Author Topic: Reprezentacija  (Read 72363 times)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #200 on: April 06, 2014, 06:55:46 AM »

GK
Bojinovic

DC

Gogic
Stepic
Luzajic
Gatalo

DL
Kovacic
Nicic

DMR
Nenezic
Perezic

DMC
Hosic
Gajic

MC
Brankovic
Maksimovic
Scekic

AML
Gaberic
Aritonovic

AMR
Kikic
Mernik

AMC

Vrinic
Sebic

FC

Luksic
Zupan
Celovic


Jednako dobri igraci su i Arsic DC i Cirkovic AMC e sad je pitanje koga izbaciti od gore navedenih igraca na tim pozicijama, u defanzivi mozda ne bi nista ni menjao a za AMC-a jos nisam odlucio..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #201 on: April 18, 2014, 04:13:15 PM »
Serbia 0 : 0 Ecuador



GK - Bojinovic
DC - Gogic
DC - Stepic
DL - Nicic
DMR - Nenezic
MR - Mernik
MC - Brankovic ( od 60 min Maksimovic)
AML - Gaberic
FC - Luksic (C)
FC - Celovic


Formacija: 4-1-3-2
Igrac utakmice: /
Strelci: /
Asistenti: /

Zuti kartoni:
/
Crveni kartoni: /
Za mene razocarenje a verujem i za ostale menadzere, ocekivao sam drugaciju formaciju od protivnika, da smo trebali da uzmemo 3 boda trebali smo ali sta je tu je, sutra imamo jos tezi mec protiv Rumuna..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

DukaBhoys!

  • Youth team
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #202 on: April 18, 2014, 05:05:38 PM »
Evo jedan predlog od mene..

 Sastav i formacija sto se odbrane tice ostaje ista, osim sto bih bekovima iskljucio opciju "vise napada" i ostavio podrazumevano. Jednog napadaca bih vratio na AMC i na tu poziciju ubacio Sebi?a. Umesto Mernika ubacio bih Kiki?a s' tim sto bih ga postavio na FR. To bi bilo to sto se formacije tice..

 A strategija bi bila sledeca:

 Filozofija- Uravnotezeno
 Strategija- Vise napada
 Odbrambena linija- Normalno
 Fokusiraj dodavanje- Kombinovano
 Sutiranje iz daleka- Iskljuceno
 Kontra napad- Ne
 Igraj na Offsajde- Ne
 Stil Dodavanja- Kraci
 Kreativne slobode- Podrazumevano
 Zatvaranje   - Pritisni jos
 Uklizavanje- Normalno
 Markiranje- Zonsko
 Centriranje- Drill
 Kretanje- Podrazumevano

Bilo kako bilo, nek' nam se sutra posreci pa da pobedimo rumune.  :)

nikola87

  • Youth team
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #203 on: April 18, 2014, 05:21:13 PM »
Gledao sam im raspolozenje sada i svi su na very Good uglavnom sto im donosi odredjenu prednost (ne znam kakvi su nasi).
Igraci su iskusni, i repka je za svako postovanje. Odrigao bih mozda opreznije, sa jednim napadacem, i jednog vratio na AMC.
Brzi napadac sa strenght i balance slabijim da bi bio pokretljiviji (postoji ovakvo nesto u Helpu, ako neko ne zna)

GK. DC, DC, DR/DMR, DML, DMC, MC, AMC, MR, AML, FC
Iskoristicu Dukov tekst (crvenom oznaciti promene) i predloziti:

Filozofija- Uravnotezeno
 Strategija- Napadacki, ako gubimo odo 60 more attack (nisam 100% siguran za ovo)
Odbrambena linija- Normalno
 Fokusiraj dodavanje- Kombinovano
 Sutiranje iz daleka- Iskljuceno
 Kontra napad- Da
 Igraj na Offsajde- Ne
 Stil Dodavanja- Kraci
 Kreativne slobode- Podrazumevano
 Zatvaranje   - Pritisni jos
 Uklizavanje- Normalno
 Markiranje- Zonsko
 Centriranje- Podrazumevano
 Kretanje- Podrazumevano, a ako gubimo More roming (ako se moze menjati u toku igre, zaboravih sada)

Osvezio ekipu adekvatnim izmenama u 60 minutu
« Last Edit: April 18, 2014, 05:24:07 PM by nikola87 »

dule77

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
  • Kad ja tamo a ono medjutim !!!
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #204 on: April 18, 2014, 05:22:50 PM »
[/color][/color]

nikola87

  • Youth team
  • *
  • Posts: 23
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #205 on: April 18, 2014, 05:26:32 PM »
Slazem se sa Duletom, ti najbolje poznajes ekipu  i najvise si vremena proveo analizirajuci protivnike.
Bez presije i panike, kako bude bilo bice!!! SRBIJAAAA!!!

