Author Topic: Bibilobuz - Meciurile mele  (Read 11250 times)

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Bibilobuz - Meciurile mele
« on: December 29, 2010, 11:41:27 AM »
Am creat acest topic pentru a posta meciurile pe care le-am disputat. Cei interesati pot sa-si dea cu parerea. Astept parerile voastre si sfaturile in legatura cu rezutatele meciurilor si modul lor de disputare  8)

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #1 on: December 29, 2010, 02:57:11 PM »
Primul meci si prima victorie, sper ca nu si ultima  :)

Salonta villa 0-3 Speranta Bucuresti (Comentariul in limba engleza poate fi accesat la urmatorul id: Match ID : 324750)

Cu multa speranta ne-am indreptat atentia spre meciul de astazi, primul din istoria clubului nostru de fotbal Speranta Bucuresti. O deplasare pe terenul lanternei rosii a seriei noastre, Salonta villa, ne dadea curajul necesar pentru a aborda acest meci cu gandul doar la victorie. Echipa noastra de tehnicieni a abordat tactica 4-4-2 dorind sa testeze bine-cunoscutul "clasic italienesc" pentru aceasta confruntare. Odata cu fluierul de start al partidei sufletele bancii tehnice si ale fanilor nostri care au facut deplasarea s-au umplut de emotie. Au inceput indicatiile tactice si indemnurile din tribune.

In minutul 7 Dinu Anghelescu suteaza pe langa stalpul din stanga portii aparate de portarul gazdelor. Mai apoi, in minutul 14 atacantul nostru Costin Balan scapa singur cu portarul advers dar mingea sa trimisa cu mult efect ocoleste poarta. Un minut mai tarziu, acelasi Balan isi incearca norocul cu un sut de la distanta, dar acesta este retinut cu siguranta de goal-keeper-ul gazdelor. Minutul 20 avea sa aduca cea mai mare ocazie a partidei, atunci cand reluarea cu capul a atacantului nostru Felix Cojocaru este scoasa in-extremis de un adversar de pe linia portii! Trei minute mai tarziu, Costica Petrescu reia peste transversala iar banca noastra tehnica nu-si poate explica rateurile jucatorilor nostri. In minutul 29 Costin Balan este avertizat cu un cartonas galben pentru ca peste cateva secunde sa suteze de pe la 25 metri putin pe langa bara stanga a portii norocosului portar advers. Minutul 32 aduce bucuria in tabara noastra! Servit excelent de catre Beniamin Vaduva, Costin Petrescu reia cu capul din interiorul careului fara sansa pentru portarul advers. 0-1 si peluza suporterilor nostri explodeaza de bucurie! Prindem curaj, urcam in atac si cu fundasii laterali iar Vasilica Grigorescu trage peste de la marginea careului in minutul 35. Gazdele incearca sa-si creeze ocazii de a marca si au o sansa importanta dar sutul mijlocasului lor dreapta aflat in interiorul careului nostru ocoleste poarta noastra.
Pauza - Cu moralul ridicat dupa reusita care ne-a adus in avantaj pe tabela de marcat baietii nostri primesc alte incurajari si indemnul de a forta in debutul mitanului secund.
Incepe repriza a doua iar in minutele 46 si 47 Speranta Bucuresti reuseste sa marcheze de doua ori ducand scorul la un incredibil 0-3. Mai intai Costin Petrescu reuseste dubla din serviciul lui Felix Cojocaru printr-o lovitura de cap identica cu cea din care a deschis scorul, pentru ca un minut mai tarziu atacantul nostru Costin Balan sa inscrie printr-o torpila de la 36 metri care a fost apreciata pana si de fanii gazdelor, resemnati inca de la scorul de 0-1, gol care se inscrie in topul celor mai frumoase reusite ale seriei. Pasam, tinem de minge, ne place posesia, urcam cu pase in jumatatea adversa iar in minutul 61 acelasi Petrescu incearca hat-trick-ul cu un sut violent de la marginea lui 16 metri dar portarul advers retine de data aceasta. Nu se mai intampla nimic important pana la final, jucatorii nostri multumindu-se cu acest avantaj, ce-i drept, ne mai apasand pedala de acceleratie. Doar fundasul nostru dreapta Vasilica Grigorescu mai este sanctionat in minutul 63 cu un cartonas galben.

