Author Topic: Ko ce osvojiti titulu u GKO Srbija - sezona 11?  (Read 1885 times)

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
  • Moderator of Serbia GKO Forum
    • View Profile
Ko ce osvojiti titulu u GKO Srbija - sezona 11?
« on: April 29, 2014, 06:27:23 PM »
Glasajte!
Forever trust in who you are - and nothing else matters!

inajko

• Youth team
  • *
    • View Profile
Re: Ko ce osvojiti titulu u GKO Srbija - sezona 11?
« Reply #1 on: April 30, 2014, 04:36:24 AM »
Ove godine ce da bude zdravo interesantno ;)..Za osvajanje titule malu prednost dajem Naissusu ,Dorcol na 2 mestu a mladi radnik bi trebao da je na 3 mada to mesto i ja prizeljkujem najmanje sa mojom Kikindom >:(...Naravno i ove sezone ce biti neko iznenadjenje :-\ kao i svake a tu je i poenta i draz ove igre...

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: April 30, 2014, 08:51:01 AM »
Ja se ne bi slozio sa Inajkom, zanimljivo ce biti ali se ne slazem za prednost Naissussa.Da obrazlozim...Naissuss je debelo stagnirao sto se tice napretka igraca, zbog poznatih okolnosti.Ima sirovi nivo tima i to je sve.Igraci su istrenirani po da kazemo starim sablonima koji su inferiorni u odnosu na pravilan trening danas.Takodje i engine je promenjen pa ni ti igraci ne igraju kako su nekada.Jeste da su skupili iskustva malo ali smatram ne dovoljno.Pokazalo se u B ligi da i nije toliko nadmocan sa rezultatima jer kada vi imate toliko neresenih rezultata i poraz od toliko inferiornih timova znaci jedno od 2 stvari. 1.Nesto tu ne stima i pored tolikih cena i jacine tih igraca ili 2.menadzer (ko god to bio...citaj prevarant) NE zna da podesi sve kako treba.Da neko ne pokusava da me demantuje sa tim kako je razbio protivnika ali golman, ali engine....ako imate sve podeseno kako treba od tolike nadmocnosti MORA da se dobije  rezultat u utakmicama u kojima on nije.Tacka. Ja bi tih 10-12 suteva iz daljine koji se lako skidaju i skoro su bezopasni menjao za 2 suta iz peterca.... Kod kuce ce Naissuss osim LV tima imati i Best stadion sto znaci 2 srca u konacnom zbiru snaga sto mu donosi prednost pa ce protiv njega na njegovom terenu biti tesko ali ne i nemoguce. Za razliku od Naissuss-a, Dorcol se bavio pojacanjima i to ozbiljnim pojacanjima dakle dobro istrenirani iskusni igraci i reprezentativci tako da ga ne treba mesati sa Dorcolom od pre 2-3 sezone kada je prednost jos bila na strani Naissusa nekih 10% sada smatram da je obrnuto. Inajko ima jak nivo tima, mislim bez uvrede da je slabije takticki potkovan (sto i on kaze) sto i govore rezultati u wcl-u realno grupa koju je morao da prodje....Mladi rudar ....po mom skromnom misljenju nekoliko skupih a nista specijalnih kupovina ili cak losih gotovih igraca i nekoliko kupovina super LA ali ni priblizno spremni za veca dostignuca 2-3 sezone dok se full zavrse a onda manjka iskustva i opet kaskanje i za Dorcolom i Naissussom i zato smatram da nema sta da trazi narednih 3-4 sezone.... Ovo je sve naravno moje misljenje i vidjenje trenutnog stanja glavnih kandidata u Top-u. Po meni 1.Dorcol 2.Naissus 3.Kikinda 4.Mladi Rudar

inajko

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: April 30, 2014, 09:07:40 AM »
Da se nadovezem na Zivu...kad sam ja to igrao wcl vec i zaboravio :-)Verovatno ispao jer po obicaju moraju trenirci igrati i to je moja najveca slabost i greska kako u wcl tako u prvenstvu i tad nisam imao ni dostojne zamene kao ni premijum da obnovim energiju ... mada svake godine ponavljam isto da cu trenirce prodati i kupiti gotove ali....Taktički igram po inerciji i nekom mom shvatanju i iskustvu  i u trku se prilagodjavam svakoj sezoni...U suštini i ja verujem da će novi engin doneti mozda prevagu Dorćolu ali i Raško je 3 puta osvajao prvenstvo i igrao Wcl i ipak ima i neke iskusne igrace mada je stagnirao a tu je i Radnički :-) da pripomogne...

shomyguca

• National Team
    • View Profile
    • Krivaca United
« Reply #4 on: April 30, 2014, 09:37:13 AM »
Takodje i engine je promenjen pa ni ti igraci ne igraju kako su nekada.

