Author Topic: Dogovor klubova TOP-lige u vezi MotS-a  (Read 3626 times)

shomyguca

• National Team
    • View Profile
    • Krivaca United
Dogovor klubova TOP-lige u vezi MotS-a
« on: August 18, 2014, 07:59:52 PM »
Živa je izneo dobru ideju, da odigramo sezonu u TOP ligi  bez MotS-a. Tako ćemo sperčiti nameštanja i osigurati da šampion zaista bude najbolji. Dogovor važi samo ako se pozitivno izjasne svi članovi TOP lige. Ako neko pregazi svoju reč, nek mu je na čast! Ja sam, evo, prvi koji pristaje da igra bez MotS-a. Topovci izvolte!

P.S. Ako neko prekrši dogovor, kazna može biti i po jedan MotS od svakog tima protiv prekršioca u tekućoj ili narednoj sezoni, u zavisnosti kad se prekršaj dogodi. 

Timovi koji su prihvatili predlog:

1    Naissus    
2    Copper City Crows
3    BMS    
4    Dorcol    
5    Mladi Rudar    
6    Radnickii Nis 1923    
7    Kikinda    
8    allstarsdrago    
9    Krivaca United   
10    FC Rudar
11    FK.PROVO
12    Kongo
13    Goodfellas
14    Zvezda F.C.
15    FC Stephen Tataw Eta
16    fantastic 11

S obzirom da su svi timovi učesnici prihvatili predlog, zaklučuje se da se Sezona 12 TOP-lige Srbije igra bez MotS-a!
« Last Edit: August 21, 2014, 07:14:39 AM by shomyguca »
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

djdrago

• Youth team
  • *
    • View Profile
Re: Dogovor klubova TOP-lige u vezi MotS-a
« Reply #1 on: August 18, 2014, 08:20:27 PM »
Nisam za to da se ne koristi mots jep po meni mots ne odlucuje prvaka vec samo moze doneti nekoliko boda....

shomyguca

• National Team
    • View Profile
    • Krivaca United
« Reply #2 on: August 18, 2014, 08:25:50 PM »
MotS može doneti 6 bodova, a ove sezone je prvaka rešilo 2 boda (malo je falilo da ga reši i gol razlika). Poštujem tvoje mišljenje, ali te molim da razmisliš, bar ako se većina izjasni pozitivno.
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

djdrago

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: August 18, 2014, 08:32:29 PM »
Ja sam uvek za dogovor i ako vecina odluci i ja cu to postovati, ali cini mi se da je G ove sezone motsove potrosio u kvalifikacije za WCL, da je 1 sacuvao za ligu mogao je biti prvi...

karlooo

• All Star Team
  • ex U21 national manager
    • View Profile
« Reply #4 on: August 18, 2014, 09:25:53 PM »
Koliko je realno ovo, pa evo vec Drago nije za to da iskljuci moc. Ne verujem da ce se iko i javiti sa glasom da ili ne.

Ja se slazem da moc ne koristim u topu

aleksa1

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: August 18, 2014, 09:38:47 PM »
Nisam iz Topa :))Shomi ovo ti je sjajna ideja al tesko ce da zazivi ovo ako nista zbog ovih prepirki sto se vode ceo dan...A da je Mots glupost jeste...Imas mrcenu podrsku iz C lige pa da uspije  8)

inajko

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: August 18, 2014, 09:52:50 PM »
Ne slažem se...treba koristiti ono što ti igra dozvoljava...prema tome ima da koristim MOTS kako ja želim kao i do sada...

Rasha

• Moderator
  • All Star Team
    • View Profile
« Reply #7 on: August 19, 2014, 02:02:38 AM »
U potpunosti podrzavam takvu ideju.
MotS moze da se koristi u WCL za one koji ga igraju ili nase kup takmicenje.