A fost asadar un meci dominat de la un capat la altul de Speranta Bucuresti, o victorie care aduce moral, o victorie muncita. Chiar daca pe final, baietii nu au mai fortat, managerul echipei, Bibilobuz, a declarat la finalul meciului:"Sunt tare fericit ca am inceput cu o victorie! Felicit jucatorii, tehnicienii si nu in ultimul rand minunatii suporteri care au facut deplasarea cu noi. Hai Speranta Bucuresti!".

 ;)


« Last Edit: December 30, 2010, 08:14:35 PM by Bibilobuz »

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #2 on: January 02, 2011, 10:02:42 PM »
Meciul al doilea pentru echipa mea: Speranta Bucuresti - cf Barcelona

In fata unui stadion arhiplin, Speranta Bucuresti a sustinut primul meci din campionat pe teren propriu. Entuziasmati de victoria din deplasarea din etapa trecuta, tehnicienii nostri au optat pentru aceeasi formula de joc 4-4-2 clasic. Primele 15 minute au apartinut oaspetilor care si-au creat cateva ocazii dar portarul nostru Nicusor Vladimirescu a fost de fiecare data la post. Chiar cand incepusem sa echilibram intalnirea oaspetii au cea mai mare ocazie in minutul 20: atacantul oaspetilor Fane Balan reia cu capul o centrare perfecta, portarul nostru este depasit dar de pe linia portii scoate in-extremis fundasul nostru Stefan Ardelean. cf Barcelona isi reia dominarea teritoriala si isi creaza alte doua ocazii importante dar Nicusor Vladimirescu reuseste sa retina suturile oaspetilor. Reusim din nou sa echilibram situatia la mijlocul terenului si este randul nostru sa trecem pe langa deschiderea scorului in minutul 37: Costica Petrescu este servit ideal de Beniamin Vaduva dar reluarea acestuia cu capul este scoasa d epe linia portii de catre un aparator advers. Pana la pauza scorul ramane alb, de notat fiind doar ocazia fundasului advers Tudor Funar care suteaza din sase merti in portarul nostru.
Pauza - pauza vine intr-un moment potrivit pentru echipa noastra dominata evident in prima repriza. Incercam sa-i facem pe baieti sa spere si sa creada in victorie si-i incurajam sa aiba mai mult curaj la constructie si sa verticalizam jocul.
Incepe repriza a doua si in cinci minute avem trei ocazii dar portarul advers se opune iar tabela ramane neschimbata. Cu moralul ridicat sunt insa surprinsi in minutul 61 de acelasi fundas advers Tudor Funar aflat din nou in careul nostru de 6 metri dar si de aceasta data Nicusor Vladimirescu se opune! In ultima jumatate de ora jucatorii nostri ataca, vor sa inscrie, domina teritorial dar oaspetii se baricadeaza dad semne de oboseala fizica din ce in ce mai acute. Din tribune se aud incurajari, publicul se trezeste si este din ce in ce mai animat de dorinta inscrierii golului izbavitor. De pe banca se dau noi indicatii: trageti de la distanta ca timpul trece! Oaspetii incearca sa reziste pressingului nostru. Reusim sa ne cream ocazii prin suturile de la distanta dar Costin Balan si Costica Petrescu nu gasesc tinta. Nici Dionisie Dumitru nu reuseste sa-l invinga pe portarul advers din interiorul careului de 16 metri cu o reluare destul de buna. Jucatorii de la cf Barcelona nu mai au suflul necesar sa creeze faze importante iar incercarile jucatorilor de a trage de la distanta seamana mai degraba cu niste degajari. Intram in prelungirile partidei iar ultima ocazie e tot a noastra tot prin Costin Balan care trage de la distanta de putin pe langa porata adversa. Fluier final 0-0.

O remiza fara goluri dupa un joc care a aratat publicului multe faze de gol dar care nu multumeste niciuna dintre cele doua tabere. Din ce a aratat, cf Barcelona, a venit cu gandul doar la victorie dar au cazut fizic pe final. Pentru Speranta Bucuresti acest meci a fost unul nemultumitor din mai multe puncte de vedere: tactica, pozitionare si conditie fizica, luciditate in aparare si la finalizare. La finalul partidei nemultumirea s-a vazut pe chipul managerului general Bibilobuz care a declarat scurt: "Mai avem mult de munca! Suntem inca la inceput" din cuvintele sale subintelegandu-se faptul ca principalul aspect asupra caruia se insista la echipa este omogenitatea si formula de joc.