Voleo bih objasnjenje. Koliko sam ja uspeo da shvatim raspitujuci se kod premijum menadzera (jer je to samo njihova privilegija da vide uticaj pozicija na taktike), svi skilovi koji su bili zastupljeni pre, zastupljeni su i danas, samo su procenti uticaja promenjeni. Npr. DMC je bio vezan za Markiranje i Zatvaranje, bez ikakvog uticaja na Kretanje tima, dok je sa novim endzinom i to kretanje vezano za DMC ali sa svega nekih 20% uticaja. Dakle sustinski se nije previse promenilo. Ako su igraci trenirani za stari endzin, oni bi trebalo da budu sasvim dobri i za novi.

Opet ako sam nesto propustio, to je zato sto ja ovu igru gledam kroz maglu za razliku od platisa koji sve vide objasnjeno do nivoa debila. I molim da se vise ne dovodi u pitanje vaznost poseda premijuma! DA, TO JE NEDOSTIZNA PREDNOST I VELIKA KOMPENZACIJA ZA NEZNANJE MENADZERA!
Team: Krivaca United
Manager: ser shomika
SERBIA EX U-21 Manager (season 8-9)

nikola_94

• Professional team
  • **
    • View Profile
« Reply #5 on: April 30, 2014, 10:40:44 AM »
G do titule!  8)
Team:PROVO
Manager: Nikola94

Serbia coach! (season 9-10)

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: April 30, 2014, 10:46:54 AM »
Takodje i engine je promenjen pa ni ti igraci ne igraju kako su nekada.

Voleo bih objasnjenje. Koliko sam ja uspeo da shvatim raspitujuci se kod premijum menadzera (jer je to samo njihova privilegija da vide uticaj pozicija na taktike), svi skilovi koji su bili zastupljeni pre, zastupljeni su i danas, samo su procenti uticaja promenjeni. Npr. DMC je bio vezan za Markiranje i Zatvaranje, bez ikakvog uticaja na Kretanje tima, dok je sa novim endzinom i to kretanje vezano za DMC ali sa svega nekih 20% uticaja. Dakle sustinski se nije previse promenilo. Ako su igraci trenirani za stari endzin, oni bi trebalo da budu sasvim dobri i za novi.

Opet ako sam nesto propustio, to je zato sto ja ovu igru gledam kroz maglu za razliku od platisa koji sve vide objasnjeno do nivoa debila. I molim da se vise ne dovodi u pitanje vaznost poseda premijuma! DA, TO JE NEDOSTIZNA PREDNOST I VELIKA KOMPENZACIJA ZA NEZNANJE MENADZERA!

I sad ja NEZNALICA da tebi objasnjavam.... :)

OK aj ovako...Naissusov igrac - http://www.gokickoff.com/team_player_detail.php?player_id=5014903 - nakaradno istreniran i nije za Top ni za WCL ni za repku. Zasto je to nakaradno istreniran...nije moje da vas ucim ja sam mnogo truda ulozio da bi delio pamet/neznanje (kako me ko vidi). Za informaciju --- ENGINE je preracunao dosta vrednosti npr. borba za loptu u vazduhu i sut glavom... KADA se ENGINE promeo...neki su propustili to u ANALIZI...ja NISAM. Zonu sada cini CEO tim ne par igraca, ti si koristio kako je bilo ranije i tako istrenirao igrace ...nisu oni sada losiji nego ti tu snagu obaraju drugi igraci.Sto se tice kretanja konkretno DMC cifre za uticanje su 50% 71% 100% i to je odavno objavljeno kao i formula (koja je tacna) za izracunavanje nivoa npr Zone u analizi.Navedene vrednosti vaze za ucestvovanje u svim taktickim zamislima.Sustinski se MNOGO promenilo ali ne odgovara dosta ljudi tj najvise onima koji su izgubili na snazi i na taktici sa novim enginom. Sada nije moguce biti jak na svakom delu terena vec se mora nesto zrtvovati zarad onog drugog.Mnogo realnije....osim ako imas sve ultra istrenirane CA12 igrace pa mogu svi da budu super za svoju poziciju i dobri za ostalo....