Ja sam za potpuno ukidanje MotS-a i kad bih izbrojao poruke upucene adminu na temu ukidanja istog dosli bi verovatno do brojke iznad 50.

Da je takva ideja iznesena na startu ove sezone podrzao bih je i naravno ispostovao ma ko sta mislio.

Ali najpre bih voleo da cujem misljenje slabijih klubova posto je moj barem po levelu najjaci i meni je lako da se slozim sa ovako necim.

p.s.
Cak bih dodao ovome i da nema pustanja tipa rezerve na prvi tim.
Ako neko hoce da trenira igrace u Top-u to ce raditi celu sezonu i protiv svih, a ne da protiv odredjenih timova kao trenira igrace, a protiv ostalih izvede najjacu postavu koju ima.
Ovo eto i da ogranicim i sebe posto imam dva tima u Top-u i necu da izbacujem jedan zato sto kvalitetom tima oba zasluzuju da su tu gde jesu.
Kad i treci dodje do tog stadijuma da kvalitetom zasluzuje Top onda ce ga i on igrati.
« Last Edit: August 19, 2014, 02:10:44 AM by Rasha »

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: August 19, 2014, 04:12:32 AM »
Ja sam predlozio ja i podrzavam.

Medjutim eto vec Inajko nece zbog inata, drago zbog opstanka (koji mu ne garatuju ni 2 motsa)...cekamo ostale.

nikola_94

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: August 19, 2014, 04:40:28 AM »
Sto se mene tice nema nikakvih problema :)
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

raketa

• National Team
    • View Profile
« Reply #10 on: August 19, 2014, 07:10:57 AM »
Slazem se. Ove sezone sam oba pukao u kvalifikacijama za WCL. Pre dve sezone mi je jedan propao nisam ga iskoristio tako da meni nece puno nedostajati kada je prvenstvo u pitanju.

djdrago

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: August 19, 2014, 07:33:45 AM »
Moj stav oko motsa nije zacementiran rekao sam da ako se vecina slozi ja to prihvatam. Meni nije problem i ako ispadnem bili ste bolji od mene i to je meni ok. Ali ne mislim da je mots od VELIKOG znacaja na plasman. Onda bi trebalo da svi imamo isti i stadion, da imamo i istu akademiju, da imamo po jedan tim, da imamo isti broj reprezentativaca, da igramo svi WCL, da imamo svi premijum...........Ako razumete sta hocu da kazem. Best stadion moze doneti veci broj bodova nego mots, jedan Luksa moze doneti vise bodova, jedan Gogara isto, i da ne nabrajam sve igrace. Ne mislim da je Thad postupio ispravno sto u finalu nije koristio mots nego lupio Djoletu ali svako igra kako misli da je to najbolje ali opet nije moje nikome da sudim kako ko igra. Pre pocetka svake lige u RL skoro svaki tim ima bonus ako osvoji prvenstvo ili kup ili odredjeni plasman, to imaju i Barsa i Real i Bajern i Celzi......imaju bonuse i svaki postignuti gol....zar to nije mots? odnosno motivisanje igraca da bolje igraju.

Thad

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: August 19, 2014, 08:49:28 AM »
Апсолутно подржавам предлог. Не верујем да ће договора доћи. На жалост.

Gravedigger

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: August 19, 2014, 10:05:08 AM »
Podrzavam i ja predlog ako se svi sloze...  8)

karlooo

• All Star Team
    • View Profile
« Reply #14 on: August 19, 2014, 11:14:52 AM »
Ja koliko vidim jedino ce inajka da tovarimo posto je jedini protiv