Urmeaza un joc test cu formatia FC Jihadul Oltenesc condusa de un bun prieten, BoboCool.

Hai Speranta Bucuresti!   :)
« Last Edit: January 02, 2011, 10:23:26 PM by Bibilobuz »

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #3 on: January 04, 2011, 06:13:54 AM »
Primul amical, prima infrangere.  :(

Speranta Bucuresti a sustinut luni 3 ianuarie primul amical din istoria sa, un meci pe teren propriu in compania formatiei FC Jihadul Oltenesc. Cei doi manageri generali Bibilobuz si BoboCool sunt recunoscuti fiind drept buni prieteni, fapt pentru care au luat loc in aceeasi loja.   :) Ambii au dorit sa-si testeze fortele folosind si au incantat publicul prin jocul facut de cele doua echipe. Meciul a fost unul echilibrat din punctul de vedere al suturilor spre poarta 20:19, al cornerelor 4:6, al posesiei 51%:49%, chiar si alsuturilor de la distanta 5:5. Diferenta pe tabela de marcaj a fost facuta insa in favoarea oaspetilor nostri care au marcat in minutul 18 prin fundasul stanga Adam Ungur cu un sut fabulos in vinclul din dreapta portii aparate de goal-keep-arul Nicusor Vladimirescu. Ambele echipe au optat pentru o tactica ofensiva, Jihadul folosind un 3-5-2 iar Speranta un 4-4-2 Diamond. Din punctul nostru de vedere a fost un test reusit pentru ca ne-am convins asupra unor jucatori iar in scurt timp se vor lua niste masuri in privinta lotului echipei care speram sa-l reducem la 18 jucatori. Poate este timpul sa dam sansa si juniorilor de a promova la prima echipa.  :-\ Managerul Bibilobuz a declarat: "A fost un meci amical, meci in care am testat jucatori in toate compartimentele. Nu rezultatul este important ci jocul echipei. Speram sa facem un meci bun in campionat".

Cu gandul doar la meciul de miercuri din deplasare de la Odorheiu orient jucatorii nostri isi reiau sarguinciosi antrenamentele legate de tactica si conditie fizica. Hai Speranta!

Intr-alta oridine de idei, managerul BoboCool a fost incantat de primirea facuta de catre managerul nostru Bibilobuz si de comun acord au stabilit un amical pe terenul Jihadului peste o sapatamana.

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #4 on: January 06, 2011, 06:06:25 AM »
Etapa a XIX-a: Odorheiu orient 2-0 Speranta Bucuresti  :(

Iata ca la a doua deplasare de la infiintare a echipei noastre a venit si prima infrangere. Ai nostri au pierdut cu 2-0 meciul din deplasarea de la Odorheiu orient. A fost un meci interesant, cu faze de poarta, suturi periculoase, goluri din pacate acestea din urma doar pentru gazde. Speranta Bucuresti a folosit din nou formula 4-4-2 Diamond pe care a folosit-o si in meciul amical de luni dar cu titularii de drept in teren de aceasta data. Numai ca in proportie de 60% jucatorii nostri aveau conditia fizica sub 90%, unii chiar 83%. Faze insa am avut, dar a lipsit concentrarea in fata portii. Golurile au venit in minutele 37 si 84 purtand semnaturile jucatorilor Paul Constantin si Ciprian Vasile. Ambele goluri au venit din suturi bine plasate, primul de la marginea careului de 16 metri, al doilea din interiorul suprafetei de pedeapsa. Desi am fost peste adversar creandu-ne o sumedenie de ocazii si avand o posesie mai buna a balonului, mingea nu a vrut sa poposeasca deloc in plasa gazdelor. Nici vremea nu a fost de partea noastra plouand tot timpul. Managerul general Bibilobuz a de clarat la sfarsitul partidei: "Din pacate nu am reusit sa-i recuperam pe baieti din punct de vedere fizic iar oboseala s-a vazut si in plan mental care ne-a afectat in fata portii adverse si in defensiva. Avem inca multe de invatat.".

Urmatorul meci se anunt deosebit de greu, fiind tot o deplasare, dar de aceaasta data pe terenul celor de la Farul Constanta, care ocupa pozitia secunda in clasamentul seriei noastre, E-38. Speram sa facem un meci bun si poate reusim o minune si smulgem un punct. Hai Speranta!