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #206 on: April 18, 2014, 05:42:47 PM »
Nisam trazio da neko vodi repku umesto mene nego za par saveta jer bi tako lakse odlucio sta je najbolje odigrati.. Hvala momci..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #207 on: April 18, 2014, 06:05:44 PM »
Ja tebi sad da predlozim da ubacis Gatala umesto Gogare ispao bih ludak i odma bi odmahnuo glavom. A prisetimo se utakmice gde je doticni izdominirao doticnog :P

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Reprezentacija
« Reply #208 on: April 18, 2014, 06:39:04 PM »
Alo fantasti?ni, ne formira se taktika na osnovu jednog duela!  :) :P
Gogara je, bre, institucija!
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #209 on: April 18, 2014, 06:44:17 PM »
Mozda za tvoj klub, ovako tesko :P

U reprezentaciji nam trebaju iskusni, prekaljeni, celicnih zivaca, a ne neka boranija.  8)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #210 on: April 19, 2014, 04:01:54 PM »
Romania 2 : 0 Serbia



GK - Bojinovic
DC - Gogic
DC - Stepic
DL - Kovacic
DMR - Nenezic
DMC - Hosic
AML - Gaberic
AMC - Sebic ( od 55 min Vrinic)
AMR - Kikic
FC - Luksic (C)
FC - Zupan ( od 60 min Celovic)


Formacija: 4-1-3-2
Igrac utakmice: /
Strelci: /
Asistenti: /

Zuti kartoni:
Stepic, Nenezic.
Crveni kartoni: /
Ne znam sta da kazem, protivnicki golman opet igrac utakmice.. ???
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

shomyguca

  • National Team
  • ***
  • Posts: 171
    • View Profile
    • Krivaca United
Re: Reprezentacija
« Reply #211 on: April 19, 2014, 10:08:12 PM »
Ako je juce i bilo sitnih gresaka u taktici, danas definitivno nije. Nidza je korektno odradio svoj deo posla, ali endzin je neumoljiv sa svojim rezultatima! Nadajmo se da ne moze 3 puta da nas "randomizira"! Idemo sutra do pobede i prolaska u drugu fazu! Napred Nidzo, napred Srbija!
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #212 on: April 19, 2014, 10:45:56 PM »
Hvala Somi na podrsci..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #213 on: April 20, 2014, 06:23:11 PM »
Serbia 0 : 0 Lithuania



GK - Bojinovic
DC - Gogic
DC - Stepic
DL - Nicic
DMR - Nenezic
DMC - Hosic
MC - Brankovic
MC - Maksimovic
AML - Gaberic
AMR - Kikic
FC - Luksic (C)


Formacija: 4-5-1
Igrac utakmice: Nicic  8.
Strelci: /
Asistenti: /

Zuti kartoni:
/
Crveni kartoni: /
Razocaran sam! U sve tri utakmice dominiramo i ni jedan jedini gol da damo! Svaku krivicu prihvatam i duzan sam da je nosim! Verujem da jednostavno nismo imali srece i da nas endzin ujebo samo tako. Prijavicu se opet za selektora jer nisam zavrsio ono sto sam zapoceo, na ostalim menadzerima je da ocene kako sam vodio repku u ove dve sezone i da odluce dali bi bio dobro resenje za naredne dve sezone, moj plan i program vec znate, na vama je da odlucite...
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

DukaBhoys!

  • Youth team
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #214 on: April 20, 2014, 06:31:29 PM »
Srecno Nidzo, imaces moju podrsku.

karlooo

  • All Star Team
  • ****
  • Posts: 259
  • ex U21 national manager
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #215 on: April 20, 2014, 06:43:32 PM »
Bravo za danasnjeg igraca utakmice bas je majstor...

Nidzo sve je bilo ok i grupa je bila truba ali ne ide se protiv randoma. Ja cu verovatno da vidim kandidate pa cu da te postedim muka i nerviranja i glasacu protiv tebe. Zahvalices mi jednog dana.  8)

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #216 on: April 20, 2014, 06:55:49 PM »
Jos da je dao gol bio bi majstorcina..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #217 on: April 20, 2014, 07:13:06 PM »
Kao sto Inajko napisa na chatu, ovi igraci kakve imamo su nasa realnost. Bolje nemamo i njihova selekcija je ono sto je Nidza logicno i korektno odradio. Neko bi zvao ovog a neko onog ali generalno to je otprilike to. Najgore od svega, ovo ce nam biti najbolja igracka resenja i u narednim sezonama iz razloga sto bi novi reprezentativac trebao da ima veci LA u odnosu na postojeceg, ogroman PR, da igra sve moguce utakmice zbog iskustva/napretka, da ima maksimalne uslove za trening i bude istreniran kako treba - znaci samo tih par sitnica...