1    Naissus    
2    Copper City Crows
3    BMS    
4    Dorcol    
5    Mladi Rudar    
6    Radnickii Nis 1923    
7    Kikinda    
8    allstarsdrago    
9    Krivaca United   
10    FC Rudar
11    FK.PROVO
12    Kongo
13    Goodfellas
14    Zvezda F.C.
15    FC Stephen Tataw Eta
16    fantastic 11
« Last Edit: August 19, 2014, 08:29:05 PM by karlooo »

nikola_94

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #15 on: August 19, 2014, 11:26:49 AM »
Polako Karlo ima jos mnogo Top ligasa koji se nisu izjasnili..
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

smile

• Youth team
  • *
    • View Profile
    • Goodfellas
« Reply #16 on: August 19, 2014, 11:40:29 AM »
Karlo pozeleni me :)

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
« Reply #17 on: August 19, 2014, 11:44:11 AM »
Karlo pozeleni me :)

I mene - iako vidim da sam vec "zelen".
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #18 on: August 19, 2014, 11:53:21 AM »
U potpunosti podrzavam takvu ideju.
MotS moze da se koristi u WCL za one koji ga igraju ili nase kup takmicenje.

Ja sam za potpuno ukidanje MotS-a i kad bih izbrojao poruke upucene adminu na temu ukidanja istog dosli bi verovatno do brojke iznad 50.

Da je takva ideja iznesena na startu ove sezone podrzao bih je i naravno ispostovao ma ko sta mislio.

Ali najpre bih voleo da cujem misljenje slabijih klubova posto je moj barem po levelu najjaci i meni je lako da se slozim sa ovako necim.

p.s.
Ako neko hoce da trenira igrace u Top-u to ce raditi celu sezonu i protiv svih, a ne da protiv odredjenih timova kao trenira igrace, a protiv ostalih izvede najjacu postavu koju ima.
Ovo eto i da ogranicim i sebe posto imam dva tima u Top-u i necu da izbacujem jedan zato sto kvalitetom tima oba zasluzuju da su tu gde jesu.
Kad i treci dodje do tog stadijuma da kvalitetom zasluzuje Top onda ce ga i on igrati.

To sta bi ti dodao puca mi prsluk. Izlazice tim kakav bude situacija nalozila. Ti imas premijum i mozes da igras 5 utakmica nedeljno sa istim a oni bez premijuma to ne mogu tako da od toga nista. Ako budem morao da cuvam tim zbog WCL-a ili kupa, u ligi cu igrati sa rezervama protiv bilo koga (kome se zalomi) sta god ti rekao ili mislio. Sta treba, jos da nam ti timove sastavljas?

Sto se tice broja timova u topu - ako se usvoji dogovor o igri bez moceva onda skoro da nije bitno "ko koliko timova ima".

karlooo

• All Star Team
    • View Profile
« Reply #19 on: August 19, 2014, 02:54:00 PM »
Rudar potvrdio ostadose jos 2 kluba da jave i sezona moze da pocne, inajko ako ne promeni svoje ubedjenje moze opusteno da sastavi ekipu od 11 ultra trenirca i da nakrivi kapicu do sezone koje bese 13...

inajko

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #20 on: August 19, 2014, 04:43:59 PM »
Kao prvo koliko znam..pisalo je ako svi pristanu pa ako nedrži reč taj koji je pristao....kao drugo ja stojim iza mojih ubedjenja i mislim da MOC treba i kao treće moju odluku nemenjam pod ničijim pritiskom...a posebno ne zbog jedne igrice :-)

Rasha

• Moderator
  • All Star Team
    • View Profile
« Reply #21 on: August 19, 2014, 04:53:24 PM »

Ovo eto i da ogranicim i sebe posto imam dva tima u Top-u

Izlazice tim kakav bude situacija nalozila. Ti imas premijum i mozes da igras 5 utakmica nedeljno sa istim a oni bez premijuma to ne mogu tako da od toga nista. Ako budem morao da cuvam tim zbog WCL-a ili kupa, u ligi cu igrati sa rezervama protiv bilo koga.

