzivna varijanta, pobeda na cistu srecu Djoleta od 1-0 ali Naisus 18 suteva 7 u okvir ID  4499326. Naisus - Dorcol  4-4-2 potpuno ofanzivna varijanta dorcola 3 AMC, rezultat 5-0 za Naisus. Naisus 13 suteva 5 u o kvir i za cudo svih 5 uslo u gol. Mec ID 4499336 . Nemaju ovde rezultati nikakve veze, ali Naisus je najmanje suteva imao u prvom mecu od navedenih, da je ostala f-ja 4-4-2 standardna verovatno bi imao 15 suteva. Na ta iznenadjenja sam mislio u prthodnim postovima. Naisus sve meceve sa istom formacijom, taktikom. Cekamo prijave buducih selektora i glas cu dati ili zajednickom kandidatu ukoliko ga bude, ako ne onda onema za koga smatram da je najbolje resenje. Ipak treba sacekati pocetak sezone i videti ko ima kakve ideje i cime raspolazemo na mestu kandidata !!!
« Last Edit: April 22, 2014, 01:16:24 PM by raketa »

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #19 on: April 22, 2014, 01:22:59 PM »
Djole ja sam imao tu cast da zapocnem to menadzerisanje i tad je bilo ok da napisem ove gluposti gore jel sta sam mogao pametnije da stavim kad sam skupljao igrace sa svih strana.

Danas je drugacije, novi je ME, igraci su drugaciji, i mi moramo da napredujemo malo i menjamo nesto.

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #20 on: April 22, 2014, 01:30:27 PM »
Djole ja sam imao tu cast da zapocnem to menadzerisanje i tad je bilo ok da napisem ove gluposti gore jel sta sam mogao pametnije da stavim kad sam skupljao igrace sa svih strana.

Danas je drugacije, novi je ME, igraci su drugaciji, i mi moramo da napredujemo malo i menjamo nesto.
Napisao sam sta treba da se menja, i gde su bile greske, na to vas je i G upozorio posle te tekme...
Ja se ne prijavljujem za selektora iz licnih interesa, mislis da ja zudim za tim cimanjem i za trosenjem duplog vremena... Evo vidis i sam kakav je izbor, koliko bi ljudi da se bakce s tim.
Rekoh ti, ako dodje menadzer koji bolje poznaje ME, ti mu daj glas, ja ga poznajem samo iz nekog iskustva (gresaka u repki i timu).

moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #21 on: April 23, 2014, 02:27:25 AM »
Koji ste mineri. Pa kako da saznamo ko zna nesto?

Sad treba da sacekam da mi napisu prosli selektor je odradio dobar posao, nismo imali srece moja politika ce se svoditi da u prvoj sezoni nabijam iskustvo a u drugoj da idem sa najboljim igracim (pazi kurca otkrivena topla voda), dacu svoj max (a kao ocekujemo manje), imam viziju kako to treba da izgleda a naravno ne moze konkretno jer ne zna igrace koji ce tad igrati...

Aj sad ti meni momo objasni. Jel treba 5 ovakvih postova da procitam i da onda biram po sistemu prvi se registrovao, najbolje zna pravopis ili po kom kriterijumu da biram?

Do juce svi magovi komentarisali trebalo je ovo trebalo ono a skilove nisu ili su neke videli.

Meni si na nevidjene skilove predlagao tuci po krilu stavi to i to i tad je moglo da se lupa a sad ne moze.

Ne kazem da je moja ideja sjajna, pala je slucajno i nije razradjena aj da je razradimo malo a ne da pisemo kako je glupo pricati o tome bez skilova igraca.