Znam da nas ne nazivas direktno debilima ali vecina ne bi znala ni da pravilno tumaci analizu. Premijum jeste prednos ali ne tolika koliko se misli (a moze da misli ko sta i kako hoce). Kada si izgubio u WCL-u prokomentarisao si "pa kako"...a videlo se iz aviona kako.

shomyguca

• National Team
    • View Profile
    • Krivaca United
« Reply #7 on: April 30, 2014, 11:42:39 AM »
Sto se tice kretanja konkretno DMC cifre za uticanje su 50% 71% 100% i to je odavno objavljeno kao i formula (koja je tacna) za izracunavanje nivoa npr Zone u analizi.

Gde se to nalazi? To je upravo stvar koja me interesuje. Ako je zvanično objavljeno a ja nisam video, onda se izvinjavam, moja greška.

Znam da nas ne nazivas direktno debilima ali vecina ne bi znala ni da pravilno tumaci analizu. Premijum jeste prednos ali ne tolika koliko se misli (a moze da misli ko sta i kako hoce).

Nije mi namera da vređam bilo koga. Ipak, moje mišljenje o prednosti premijuma je zacementirano. Bojim se da ne postoje argumenti koji ga mogu promeniti.

Kada si izgubio u WCL-u prokomentarisao si "pa kako"...a videlo se iz aviona kako.

Ne znam o kojoj utakmici se radi, podseti me molim te, da ne gubim vreme na traganje. Voleo bih da mi objasniš i to što se videlo iz aviona. Zanima me, najozbiljnije. Verujem da će i drugima koristiti...

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: April 30, 2014, 11:53:15 AM »
Sto se tice kretanja konkretno DMC cifre za uticanje su 50% 71% 100% i to je odavno objavljeno kao i formula (koja je tacna) za izracunavanje nivoa npr Zone u analizi.

Gde se to nalazi? To je upravo stvar koja me interesuje. Ako je zvanično objavljeno a ja nisam video, onda se izvinjavam, moja greška.

Znam da nas ne nazivas direktno debilima ali vecina ne bi znala ni da pravilno tumaci analizu. Premijum jeste prednos ali ne tolika koliko se misli (a moze da misli ko sta i kako hoce).

Nije mi namera da vređam bilo koga. Ipak, moje mišljenje o prednosti premijuma je zacementirano. Bojim se da ne postoje argumenti koji ga mogu promeniti.

Kada si izgubio u WCL-u prokomentarisao si "pa kako"...a videlo se iz aviona kako.

Ne znam o kojoj utakmici se radi, podseti me molim te, da ne gubim vreme na traganje. Voleo bih da mi objasniš i to što se videlo iz aviona. Zanima me, najozbiljnije. Verujem da će i drugima koristiti...

Tacka 1. Nije zvanicno objavljeno ali pisano na forumu od najuticajnijih clanova zajednice, Carlos, Ruta itd...ja sam pre toga proracunao vrednosti i to se poklopilo par dana kasnije sa njihovim tvrdnjama. (Admin se kao sto znas nista u vezi engina zvanicno ne oglasava) Kada si racunas zonu delis sa brojem igraca i ko koliko vredi Crvena zona 0.5 (50%), Narandzasta 0.7 (71%) , Zelena 1.0 (100%)...itd

Tacka 3. http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=7560119 za tu utakmicu si mislio da je MOTS....stvar je u taktici.Tacka.Vezni red.Tacka.

shomyguca

• National Team
    • View Profile
    • Krivaca United
« Reply #9 on: April 30, 2014, 12:12:31 PM »
Tacka 1. Nije zvanicno objavljeno ali pisano na forumu od najuticajnijih clanova zajednice, Carlos, Ruta itd...ja sam pre toga proracunao vrednosti i to se poklopilo par dana kasnije sa njihovim tvrdnjama. (Admin se kao sto znas nista u vezi engina zvanicno ne oglasava) Kada si racunas zonu delis sa brojem igraca i ko koliko vredi Crvena zona 0.5 (50%), Narandzasta 0.7 (71%) , Zelena 1.0 (100%)...itd

Toga se sećam, ali to je bilo samo njihovo mišljenje koje ja nisam mogao nikako da proverim (opet stara boljka, ja nemam komparativne vredonosti koje daje engine premijumovcima, pa da na osnovu njih tražim formule). Zato sam ignorisao. U svakom slučaju, znači mi to što si potvrdio da to šljaka i da su formule dobre. Sad možda i izvršim korekcije u mojim proračunima. Sad kad znam da nije samo pretpostavka.