Ovo se naravno misli na npr prvi deo sezone gde tesko da ce neko imati bilo osiguranu titulu, WCL, opstanak...
Kad neko osigura rezultat kakav mu odgovara i ne planira da se bori za sto bolju poziciju neka igra sa timom kakav on zeli da izvede.
Znace svi ako neko planira da pristedi tim zbog WCL ili kupa pa rizikuje jedno kolo u ligi sa rezervama.

Napisao sam lepo da ogranicim prvenstveno sebe. Da ne bude posle igrao protiv sebe sa rezervama, a protiv ostalih izveo najjaci tim.

p.s.
BMS i Dorcol mozda nalete ne neku babarogu vec u kvalifikacijama za WCL pa imaju komfora da lupe MotS. (u grupama WCL su pare, a meni je stalo i do rejtinga lige :D )
Ja bih cuvao oba MotS-a za WCL npr.
Ostali bi se MotS-evima borili za kup(medju njima i Radnicki).

Ovom odlukom bi najvise nastradali slabiji timovi iz nizih liga koji bi imali manje sanse za uspeh u kupu.

karlooo

• All Star Team
    • View Profile
« Reply #22 on: August 19, 2014, 06:08:08 PM »
Kao prvo koliko znam..pisalo je ako svi pristanu pa ako nedrži reč taj koji je pristao....kao drugo ja stojim iza mojih ubedjenja i mislim da MOC treba i kao treće moju odluku nemenjam pod ničijim pritiskom...a posebno ne zbog jedne igrice :-)

Majstore imas pravo pisalo je ako svi pristanu a posle izda, ali posto su svi pristali (skoro svi cekam odgovore) ti ispadas crna ovca TOP-a i kao takav si osudjen na propast.

A ovo tvoje ubedjenje ti nece nista dobro doneti ali tvoja volja, uzdravlje

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #23 on: August 19, 2014, 06:09:13 PM »

Dominiraces ti 13-te sezone al`u B ligi! ;)

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #24 on: August 19, 2014, 06:14:34 PM »

Ovo eto i da ogranicim i sebe posto imam dva tima u Top-u

Izlazice tim kakav bude situacija nalozila. Ti imas premijum i mozes da igras 5 utakmica nedeljno sa istim a oni bez premijuma to ne mogu tako da od toga nista. Ako budem morao da cuvam tim zbog WCL-a ili kupa, u ligi cu igrati sa rezervama protiv bilo koga.

Ovo se naravno misli na npr prvi deo sezone gde tesko da ce neko imati bilo osiguranu titulu, WCL, opstanak...
Kad neko osigura rezultat kakav mu odgovara i ne planira da se bori za sto bolju poziciju neka igra sa timom kakav on zeli da izvede.
Znace svi ako neko planira da pristedi tim zbog WCL ili kupa pa rizikuje jedno kolo u ligi sa rezervama.

Napisao sam lepo da ogranicim prvenstveno sebe. Da ne bude posle igrao protiv sebe sa rezervama, a protiv ostalih izveo najjaci tim.

p.s.
BMS i Dorcol mozda nalete ne neku babarogu vec u kvalifikacijama za WCL pa imaju komfora da lupe MotS. (u grupama WCL su pare, a meni je stalo i do rejtinga lige :D )
Ja bih cuvao oba MotS-a za WCL npr.
Ostali bi se MotS-evima borili za kup(medju njima i Radnicki).

Ovom odlukom bi najvise nastradali slabiji timovi iz nizih liga koji bi imali manje sanse za uspeh u kupu.

Da ne komplikujemo mnogo, nema prvi deo - drugi deo. Svaka moze da igra sa timom kakvim hoce i kada hoce. U ovakvoj situaciji (bez moceva) svako igra za sebe i po sopstvenim prioritetima. Nekome ce to biti WCL (zbog lakog zreba na primer), nekome liga, nekome kup i shodno tome ce usmeriti svoje snage. To se posebno odnosi na timove bez premijuma.

Da ne sirimo beZZe diskusiju oko ovoga kada smo se glavno dogovorili...