Sto se tice taktickih podesavanja, ocigledno je da Nidza poput velike vecine clanova ove GKO zajednice ukljucujuci i mene - ima puno rupa u "GKO znanju". Sto bi rekli - vise je takticki "probac" nego sto nesto odradi na bazi konkretnog poznavanja stvari. Na zalost, na ovo se nadovezao nedostatak srece u sve tri utakmice i rezultat smo videli. Na taj "random" parametar niko ne moze uticati.

Ako se u razmisljanju o izboru selektoru izuzme faktor zvani "oskar popularnosti" i ako se ide na resenje koje je u taktickom smislu najbolje tj. najpribliznije idealnom - onda je to svakako neko za koga se mnogo pre svih ostalih moze reci da igru ima u prstu a to je Ziva. Posebno sto on uz sebe ima jos jednog slicnog GKO fanatika a to je Goranche BMS. Tu odmah za njima po taktickom znanju je i Shomika.

Da rezimiram - ne treba nama selektor koji je dobar sa svima i koje hoce da proba vec neko ko zna ovu igru u prste i koji ce iz ovoga cime raspolazemo na reprezentativnom planu izvlaciti maksimum.

Mislim da bi svaki kandidat trebao onako za sebe, ali iskreno, da se uporedi sa protiv kandidatom i da nakon toga donese odluku o kandidaturi.

Takodje, svaki glasac, kao sto napisah gore iznad, ne glasa za onoga koji je simpa vec za onoga koji najvise zna.

A vi se kandidujte i glasajte kako vam svest i savest nalaze.
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

dule77

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
  • Kad ja tamo a ono medjutim !!!
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #218 on: April 20, 2014, 07:49:05 PM »

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #219 on: April 20, 2014, 08:23:23 PM »
Ako si pratio sve tri utakmice video si da smo na svim dominirali i da ni na jednoj nismo imali srece, savete sam trazo posle prve tekme jer su me JT i Djole kritikovali kako bi bilo dobro da saslusam i druge menadzere i da oni izraze svoje misljenje.. U svakom slucaju svaki savet sam prihvatio jer se radi o reprezentaciji, na kraju i meni je bila zelja da pobedim u sva tri meca, sto sam i mogao da endzin nije zeznuo stvari.. Sto se vizije tice znas vrlo dobro da ljudi mogu da je imaju ali da se uvek i ne ostvari na zalost sto se drugog mandata tice smatram da svakome treba pruziti drugu sansu, svakako necu imati nista protiv ako ne budem ponovo izabran, hvala vam i u jednom i u drugom slucaju. Svaki komentar na moju nepodobnost prihvatam kao dobro nameran i prihvatam svacije - svako misljenje nemojte samo da se krijete iza prideva dunster, pocetnik, itd.. Nista licno... Ovo je ipak samo igra kroz koju se nadam se dobro i prijatno druzimo ako neko smatra drugacije prihvatam.
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #220 on: April 20, 2014, 08:30:13 PM »
Nidzo, ti si super lik i niko niti ima pravo niti ima razloga da te vredja a posebno ne licno.

Sustina gde se razilazimo je da ja ne mislim da treba da imas drugu sansu niti da bilo ko treba da proba da bude selektor, posebno ne u trenutku kada je najbolje resenje bukvalno ocigledno.

Sve te prve, druge i ostale sanse i probanja su nas i doveli do toga da stagniramo.

I slazem se da ovo jeste igra i svako moze da se zeza ali iskljucivo sa svojim timom a reprezentacija je nasa i tu treba iskljuciti faktor zabave.
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

nikola_94

  • Professional team
  • **
  • Posts: 79
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #221 on: April 20, 2014, 09:10:38 PM »
Nidzo, ti si super lik i niko niti ima pravo niti ima razloga da te vredja a posebno ne licno.

Sustina gde se razilazimo je da ja ne mislim da treba da imas drugu sansu niti da bilo ko treba da proba da bude selektor, posebno ne u trenutku kada je najbolje resenje bukvalno ocigledno.

Sve te prve, druge i ostale sanse i probanja su nas i doveli do toga da stagniramo.

I slazem se da ovo jeste igra i svako moze da se zeza ali iskljucivo sa svojim timom a reprezentacija je nasa i tu treba iskljuciti faktor zabave.