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #5 on: January 08, 2011, 03:31:20 PM »
Meciul nostru din etapa cu numarul 20 a reprezentat pentru Speranta Bucuresti a doua deplasare consecutiva din acest sezon.
Asa cum am precizat si in post-ul anterior, gandurile noastre s-au indreptat spre obtinerea unui rezultat de egalitate in fata puternicei echipe Farul Constanta. Tehnicienii nostri au mers pe mana rezervelor, obligati fiind de conditia fizica nerefacuta a titularilor de drept. Am mizat pe dorinta de afirmare a rezervelor, dandu-le sansa sa se exprime in teren.

Am jucat la rezultat si nu am vrut sa riscam prea mult optand pentru tactica 4-5-1 cu un mijlocas ofensiv central. Gazdele au mers pe mana unui 4-2-3-1 cu un varf impins si trei mijlocasi ofensivi alegand cartea atacului inca din primele minute. Prima repriza a apartinut in totalitate gazdelor care desi au avut o posesie foarte buna nu au reusit sa treaca de barajul format de fundasii si mijlocasii nostri decat prin doua faze venite de pe urma unor centrari si finalizate cu sut pe spatiul portii noastre dar goal-keeper-ul nostru Pompoliu Dalca a fost de fiecare data la post. Pauza a venit foarte bine pentru baietii nostri care si-au refacut fortele si care au primit sarcini tactice mai ofensive. Repriza a doua avea sa fie mult mai echilibrata cu ocazii de fiecare poarta, de la noi ratand Felix Cojocaru si Flaviu Dumitru iar cea mai mare ocazie a venit de la proaspat transferatul nostru fundas stanga Surachai Poruendee care a fot foarte aproape de deschiderea scorului printr-un sut din afara careului mare, dar portarul gazdelor Ioan Funar a retinut in ultimul moment balonul. Ultimul sfert de ora le-a apartinut tot gazdelor dar oprtarul nostru de rezerva titularizat in aceasta partida a dat dovada de o forma foarte buna retinand toate suturile pe spatiul portii. S-a terminat 0-0 si in ciuda unui stil de joc neconvingator suporterii nostri au tinut neaparat sa-i felicite pe jucatori la finalul partidei. Managerul general Bibilobuz a declarat la sfarsitul confruntarii: "Am scos un punct pe terenul unei formatii puternice a seriei noastre. Desi rezultatul este multumitor pentru ca am folosit rezervele astazi, jocul echipei trebuie imbunatatit."

Urmeaza pentru Speranta amicalul de pe terenul Jihadului Oltenesc iar apoi meciul din campionat de acasa cu Buzau athletic.

Hai Speranta!



Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #6 on: January 11, 2011, 06:20:42 AM »
Amical la FC Jihadul Oltenesc.

Din pacate nu am putut alinia primul unzprezece in meciul de la bunii nostri prieteni de la Jihad iar rezultatul a fost pe masura. Gazdele au dominat partida baietii nostri cedand prea usor lupta d ela mijlocul terenului si mizand la faza de constructie pe cele doua extreme. Inca din minutul 1 tabela s-a modificat in favoarea gazdelor prin golul de senzatie inscris de extrema dreapta Horatiu Gabor printr-un sut de la 25 metri in vinclu. Cea mai mare ocazie a noastra a fost ratata de Mihaita Anghelescu in minutul 17, acesta incercand sa dribleze portarul advers dar fiind oprit in ultimul moment. Jihadul a continuat sa-si incante spectatorii si si-a creat o multime de ocazii, dar portarul nostru a fost mereu la post. Dupa pauza Speranta a reusit sa echilibreze serios jocul avand chiar unele momente de dominare insa cei care au marcat in minutul 55 au fost tot jucatorii gazdelor. urcat in atac, fundasuld e banda stanga Adam Ungur a ajuns in pozitie de unu la unu cu portarul nostru si a acesta a fost invins cu un sut cu exteriorul. Ne mai avend ce pierde, Speranta s-a aruncat in atac si a reusit sa puncteze in minutul 60 prin Dionisie Popescu cu un sut din interiorul suprafetei de pedeapsa. Pana la final nu s-a mai intamplat nimic deosebit. 2-1 pentru Jihad si bucurie mare in randul suporterilor gazdelor. Ai nostri au fost cam tacuti dar au inteles ca meciurile amicale fac bine echipei daca se incearca jucatori noi, sisteme noi stiluri diferite de abordare a meciului si indicatii tehnice noi.

