Author Topic: Кои се фаворити и какви очекувања имате во купот ?  (Read 9938 times)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Почна и купот па да видиме какви мислења има ??? кои се мислењета околу купот ??? Јас за главни фаворити ги сметам coffe shop и    W11 (како и во првенството) ама секогаш во купот улога игра среката  така да нема да исклучам ни еден активен  кој има два јаки тима или некој кој цели само кон купот (особено оние од подолните лиги кои чуваат 2 мотс за во куп)  :) :) :) инаку би ми било мило да до 7 коло имам ботој за противници па после со мотс да видиме до кај можиме...  :)

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .
My Team : Coffe Shop      

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .

Се согласувам со тебе селекторе :) а пример за то е ланското финале во купот. Јас се надевам дека ке стигнам подалеку оваа сезона во купот, затоа што повеќе сум насочен кон него него ли кон опстанок во топ левел, ама се зависи и дали ке имам среќа во ждрепките.

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .

Се согласувам со тебе селекторе :) а пример за то е ланското финале во купот. Јас се надевам дека ке стигнам подалеку оваа сезона во купот, затоа што повеќе сум насочен кон него него ли кон опстанок во топ левел, ама се зависи и дали ке имам среќа во ждрепките.

Баш ланското финале го освој еден од фаворитите ...  :) :) :)

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .

Се согласувам со тебе селекторе :) а пример за то е ланското финале во купот. Јас се надевам дека ке стигнам подалеку оваа сезона во купот, затоа што повеќе сум насочен кон него него ли кон опстанок во топ левел, ама се зависи и дали ке имам среќа во ждрепките.

Баш ланското финале го освој еден од фаворитите ...  :) :) :)

Му се погоди  ;)  ::)
My Team : Coffe Shop      

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .

Се согласувам со тебе селекторе :) а пример за то е ланското финале во купот. Јас се надевам дека ке стигнам подалеку оваа сезона во купот, затоа што повеќе сум насочен кон него него ли кон опстанок во топ левел, ама се зависи и дали ке имам среќа во ждрепките.

Баш ланското финале го освој еден од фаворитите ...  :) :) :)

А другиот финалист ...? Реално никој не очекуваше дека ке стигне во финале, четврт финалињата,ти текнува ли од кои тимови беа исфрлени, томи и игец ....?

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Јас мислам дека не постојат фаворити во купот и мислам дека се зависи само од среќата .

Се согласувам со тебе селекторе :) а пример за то е ланското финале во купот. Јас се надевам дека ке стигнам подалеку оваа сезона во купот, затоа што повеќе сум насочен кон него него ли кон опстанок во топ левел, ама се зависи и дали ке имам среќа во ждрепките.

Баш ланското финале го освој еден од фаворитите ...  :) :) :)

Му се погоди  ;)  ::)

 :P :P :P

купот е натпреварување во кое секогаш победува блау се друго е среќа, мене место меѓу првите ми 32 е доста  ::)

DJNRxx

 • Youth team
 • *
 • Posts: 37
 • El Indians, Los Rojiblancos, Los Colchoneros!
  • View Profile
  • YouTube Channel
Favoriti vo kupot spored mene bi bile(ili bi sakal da se) Bair,Asamati,Blau(kako po obicno),Tomi/Igec... Kje vidime, ako ne letaat MotS-ovi kako lani XDDDDD

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
zato e interesen kupot oti e neizvesen do kraj,inace da kazam deka mots za to cuvam i nekoj da ne se naluti ako iskoristam protiv nego (bilo koj)  :) da ne ispadni posle peder,vakov takov :D  :P

Igecot

 • Moderator
 • All Star Team
 • *****
 • Posts: 261
 • Never GIVE UP !
  • View Profile
zato e interesen kupot oti e neizvesen do kraj,inace da kazam deka mots za to cuvam i nekoj da ne se naluti ako iskoristam protiv nego (bilo koj)  :) da ne ispadni posle peder,vakov takov :D  :P

Во секој случај ќе испадниш педер само шо нема да ти кажиме (било кој шо ќе јади мотс )    :)  :)  :)  :)  :D  :D  :D  :'(
My Team : Coffe Shop      

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
moe e da si kazam   :),inace sekoj koj so jadi mots kara vrni,samo nekoj nema javno da kazi nekoj ke kazi  :P  e sega jas kaj so mislam deka sum poslab tamu ke klam mots,kaj so mislam deka sum tuka negde ke razmislam,ama od TL koj da se padni so mene da znaj so go ceka   8)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
moe e da si kazam   :),inace sekoj koj so jadi mots kara vrni,samo nekoj nema javno da kazi nekoj ke kazi  :P  e sega jas kaj so mislam deka sum poslab tamu ke klam mots,kaj so mislam deka sum tuka negde ke razmislam,ama od TL koj da se padni so mene da znaj so go ceka   8)