Raketa je napisao lepo, necu ja sa mojom ekipom da ko sivonja udarim na JT jer to je moje najbolje podesavanje i startnih 11 nego cu pokusati nesto drugo. Inace ne pokusavam pogotovo sad ali onaj ko pokusava tako ce pokusati da ga iznwnadi i mene bas to iznenadjenje zanima kako bi neko razmisljao. Ne pada mi nista pametnije.
pa video sam da imas dva igraca sa dobrom vrednoscu na ML i AML, znaci imaju skilova, pretpostavljam da im nije to sve otislo u agresivnost i igra glavom, a ovaj engine favorizuje brojnost i ako nema neku zver na desnom beku, eto tebi prednosti tu, da iznenadis slicnog rivala, ne neku zver jer bi te JT pokidao na poziciji koja trpi zbog tog pojacanja na krilu na drugoj strani bi imao rupu..tako da je to primer, sam na tebe primenljiv ne i na repku, upostalom mi sada nismo ispali od reprezentacija koje bi trebalo da iznenadjujemo vec istih ili slabijih. TAKO DA U SUSTINI TREBA POSTAVITI NAJJACU POSTAVU U ODNOSU NA IGRACE KOJE IMAS, A ZA BUDUCNOST TREBA RAZVIJATI IGRACE KOJE SE NADOVEZUJU NA ONO STO VEC IMAS ZA BUDUCNOST, TIPA STRALE I ZA ONU TAKTIKU KOJA JE NAJBOLJA PROTIV NAJSTANDARDNIJIH TAKTIKA KOJE PROTIVNICI KORISTE, TIPA NAPAD NA ZONU I SLICNO :)
ajd' nek' ti analiziraju kako si ti zamislio, pre tekme jel? pa sta trebaju da ti kazu ovaj igra sa 4 na sredini, tu treba staviti2 ili 3 defanzivan srednjaka i ubiti ih preko krila, topla voda.. ili posle tekme, pa to mogu i ja, posle bitke,  a ne znam manual bas u sitna crevca, a forume o taktikama nikad nisam ni otvorio.
a realno jedino iznenadjenje koje mozes da priredis protiv jaceg tima jeste da se zatvoris, ako je tebi najbolja formacija 4-4-2 sa MC om i AMC om, ti mozes protiv JT, recimo jedino da izvuces napadaca CA 7 i stavis DMC a CA 6 da zatvoris malo njegov napad, ta iznenadjenja ne piju vodu, moj primer protiv Zive stavio bekove defanzivno i napao ga kroz sredinu sa 4 na 2, ali dzabe kad moji bekovi nisu mogli da primirisu njegovim krilima i bekovima i tu me je ubio, ali eto imao sam nesto napada kroz sredinu, sledecu kad sam postavio taktiku igrac na igraca znaci slicno njegovoj, isto me je ubio, samo sto ja tad nisam imao ni to malo napada koje sam ovde ostvario nadmoci na sredini ( dakle DMC, MC, AMC ), e zato je koristan premium, napasti slabe tacke rivala i zato bi ga selektor trebao imati, ali i igrace gore navedeno velikim slovima, da napadne slabe tacke protivnika na pravi nacin i zatvori jake.. nikakva filozofija posebna. . samo se treba udubiti, citati, analizirati, isplanirati na duzi rok, i sprovoditi u delo, e za to treba mnogo truda.. mogao je neko da izdetaljise kako bi to sve postigao i to je neki program, tipa najcesce protivnici igraju to i to, naci cu igrace koji najvise odgovaraju protiv toga i koji ce igrati to i to zatvaranje, markiranje, kretanje, najbolje, za slucaj ovaj cu imati glavonju, za ovaj cu imati drill ploditellja, ako treba ubacicu DMC a tog i takvog ako ne igram sa AMC, AMR, AML, dva spica i defanzivnijim MC om, to je neki program, sa elementima, teorijsko takticke potkovanosti, a ti trazis da ti analiziraju susret dva tima o kojima ne znaju nista osim brojki koje oznacavaju procenjenu vrednost igraca, sad dal' je spic drill ili float tip, oni to nemaju pojma, a trebaju da ti napisu koje je centriranje bolje, ili za koje krila imaju bolje skilove nemaju, e to vazi za sva ostala takticka podesavanja, pa kako to neko moze da uradi, a da ne kaki u prazno? Imas ti svoju viziju, koja nije da se kaki u prazno, ti bi tiu nesto video u njihovoj analizi, ali realno to je nagadjanje, ne ozbiljna analiza, tako da sam ja za program :)
« Last Edit: April 23, 2014, 02:46:21 AM by moma3108 »

Djolle

  • Moderator
  • National Team
  • *****
  • Posts: 156
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #22 on: April 23, 2014, 11:21:09 AM »


Quote
TAKO DA U SUSTINI TREBA POSTAVITI NAJJACU POSTAVU U ODNOSU NA IGRACE KOJE IMAS, A ZA BUDUCNOST TREBA RAZVIJATI IGRACE KOJE SE NADOVEZUJU NA ONO STO VEC IMAS ZA BUDUCNOST, TIPA STRALE I ZA ONU TAKTIKU KOJA JE NAJBOLJA PROTIV NAJSTANDARDNIJIH TAKTIKA KOJE PROTIVNICI KORISTE, TIPA NAPAD NA ZONU I SLICNO :)
Za ovo su meni rekli da vec znaju... Isti rezim sezonama, sad traze zesceg stratega...

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #23 on: April 23, 2014, 11:51:10 AM »
@momo

Ja sam trazio neku promenu a priznajem da je ideja nerarzradjena i pozvao sam sve da daju svoj predlog kako da unapredimo malo selektiranje selektora.

Mada to sad nije ni bitno svi idemo na izbore.  8)


moma3108

  • National Team
  • ***
  • Posts: 134
    • View Profile
Re: Analiza SP (sezona 10)
« Reply #24 on: April 23, 2014, 11:56:33 PM »
selektor se bira na osnovu uspeha u klubovima i licnog simpatisanja :) ajd' sad ko da je to toliko bitno, nek ide po redu, sad su Grave, Raketa i Djolle na redu, a ne kako bi babe volele, nek' ide random. :) Raketa nije na listi ljudi koje simpatisem, tako da ostaju G i Djolle tim redom, pa ko pobedi, a sledeci ciklus cu i ja glasati za Zivu, ukoliko niko sad ne izlozi program, ukoliko izlozi neko, onaj sa najboljim makar to bio i neko koga nesimpatisem.. ALI VI STE BRE TO PREUOZBILJILI PA CAK SE I SVADJATE OZBILJNO TO JE SRANJEEE !!!
A Ziva nema reference za selektora, nikad nije bio u Topu, igra kratko i sad JT kaze, majke mi najbolji je.. Nije iskljuceno, vrlo moguce da je u pravu, ali eto meni moj crv neda, uz svo moje postovanje prema njima, nikakvo lose misljenje, naprotiv, da to tek tako prihvatim. U meni radi inat, pa dokazi se prijatelju udji u Top, pa cemo te glasati, mada se Ziva i ne promovise, ali eto ne trpim autoritete i podguzne muve sa +1 JT, komentarima na chatu, a vi svi glasajte za Zivu, kazem da je vrlo moguce da je najbolji i da nije JT lud kad to kaze, ali meni inat i netrpeljivost prema autoritetu ce dati za pravo da glasam drugom logikom, a sledeci je Ziva, obecavam. Osim ukoliko ne izloze programe. Eto to je moj predlog, radicu, tako i tako, to i to, ko se najbolje pokaze dobice moj glas I BEZ SVADJANJA MOLIM. :)