Speranta Bucuresti isi indreapta atentia acum catre meciul din campionat si isi doreste sa castige partida de pe teren propriu cu Buzau athletic. Managerul Bibilobuz a declarat: "Astazi am vazut din nou plusuri si minusuri ale echipei si vom stabili o lista cu jucatorii care vor ramane la Speranta".

Hai Speranta!

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #7 on: January 14, 2011, 06:14:31 AM »
Speranta Bucuresti - Buzau athletic 0-2

Nu sunt prea multe lucruri de zis despre acest meci. A fost un meci cu destul de putine ocazii, echilibrat la toate capitolele, dar care s-a terminat cu victoria oaspetilor, scor 0-2. Golurile au fost marcate din interiorul careului mic si apoi din interiorul careului mare pe fondul unei organzari dezastruoase din aparare. In atac nu am reusit sa gasim golul din putinele ocazii create. Se pare ca atunci cand portarul nostru nu e in forma, intreaga echipa clacheaza. Nu suntem pe un drum bun si probabil va trebui sa ne axam pe meciurile din campionat folosind tactica din primele doua partide si va trebui sa renuntam la meciurile amicale si sa ne concentram pe antrenamente. Deloc incantat de meci, Bibilobuz a declarat la iesirea din stadion: "Am facut multe greseli dar invatam din ele. Trebuie sa intarim relatiile de joc." Desi fanii au plecat suparati de la stadion, managerul echipei a ramas optimist.

Hai Speranta!

Sir Vio Ferguson

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 269
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #8 on: January 14, 2011, 08:57:18 AM »
adevarul este ca ai imaginatie  :)
Team: Black Boy
League : Top Level
Manager: Sir Vio Ferguson

Romania Language Assistant
Romania Forum Moderator

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #9 on: January 17, 2011, 06:07:29 AM »
O noua infrangere in campionat: Disturbed PLoiesti - Speranta Bucuresti 2-0!

Suntem in criza de rezultate. Am aliniat cel mai bun 11 si am pierdut cu 2-0. Desi a fost un meci echilibrat cu ocazii de gol pentru ambele echipe, doar gazdele au reusit sa inscrie. se pare ca inca nu avem un atacant care sa reuseasca sa faca diferenta pe tabela de marcaj. Din nefericire am ajuns pe loc retrogradabil. Se anunta vremuri grele mai ales ca urmatorul meci este cu liderul seriei. Bibilobuz a declarat: "Suntem intr-o situatie foarte dificila si trebuie sa achizitionam rapid noi jucatori!"

Pentru meciul de luni vom folosi rezervele si nu avem prea mari asteptari de la acest meci.

Bibilobuz

  • Youth team
  • *
  • Posts: 16
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #10 on: January 17, 2011, 05:47:53 PM »
Meci amical: Black Boy C.F. - Speranta Bucuresti 0-3!!!

Incredibil! Pur si simplu incredibil! Exact cand ne asteptam mai putin la un meci bun din partea jucatorilor nostri netitularizati in meciurile din campionat, avem parte de un joc fenomenal, combinativ finalizat cu o puzderie de ocazii si trei goluri! Marcatori: Flaviu Dumitru (38)', Mihaita Anghelescu (78)' si Nicusor Alexandrescu (87)'. Un rezultat mare obtinut insa intr-un amical care nu aduce niciun punct dar care prin desfasurarea sa aduce moral rezervelor Sperantei. Bibilobuz a exclamat scurt dupa meci dupa o binecunoscuta expresie din viata reala, uimit fiind si el de rezultat: "Suprize, surprize!". Oare ce jucatori va folosi Speranta in meciul de campionat? Staff-ul tehnico-tactic este acum in dilema. Tehnicienii ar dori sa acopere unele posturi cu jucatorii de astazi, medicii echipei spun ca unii jucatori nu se pot reface pana la meciul din campionat. Raman de vazut deciziile pentru 11-le de miercuri.

Hai Speranta!