и во 3то 4то коло да ти се падни мотс ке маниш ?  :-\

tucko89

 • National Team
 • ***
 • Posts: 155
  • View Profile
moe e da si kazam   :),inace sekoj koj so jadi mots kara vrni,samo nekoj nema javno da kazi nekoj ke kazi  :P  e sega jas kaj so mislam deka sum poslab tamu ke klam mots,kaj so mislam deka sum tuka negde ke razmislam,ama od TL koj da se padni so mene da znaj so go ceka   8)

и во 3то 4то коло да ти се падни мотс ке маниш ?  :-\

Јас би ставил мотс и во 3-4 коло, ако треба и затоа ги чувам за во купот, а мислам дека и баир истото би го направил :)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
moe e da si kazam   :),inace sekoj koj so jadi mots kara vrni,samo nekoj nema javno da kazi nekoj ke kazi  :P  e sega jas kaj so mislam deka sum poslab tamu ke klam mots,kaj so mislam deka sum tuka negde ke razmislam,ama od TL koj da se padni so mene da znaj so go ceka   8)

и во 3то 4то коло да ти се падни мотс ке маниш ?  :-\

Јас би ставил мотс и во 3-4 коло, ако треба и затоа ги чувам за во купот, а мислам дека и баир истото би го направил :)

изгледа повеќето така би играле ...  :) :) :)

investdm

 • Professional team
 • **
 • Posts: 55
  • View Profile
epa so pomin neka vi e :D

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
rekov brat,jas ligata i taka ja osvojvam,pa posle ova kolo ako pominam,ako se padni nekoj so mislam deka ke biid tezok go jade stapo   8) poso nema so da zagubam,zato i pisav,nekam da misli nekoj za inaet mu kladov ili nes drugo,isto i mene nekoj da mi stavi nema so da zborvam  :) ,edino mots ne bi koristel primer da ne mi treba utakmicata a da zaebam nekoj,to ne go pram  ;)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
rekov brat,jas ligata i taka ja osvojvam,pa posle ova kolo ako pominam,ako se padni nekoj so mislam deka ke biid tezok go jade stapo   8) poso nema so da zagubam,zato i pisav,nekam da misli nekoj za inaet mu kladov ili nes drugo,isto i mene nekoj da mi stavi nema so da zborvam  :) ,edino mots ne bi koristel primer da ne mi treba utakmicata a da zaebam nekoj,to ne go pram  ;)

ете активен за сенка сега да видиме со ке биди   :) :) :)

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
motsojte gi cuvam za vas od TL  :P :D

TommyJ

 • Moderator
 • Professional team
 • *****
 • Posts: 70
  • View Profile
motsojte gi cuvam za vas od TL  :P :D
I nie gi cuvame za tie od C ligite :)
Macedonia Top Level winner - season 5; season 7
Macedonia Top Level runner up - season 6; season 9

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
motsojte gi cuvam za vas od TL  :P :D
I nie gi cuvame za tie od C ligite :)

cisto sumljam deka ako se padnat aktivni od c ke gi cuvat motsojte za tie od top :D :D

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
Po denesnoto kolo i zdrebot koje zadovolen koj ne e,ete jas da si kazam prezadovolen so bot, i se nadevam i narednoto ke mi se padni pak toj edniot bot so ke ostani  :) ili da ne e nekoj od TL pak ke bidi ubo  :D

Astonmk

 • Professional team
 • **
 • Posts: 67
  • View Profile
Po denesnoto kolo i zdrebot koje zadovolen koj ne e,ete jas da si kazam prezadovolen so bot, i se nadevam i narednoto ke mi se padni pak toj edniot bot so ke ostani  :) ili da ne e nekoj od TL pak ke bidi ubo  :D
botot so ke ostani e rezerviran za blau sekako ako go pomini na tucko vo pon :P...jas vleguvajki vo prvite 32 si ja ostvariv celta i kupot poveke ne mi e vazen  ::)

senka-

 • Youth team
 • *
 • Posts: 29
  • View Profile
abe i mene ne deka mi e vazen,ama ke probam do kaj so mozam da stignam  :) pa ako imam sreka pak finale da si izigram  :D

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
Round  6   (01/07/2013 14:00:00)
Home       Away
(B-1) Astonmk   vs   PinkDragon united (C-1)
(Top Level) coffe shop   vs   W11 (Top Level)
(C-9) FK Bitola   vs   Blue Club (Top Level)
(Top Level) F.C. Alexandria   vs   FC Dutlok Gostivar (Top Level)
(B-3) O.T.R   vs   F.C. Bambola (D-1)
(C-9) Bair   vs   Seka4ite (C-1)
(C-8) bitola bt1   vs   Blaupunkt (Top Level)
(Top Level) Diamond United   vs   United VEP (C-4)

CrazyDiamond

 • Youth team
 • *
 • Posts: 17
  • View Profile
kakvi se mislenjata sega koga se znaj zdrepkata za 8mina finale :D :D jas se nadevam deka ke go pominam baze i polesen protivnik ponatamu  :) :) :)