Author Topic: Konferenca Per Shtyp  (Read 1675 times)

FC Vrella

  • Professional team
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Konferenca Per Shtyp
« on: March 19, 2012, 12:21:23 PM »
Këtu mund të postoni çdo informacion te lojës suaj(vetëm në ligë) së ardhshme,me pak fjalë kjo është një mini konferencë për shtyp.

FC Vrella

  • Professional team
  • **
  • Posts: 93
    • View Profile
Re: Konferenca Per Shtyp
« Reply #1 on: March 19, 2012, 12:41:50 PM »
Ndeshja:FC Vrella VS Kaolini U 17

ID-ja e ndeshjes:2737589

Vendi : FC Vrella Stadium

Paraqitja : 10000

Data : 21/03/2012 (12:00 UTC)

Parashikimi I Kohës : Nxehtë

Kompeticioni : League(B-1)

FC Vrella VS Kaolini U 17,do te jete nje ndeshje ndermjet dy klubeve qe priten te dhurojne nje ndeshje te bukur.FC Vrella pasi qe kete loje e luan si vendas ne FC Vrella Stadium do te jete favorit ne leter por futbolli eshte futboll dhe asnjeher nuk i dihet.Une pres fitore (perveç nese ekipi kundershtar perdor MOTS) dhe e di qe lojtaret e mi mund t'ia dalin,pra pres nje fitore por me mire te flasim ne fushe e jo jashte saj.

Ne fund eshe pak statistika nga te dyja ekipet:
FC Vrella-Ne 4 javet e para ka tri fitore dhe nje barazim,golashenuesi me i mire i kesaj ekipe eshte Rungroj Jirasirichote me 5 gola,kurse asituesit jane Rungroj Jirasirichote dhe Rupert Pelley me nga 2 asiste dhe vlersimin me te madh e ka Rungroj Jirasirichote 7.50.
Kaolini U 17-Ne 4 javet e para ka dy fitore,nje barazim dhe nje humbje,golashenuesi me i mire i kesaj ekipe eshte Ivo Petkovic me 1 gol,kurse asistuesi me i mire eshte Bato Demachi me 2 asiste dhe vlersimin me te madh e ka Agon Tare 7.25.

Parashikimi im eshte:

FC Vrella 2-0 Kaolini U 17.

Faleminderit.
« Last Edit: March 19, 2012, 12:45:56 PM by FC Vrella »