Sir Vio Ferguson

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 269
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #11 on: January 17, 2011, 05:57:53 PM »
am avut multi juniori in echipa de astazi. Felicitari ai facut un joc excelent  :)
Team: Black Boy
League : Top Level
Manager: Sir Vio Ferguson

Romania Language Assistant
Romania Forum Moderator

vulturii

  • Youth team
  • *
  • Posts: 12
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #12 on: January 24, 2011, 03:10:52 PM »
cand va fi tradus si rezumatul echipei mele ?si nu numai? :-\

Sir Vio Ferguson

  • Moderator
  • All Star Team
  • *****
  • Posts: 269
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #13 on: January 24, 2011, 09:29:17 PM »
intra la Fixtures, gasesti acolo rzumatul, dai click pe scor. Ce scrie pe pagina asta e doar imaginatia lui Bibilobuz, ne bucuram sa-l avem printre noi, desi se intampla ceva cu el, observ ca nu a mai facut niciun rezumat pe aici :(
Team: Black Boy
League : Top Level
Manager: Sir Vio Ferguson

Romania Language Assistant
Romania Forum Moderator


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 153932
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #15 on: July 05, 2023, 08:36:52 AM »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 153932
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #17 on: October 05, 2023, 10:23:50 AM »
http://audiobookkeeper.ruhttp://cottagenet.ruhttp://eyesvision.ruhttp://eyesvisions.comhttp://factoringfee.ruhttp://filmzones.ruhttp://gadwall.ruhttp://gaffertape.ruhttp://gageboard.ruhttp://gagrule.ruhttp://gallduct.ruhttp://galvanometric.ruhttp://gangforeman.ruhttp://gangwayplatform.ruhttp://garbagechute.ruhttp://gardeningleave.ruhttp://gascautery.ruhttp://gashbucket.ruhttp://gasreturn.ruhttp://gatedsweep.ruhttp://gaugemodel.ruhttp://gaussianfilter.ruhttp://gearpitchdiameter.ru
http://geartreating.ruhttp://generalizedanalysis.ruhttp://generalprovisions.ruhttp://geophysicalprobe.ruhttp://geriatricnurse.ruhttp://getintoaflap.ruhttp://getthebounce.ruhttp://habeascorpus.ruhttp://habituate.ruhttp://hackedbolt.ruhttp://hackworker.ruhttp://hadronicannihilation.ruhttp://haemagglutinin.ruhttp://hailsquall.ruhttp://hairysphere.ruhttp://halforderfringe.ruhttp://halfsiblings.ruhttp://hallofresidence.ruhttp://haltstate.ruhttp://handcoding.ruhttp://handportedhead.ruhttp://handradar.ruhttp://handsfreetelephone.ru
http://hangonpart.ruhttp://haphazardwinding.ruhttp://hardalloyteeth.ruhttp://hardasiron.ruhttp://hardenedconcrete.ruhttp://harmonicinteraction.ruhttp://hartlaubgoose.ruhttp://hatchholddown.ruhttp://haveafinetime.ruhttp://hazardousatmosphere.ruhttp://headregulator.ruhttp://heartofgold.ruhttp://heatageingresistance.ruhttp://heatinggas.ruhttp://heavydutymetalcutting.ruhttp://jacketedwall.ruhttp://japanesecedar.ruhttp://jibtypecrane.ruhttp://jobabandonment.ruhttp://jobstress.ruhttp://jogformation.ruhttp://jointcapsule.ruhttp://jointsealingmaterial.ru
http://journallubricator.ruhttp://juicecatcher.ruhttp://junctionofchannels.ruhttp://justiciablehomicide.ruhttp://juxtapositiontwin.ruhttp://kaposidisease.ruhttp://keepagoodoffing.ruhttp://keepsmthinhand.ruhttp://kentishglory.ruhttp://kerbweight.ruhttp://kerrrotation.ruhttp://keymanassurance.ruhttp://keyserum.ruhttp://kickplate.ruhttp://killthefattedcalf.ruhttp://kilowattsecond.ruhttp://kingweakfish.ruhttp://kinozones.ruhttp://kleinbottle.ruhttp://kneejoint.ruhttp://knifesethouse.ruhttp://knockonatom.ruhttp://knowledgestate.ru