Svako ima svoje misljenje. Nemam nista protiv da sutra postane Moma, Ziva , Keza selektor to necu odlucivati samo ja nego cela zajednica. E sad dali cu ja imati jedan ili deset glasova na izborima ja to ne mogu da znam ja cu se kandidovati kao i svaki drugi menadzer. Sa repkom se nisam ni jednog trenutka zezao niti sam pravio neke sulude kombinacije, a to verujem da znaju i neki menadzeri koji su pratili moj rad... E sad mzd je i Karlo u pravu, mzd odlucim i da se ne kandidujem jer repka je obavaza za koju treba mnogo vremena i zivaca.. To buduci menadzer mora da zna..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #222 on: April 20, 2014, 10:02:40 PM »
JT zasto si toliko ubedjen da je Ziva najbolje resenje ? Pitam te jer si to rekao i za prosle izbore a obrazlozenje je bilo da ga poznajes i da znas koliko je predan i da je za kratko vreme ukacio igru bolje i od tebe koji si od pocetka prisutan. S te strane razumem tvoju podrsku, ali kako ce neko ko je neutralan da prepozna da je najbolje resenje ? Iskreno ne pratim njegove rezultate ali nije zabelezio neke znacajnije u kupu, sto se ne moze reci za pomenutom Gorana ili Smile-a koji je isto stigao do zavrsnice prosle sezone. Zatim Keza je uzeo kup. Ja bih svoj glas dao G - ju, ali ne znam da li ce se kandidovati. Prvenstvo, dva kupa, za mene su to rezultati. Ti imas kup dva vezana prvenstva, ali si vec selektor mladih. Jesmo se Ziva  i ja prepucavali ali to ovde nema veze, tj nema veze sa mojim pitanjem, koji ga rezultati stavljaju kao jedini izbor. Da si rekao uzi to bih razumeo. Ali ti ga imenujes kao jedan jedini logicni koji se namece. Ti ga znas pa verovatno i situaciju vezanu za njega, ali za sada se on nije oglasio i ne znamo da li ce se kandidovati.
« Last Edit: April 20, 2014, 10:05:42 PM by raketa »

raketa

  • Professional team
  • **
  • Posts: 52
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #223 on: April 20, 2014, 10:08:27 PM »
Vezano za izbor igraca, kao sto rece Inajko- to je sto je, druge i bolje nazalost nemamo

JohnTerry

  • Moderator
  • Professional team
  • *****
  • Posts: 91
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Re: Reprezentacija
« Reply #224 on: April 21, 2014, 07:05:40 AM »
JT zasto si toliko ubedjen da je Ziva najbolje resenje ? Pitam te jer si to rekao i za prosle izbore a obrazlozenje je bilo da ga poznajes i da znas koliko je predan i da je za kratko vreme ukacio igru bolje i od tebe koji si od pocetka prisutan. S te strane razumem tvoju podrsku, ali kako ce neko ko je neutralan da prepozna da je najbolje resenje ? Iskreno ne pratim njegove rezultate ali nije zabelezio neke znacajnije u kupu, sto se ne moze reci za pomenutom Gorana ili Smile-a koji je isto stigao do zavrsnice prosle sezone. Zatim Keza je uzeo kup. Ja bih svoj glas dao G - ju, ali ne znam da li ce se kandidovati. Prvenstvo, dva kupa, za mene su to rezultati. Ti imas kup dva vezana prvenstva, ali si vec selektor mladih. Jesmo se Ziva  i ja prepucavali ali to ovde nema veze, tj nema veze sa mojim pitanjem, koji ga rezultati stavljaju kao jedini izbor. Da si rekao uzi to bih razumeo. Ali ti ga imenujes kao jedan jedini logicni koji se namece. Ti ga znas pa verovatno i situaciju vezanu za njega, ali za sada se on nije oglasio i ne znamo da li ce se kandidovati.

To sto neko (ja, G, Keza...) napravi neke rezultate ne znaci da je dobar takticar vec pre svega da dobro vodi - menadzerise svoj klub. Dobro ima i taktike ali kada nabutas sve dobre igrace, bolje od drugih, onda ti previse znanja i ne treba. Onako iskreno.

Pogledaj kada je Ziva poceo i gde je sada u odnosu na druge. U svakoj ligi je ostao namerno sezonu duze da bi izbegao turizam u topu. Pomenuti Goran i Smile sede sa njim u kancelariji a imaju rezultate u kupu kako kazes pa ce sigurno saradjivati.

Svi ovde znaju da uvek zajednici zelim dobro i kazem ono sto mislim i u sta verujem.
Forever trust in who you are - and nothing else matters!