Tacka 3. http://www.gokickoff.com/team_match_detail.php?match_id=7560119 za tu utakmicu si mislio da je MOTS....stvar je u taktici.Tacka.Vezni red.Tacka.

Možda jesam tvrdoglav, ali nisam nedokazan. Znam da su MC-ovi i uopšte sredina terena postali jako bitni. Nadao sam se ove sezone da će iz akademije izaći neka od tih pozicija. Na žalost, nije, tako da ću morati da se krpim sa tim što imam. Možda bude neka kupovina, ali o tom po tom. U svakom slučaju, to jeste pravac razvoja mog tima, ali je dugoročan...

dule77

• Youth team
  • *
  • Kad ja tamo a ono medjutim !!!
    • View Profile
« Reply #10 on: April 30, 2014, 02:42:03 PM »
Pokazalo se u B ligi da i nije toliko nadmocan sa rezultatima jer kada vi imate toliko neresenih rezultata i poraz od toliko inferiornih timova znaci jedno od 2 stvari. 1.Nesto tu ne stima i pored tolikih cena i jacine tih igraca ili 2.menadzer (ko god to bio...citaj prevarant) NE zna da podesi sve kako treba.Da neko ne pokusava da me demantuje sa tim kako je razbio protivnika ali golman, ali engine....ako imate sve podeseno kako treba od tolike nadmocnosti MORA da se dobije  rezultat u utakmicama u kojima on nije.Tacka. Ja bi tih 10-12 suteva iz daljine koji se lako skidaju i skoro su bezopasni menjao za 2 suta iz peterca....

odlično urađena procena zivo  8)
ja prosto ne mogu da verujem da bi takav naissus sa takvom taktikom mogao da bude prvak  ::)
verovatno će opet dorcol ,mada bi bilo zanimljivije da se desi smena na prestolu , čisto zbog igre .

Djolle

• Moderator
  • National Team
  • Moderator of Serbia.
    • View Profile
« Reply #11 on: April 30, 2014, 04:14:24 PM »
Ja se slazem sa Shomikom. Novi endzin nije toliko drugaciji od starog pa da Naissus moze sve igrace da baci... "Mala" je razlika izmedju ta 2 kluba, Dorcol ima LA8 igrace a Naissus LA9 i LA10, kako sam video jos par LA10 igraca ce kucati za koju sezonu...
Sve u svemu, Crni ili Rasha, ko god postavljao taktike, mora da poradi malo na istoj, Naissus je u prednosti, iako je kao sto i rekoste stagnirao prethodnih sezona.

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #12 on: April 30, 2014, 04:37:41 PM »
Voleo bih da svoje misljenje obrazloze oni koji su izabrali opciju "tim koji nije naveden". Cista radoznalost.

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: April 30, 2014, 05:00:45 PM »
To bre glasali Girance - Smile - Ajkula da ce BMS da bude prvak a posto ga nema na listi onda "Tim koji nije naveden" :)))
BMS DOMINACIJA!!!!

raketa

• National Team
    • View Profile
« Reply #14 on: May 01, 2014, 06:03:13 PM »
Sa vecinom iznetog bih se slozio, da su Naisus i Dorcol favoriti verujem da ce neko rezultatski iznenaditi kao Munze prosle sezone. Kad bih hteo da budem kvaran dao bih prednost Inajku, ali znam da on dosta igraca trenira i da se samim tim neki bodovi gube ne planirano. G je uvek opasan pogotovo sa ovosezonskim pojacanjima. Naravno svi tipuju na nekoliko najjacih klubova. Licno mislim da ce bolji pocetak u nekoliko prvih kola izmedju Naisusa i Dorcola presuditi prvaka. Imam pitanje za Zivu, za koje igrace misli da sam ih preplatio ? Da li na Riosa i Trairata ? Oni imaju mali La to je tacno ali i ocene kao da im je La bar za 2 veci. Ili na nekog drugog, cisto me interesuje na koga je mislio.
« Last Edit: May 01, 2014, 06:05:39 PM by raketa »

Ziva

• Youth team
  • *
    • View Profile
« Reply #15 on: May 01, 2014, 08:19:50 PM »
Imam pitanje za Zivu, za koje igrace misli da sam ih preplatio ? Da li na Riosa i Trairata ? Oni imaju mali La to je tacno ali i ocene kao da im je La bar za 2 veci. Ili na nekog drugog, cisto me interesuje na koga je mislio.

IMHO :) Ta 2 navedena su igraci da te drze u Topu ali ne za ozbiljan uspeh dakle 1-2 mesto a da ne pricam za WCL....realno.Oni i pored super ocena nece imati nivo bas zbog manjeg LA pa samim tim nikad dovoljno jaki za nesto vise. Takodje Cristian Dumitru (2704425) po meni zali Boze kakav igrac rupa na sve strane i to sa platom od 19k!?! nekompletan izgradjeni skilovi zbrda zdola...Hanne Assane (4086222) prosecan igrac sa platom 19k razumem da je bio free pa si tako pukao na platu al opet nije za veci uspeh u Top-u.Dakle moje misljenje i jos nekih ljudi al ako su tebi dobri meni su jos bolji! :)

"G je uvek opasan pogotovo sa ovosezonskim pojacanjima" - ?????? WTF  Koja bre pojacanja???? :) Kupio jednog ozbiljnog igraca i to na DMR poziciji koja mu je vec bila super jaka = Nenezic sto je po meni krajnje nelogicna kupovina iako je Albanac bas dobar...ostalo su 3 kupovine potencijalno dobrih igraca za 3-5 sezona (LA nije = CA )sto znaci ja bi rekao da je G egal sa proslogodisnjim G-jem  + svi ne adaptirani...po meni bice cupavo za G-a sa svim tim klincima....
« Last Edit: May 02, 2014, 07:33:46 AM by Ziva »

Rasha

• Moderator
  • All Star Team
    • View Profile
« Reply #16 on: May 07, 2014, 10:38:59 PM »
Gde je LIKE dugme da lajkam sve ove smesne komentare.

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #17 on: May 08, 2014, 07:01:39 AM »
Gde je LIKE dugme da lajkam sve ove smesne komentare.

Ako si VARALICA onda je to dugme nevidljivo. Nista licno - engine te provalio!
« Last Edit: May 08, 2014, 07:03:32 AM by JohnTerry »

Rasha

• Moderator
  • All Star Team
    • View Profile
« Reply #18 on: May 08, 2014, 10:53:06 AM »
Ja nijedno PREMIJUM pravilo nisam prekrsio i ti i tebi slicni to znate(ako vec nisi raspitaj se kod admina).
Uostalom valjda bi posle toliko prijava sa vase strane barem jedan nalog bio banovan da je neko pravilo prekrseno.

Vise si ti prekrsio pravila pravilom broj 2 (If a member is found to have incomplete, inaccurate, or false account information that account is subject to termination without notice.) tim laznim identitetom nego ja.

Svaki online menadzer funkcionise na nacin "plati pa klati" tako da nemoj da mi pricate o nekom moralu.
Moralne vrednosti si pokazao kad si nudio za Kikica koji je bio postavljen na TL samo iz razloga da bi Djole video ocene.
Napujdao si ove kvazi prijatelje protiv svih koji pomisle nesto protiv tebe i oni te verno prate.
Ne sme covek od vas ni da se nasali na neciji racun.
To je licemerje sto vi radite.

JohnTerry

• Moderator
  • National Team
    • View Profile
« Reply #19 on: May 08, 2014, 11:21:37 AM »
Nasla "ona koja se bavi najstarijim zanatom" da mi prica o postenju.

Onaj koji je od pocetka igrao sa gomilom naloga i zahvaljujuci tome stekao za mnoge nedostiznu prednost ce da nam objasnjava gde smo mi napravili prekrsaj.

Ovo za identitet ponavljas papagajski samo zato sto ti je krivo sto si ispao panglu pa objavio svoje podatke (ako su uopste tacni) i zato sto bukvalno nemas sta da mi zameris.

Premijum mozda jeste "plati pa klati" ali kod tebe je "plati pa kradi jos vise nego bez njega".

I nemoj moje prijatelje da brkas sa svojima! Ti imas lazne prijatelje i licemere koji bi te sjebali da ne trepnu a do tada ce te podrzavati iz misije rupe samo zato sto mene gotive manje od tebe. A gotive te (malo vise) upravo zbog tog licemernog odnosa tipa "ti meni serdare ja tebi vojvodo" - onog koji kod mene ne postoji pa me (jedino) zato i ne vole.

Ti si bre iskompleksirana moralna nakaza i iskreno zalim one koji su u tvojoj blizini.

P.S.
Pozdravio te Kikic - kaze nije znao da samo Djole treba da vidi ocene kada je stavljen na transfer listu.