http://kondoferromagnet.ruhttp://labeledgraph.ruhttp://laborracket.ruhttp://labourearnings.ruhttp://labourleasing.ruhttp://laburnumtree.ruhttp://lacingcourse.ruhttp://lacrimalpoint.ruhttp://lactogenicfactor.ruhttp://lacunarycoefficient.ruhttp://ladletreatediron.ruhttp://laggingload.ruhttp://laissezaller.ruhttp://lambdatransition.ruhttp://laminatedmaterial.ruhttp://lammasshoot.ruhttp://lamphouse.ruhttp://lancecorporal.ruhttp://lancingdie.ruhttp://landingdoor.ruhttp://landmarksensor.ruhttp://landreform.ruhttp://landuseratio.ru
http://languagelaboratory.ruhttp://largeheart.ruhttp://lasercalibration.ruhttp://laserlens.ruhttp://laserpulse.ruhttp://laterevent.ruhttp://latrinesergeant.ruhttp://layabout.ruhttp://leadcoating.ruhttp://leadingfirm.ruhttp://learningcurve.ruhttp://leaveword.ruhttp://machinesensible.ruhttp://magneticequator.ruhttp://magnetotelluricfield.ruhttp://mailinghouse.ruhttp://majorconcern.ruhttp://mammasdarling.ruhttp://managerialstaff.ruhttp://manipulatinghand.ruhttp://manualchoke.ruhttp://medinfobooks.ruhttp://mp3lists.ru
http://nameresolution.ruhttp://naphtheneseries.ruhttp://narrowmouthed.ruhttp://nationalcensus.ruhttp://naturalfunctor.ruhttp://navelseed.ruhttp://neatplaster.ruhttp://necroticcaries.ruhttp://negativefibration.ruhttp://neighbouringrights.ruhttp://objectmodule.ruhttp://observationballoon.ruhttp://obstructivepatent.ruhttp://oceanmining.ruhttp://octupolephonon.ruhttp://offlinesystem.ruhttp://offsetholder.ruhttp://olibanumresinoid.ruhttp://onesticket.ruhttp://packedspheres.ruhttp://pagingterminal.ruhttp://palatinebones.ruhttp://palmberry.ru
http://papercoating.ruhttp://paraconvexgroup.ruhttp://parasolmonoplane.ruhttp://parkingbrake.ruhttp://partfamily.ruhttp://partialmajorant.ruhttp://quadrupleworm.ruhttp://qualitybooster.ruhttp://quasimoney.ruhttp://quenchedspark.ruhttp://quodrecuperet.ruhttp://rabbetledge.ruhttp://radialchaser.ruhttp://radiationestimator.ruhttp://railwaybridge.ruhttp://randomcoloration.ruhttp://rapidgrowth.ruhttp://rattlesnakemaster.ruhttp://reachthroughregion.ruhttp://readingmagnifier.ruhttp://rearchain.ruhttp://recessioncone.ruhttp://recordedassignment.ru
http://rectifiersubstation.ruhttp://redemptionvalue.ruhttp://reducingflange.ruhttp://referenceantigen.ruhttp://regeneratedprotein.ruhttp://reinvestmentplan.ruhttp://safedrilling.ruhttp://sagprofile.ruhttp://salestypelease.ruhttp://samplinginterval.ruhttp://satellitehydrology.ruhttp://scarcecommodity.ruhttp://scrapermat.ruhttp://screwingunit.ruhttp://seawaterpump.ruhttp://secondaryblock.ruhttp://secularclergy.ruhttp://seismicefficiency.ruhttp://selectivediffuser.ruhttp://semiasphalticflux.ruhttp://semifinishmachining.ruhttp://spicetrade.ruhttp://spysale.ru
http://stungun.ruhttp://tacticaldiameter.ruhttp://tailstockcenter.ruhttp://tamecurve.ruhttp://tapecorrection.ruhttp://tappingchuck.ruhttp://taskreasoning.ruhttp://technicalgrade.ruhttp://telangiectaticlipoma.ruhttp://telescopicdamper.ruhttp://temperateclimate.ruhttp://temperedmeasure.ruhttp://tenementbuilding.rutuchkashttp://ultramaficrock.ruhttp://ultraviolettesting.ru


GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 153932
    • View Profile

GregoryUnubs

  • Legendary Team
  • *****
  • Posts: 153932
    • View Profile
Re: Bibilobuz - Meciurile mele
« Reply #20 on: April 03, 2024, 04:55:11 AM »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт